اخبار فساد اقتصادی (۱۰۰)

کلاهبرداری کلان باقری درمنی شرکت نفت جی را با مشکل ورشکستگی مواجه کردسه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷

چرا باقری درمنی مفسد فی الارض شناخته شد؟

یکی از نکات مهم و کلیدی در پرونده قضایی حمید باقری درمنی این است که بدانیم این متهم برای چه به اتهام افساد فی الارض محاکمه شد.

افشاگری مشاور ولی‌اله سیف درباره فساد در نظام بانکی؛چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷

ارزش اغلب بانک‌ها منفی است

چرا سهامداران بانکهای ما بانکها را رها نمی‌کنند؟ آیا واقعا ارزش این بانک صفر نیست؟ به استناد گزارشها می‌توان گفت بسیاری از بانکهای ما ارزش منفی دارند. چون در تئوری‌ها سهام دارایی نیست، سهام آپشن است. وی افزود: شما سهام را دارید که اگر کسی بابت آن به شما پولی داد آن را نگه دارید. اگر ارزش سهام صفر شد قاعدتا باید آن را رها کنید. سهامداران فقط به خاطر فساد و رانت سهام خود را حفظ می‌کنند. هزینه این فساد را چه کسی باید بدهد؟

گفتگو با وکلا و شاکیان ابربدهکار بانکیشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷

گزارشی از دادگاه امروز ابربدهکار بانکی

در این ویدئو، گزارشی از دادگاه امروز حمید باقری درمنی و گفتگو با وکلا و شاکیان ابربدهکار بانکی را مشاهده می کنید.

یکشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۷

دیرین دیرین - این قسمت: میز مناسب

این قسمت از مجموعه انیمیشن دیرین دیرین به موضوع امضاء های طلایی و فساد مدیران و لزوم شفافیت برای برطرف کردن این مشکلات پرداخته است.

شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۷

جزئیات جلسه دادگاه امروز ابربدهکار بانکی و متهم فساد اقتصادی

جزئیات جلسه دادگاه امروز باقری درمنی، ابربدهکار بانکی و متهم فساد اقتصادی را مشاهده می‌کنید.

دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷

تجمع مردمی مقابل ساختمان دادگستری مشهد

جمعی از مردم مشهد مقابل ساختمان دادگستری در این شهر تجمع کردند و خواستار اقدام مقتدرانه قوه قضائیه در مبارزه با مفسدان اقتصادی شدند.

یکشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷

نظرات مردمی درباره مسفدان اقتصادی و اخلالگران بازار

"م"، "ج"، "ر" چه کسانی هستند که دارند پول مملکت را غارت می‌کنند؟ درخواست سرعت در رسیدگی و شفافیت در پرونده‌های مفسدان اقتصادی، مهمترین درخواست مردم از قوه قضائیه است.

استاد اقتصاد دانشگاه تهران در گفتگو با «نسیم آنلاین»:چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶

دولت یازدهم توجیه کننده مفاسد اقتصادی بود/ با آمارهای دروغ مردم را سرکار می‌گذارند

رزاقی با بیان اینکه دولتی‌ها مدام وعده‌های سرخرمن به مردم می‌دهند و با آمارها دروغ در خصوص رشد اشتغال و کاهش تورم مردم را سر کار می‌گذارند اظهار داشت: ما مدیران انقلابی می‌خواهیم که چیزی برای خدمت نخواهند نه اینکه دنبال رانت و حقوق نجومی و وام‌های کلان باشند.

حجت‌الاسلام حسینی شاهرودی در نطق پیش از دستور اجلاسیه مجلس خبرگان:چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵

حقوق‌های نجومی قلب مردم را جریحه‌دار کرده است/ برخی اقدامات فساد اقتصادی را افزایش داده است

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: متأسفانه اقداماتی در کشور رخ می‌دهد که در جهت اقتصاد مقاومتی نبوده و فساد اقتصادی را افزایش می‌دهد.

آیت‌الله اسلامی در مجلس خبرگان رهبری:چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵

فساد اقتصادی فضای کشور را آلوده کرده/ باندهای لات و عزی در کشور پیدا شده که هر کسی از خودشان باشد استخدام می‌کنند

نماینده مردم قزوین در خبرگان گفت: اختلاس و دزدی و رشوه و فساد اقتصادی چگونه است که این چنین فضای کشور را آلوده کرده؟ باندهای لات و عزی در کشور پیدا شده که هیچگونه معیارهای استخدام و گزینش رعایت نمی‌شود و هرکس جزء باند باشد به کار گرفته می‌شود و این فسادآور است.

فیلمدوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵

لغو کنسرت یا مبارزه با فساد اقتصادی؛ کدام در اولویت است؟!

حجت الاسلام محمدرضا زائری، میهمان این قسمت از «مقاله تصویری دونقطه» است. وی از اولویت‌ها سخن گفته؛ از اینکه لغو کنسرت باید در راس توجه باشد یا مبارزه با مفاسد اقتصادی؟

عقیم‌سازی روند پیگیری پرونده‌های فساد، به سود کیست؟ پنج شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵

نعل وارونه شفافیت/ تخریب‌های سیاسی در مسیر بازی انتخاباتی

همزمان با جدیت دستگاه قضایی در برخورد با باندهای مافیایی فساد در کشور، هجمه به قوه قضایی افزایش یافته و درحالی‌که در داخل کشور، برخی، تلاش می‌کنند مدیران قضایی را درگیر حاشیه‌های سیاسی کنند، در بیرون از مرزها توصیه می‌شود که باید این روند تبلیغات منفی علیه دستگاه قضایی را تا انتخابات سال بعد ادامه داد.

سعید جلیلی:یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵

مبنای انقلاب این نبود که عده‌ای که حقوق نجومی بگیرند را "ذخیره نظام" معرفی کنیم

uضو مجمع تشخیص مصلحت با بیان اینکه شکل جدید فتنه این است که بگویند یک عده‌ باید بیشتر از بقیه حق داشته باشند اظهار داشت: کسانی حقوق نجومی بگیرند و بعد آنها را ذخیره نظام بنامند. مبنای انقلاب این نبود!

در جمع جوانان و دانشجویان اصفهانپنج شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵

زاکانی: بردار رئیس‌جمهور یکی از گردانندگان کلید فساد اقتصادی است/ با دولتمردان خفته و تکراری نمی‌شود عدالت را برقرار کرد

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه اگر دولت می‌خواهد با فساد برخورد کند چرا راه دور می‌رود، اظهارداشت: روحانی باید اول با برادر خود و کنار دستان خود برخورد کند چرا که او یکی از گردانندگان کلید فساد محسوب می‌شود.

علیرضا زاکانی در گفتگو با "دست خط":جمعه ۵ آذر ۱۳۹۵

فساد در کشور شبکه‌ای شده/ اسناد کرسنت برای مدت مدیدی در سازمان بازرسی خاک می‌خورده

نماینده سابق مجلس گفت: اسناد کرسنت در سال ۸۷ به ایران آمده است و برای مدت‌های مدیدی در سازمان بازرسی کل کشور خاک خورده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵

فساد اقتصادی بزرگ‌ترین آفت توسعه و تعالی کشور است

پورابراهیمی گفت: وجود فساد در بدنه نظام اقتصادی کشور یکی از مهم‌ترین معضلات و چالش‌های موجود بر سر راه توسعه اقتصادی و نهادینه شدن اقتصاد مقاومتی است که باید برای شفاف سازی آن راه‌حلی علمی و عملی پیدا شود.

فیش گیت چالش امنیتی یا اقتصادیدوشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۵

ورود امیدوارانه "انقلابی ترین نهاد کشور" در مبارزه با پدیده شوم فساد اقتصادی

هنوز اذهان فراموش نکرده‌اند که در دوران قحطی‌های جنگ تحمیلی بسیاری از مردم بزرگوارانه در خدمت انقلاب، صبر انقلابی می‌ورزیدند اما در دوران رفاه کنونی کمتر کسی را می‌توان یافت که از تبعیض‌های مالی و سیاسی موجود اظهار نارضایتی نکند.

گزارش خبری تحلیلی کیهانشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵

مردم تشنه مبارزه با فسادند/ قوه قضائیه به میدان بیاید

دیگر نمی‌توان پذیرفت که مثلا رئیس سازمان بازرسی فقط تذکر و هشدار داده و برادر رئیس جمهور هم کار خودش را کرده است! هشدار و تذکر، کار یک روزنامه است و مقام قضایی پس از تذکر و هشدار، باید پرونده تشکیل بدهد و اقدام کند. یقینا با یک برخورد انقلابی، اعتماد مردم به شکل چشمگیری به نظام احیا خواهد شد.

پنج شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۵

دستور جهانگیری درخصوص خبردریافت حقوق غیرمتعارف یک مدیر بانکی

به دنبال انتشار خبری مبنی بر پرداخت حقوق 234 میلیون تومانی و دریافت‌های غیرمتعارف یکی از مدیران بانکی کشور، معاون اول رئیس جمهور دستور بررسی دقیق موضوع را صادر کرد.

احمد توکلی در برنامه "پایش" عنوان کرد:دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵

یک وزیر به همراه دختران و دامادهای خود ۱۴ کارخانه دارد

نماینده مردم تهران گفت: در این دولت از یک رانت هزار میلیارد تومانی جلوگیری کردیم، تلاش داشتند که محصولات پتروشیمی را از بورس کالا دربیاورند؛ وقتی مانع از انجام این کار شدیم یکی از وزرا اعلام کرد کسی که این کار را انجام می‌دهد، سوسیالیست است؛ بعد با بررسی مشخص می‌شود که این وزیر به همراه دختران و دامادهایش نزدیک به ۱۴ کارخانه دارند.

جهانگیری در درجلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مطرح کرد:سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۴

فساد مانند خوره به جان کشور افتاده

معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: متاسفانه امروز فساد مانند خوره‌ای به جان کشور افتاده و وسعتی که تخلفات در بخش‌های مختلف پیدا کرده به هیچ عنوان زیبنده نظام اسلامی نیست و روح انسان را آزار می‌دهد و دولت نیز اهتمام جدی دارد که به شکل ریشه ای با فساد مبارزه کند.

در نامه سرگشاده ۴ نماینده مجلس به روحانی فاش شد:سه شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۴

جزئیات تکان‌دهنده از شبکه فساد اقتصادی منسوبان دولت

آقای روحانی! در جلسات دوشنبه های دفتر جنابعالی با حضور آقای سیروس ناصری چه تصمیماتی برای قراردادهای بزرگ کشور گرفته می شود؟ ارتباط آقای ناصری با شرکت بدنام و وابسته به دستگاه امنیتی انگلیس «هندوجا» چیست؟ آقای ناصری چه نسبتی با سران راس الخیمه و رقیبان ما در بهره‌برداری از میادین مشترک در حاشیه خلیج فارس دارد؟

سلیمانی در نشست خبری:چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴

همه فسادهای کشور ریشه در دولت سازندگی دارد

کاندیدای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه همه فسادها در این کشور ریشه در دولت سازندگی دارد، گفت: دولت یازدهم مقابل اقتصاد مقاومتی در حال مقاومت است.

دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴

الفت: مدیریت انفعالی در پساتحریم به آمار وقوع جرایم دامن می‌زند

معاون پیشگیری از وقوع جرم دستگاه قضا درخصوص این که تا چه اندازه تحریم در بروز آسیب‌های اجتماعی نقش دارد گفت: نفس تحریم‌ها مشکل اصلی نیست بلکه تدابیر نامناسب داخلی و عدم مقاوم بودن ساختارها مساله اصلی است

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین