اخبار اتحادیه عرب (۶۱۷)

اتحادیه عرب:چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵

طرح انتقال سفارتخانه‌ها به قدس، امنیت منطقه را تهدید می‏‌کند

وزرای خارجه اتحادیه عرب ضمن هشدار درباره انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی تاکید کردند که این اقدام امنیت منطقه را تهدید می کند.

وزیر خارجه عراق:سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵

کرسی سوریه در اتحادیه عرب باید پس داده شود

وزیر خارجه عراق خواستار پس دادن کرسی سوریه در اتحادیه عرب شد و گفت: باید در تصمیمات مربوط به تعلیق مشارکت هیات‎های سوریه در نشست‎های اتحادیه بازنگری شود.

برای اولین بار رخ داد شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵

تأسیس کمیته دائم ضد ایرانی در اتحادیه عرب

وزیر خارجه بحرین از تأسیس کمیته دائمی علیه ایران در اتحادیه عرب خبر داد و گفت که نام این کمیته «دخالت‌های ایران در کشورهای عربی» است.

جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵

اتحادیه عرب از آتش‌بس در سوریه استقبال کرد

دبیرکل اتحادیه عرب با انتشار بیانیه‌ای از اعلام آتش‌بس در سوریه استقبال کرده و گفته که توقف درگیری‌ها در این کشور بحران‌زده، خواسته همیشگی اعراب بوده است.

شنبه ۴ دی ۱۳۹۵

استقلال اتحادیه عرب از قطعنامه ضد صهیونیستی شورای امنیت

دبیر کل اتحادیه عرب ضمن استقبال از قطعنامه اخیر شورای امنیت در محکومیت شهرک‌سازی در فلسطین اشغالی، این دستآورد را به مردم فلسطین تبریک گفت.

پنج شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵

نشست فوق‌العاده اتحادیه عرب در سطح وزرای خارجه درباره حلب برگزار می‌شود

در جلسه روز پنجشنبه، اتحادیه عرب اعلام کرد که جلسه‌ای با حضور وزرای خارجه کشورهای عضو برای بررسی تحولات حلب برگزار می‌کند.

چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵

اتحادیه عرب درباره حلب نشست فوق‌العاده برگزار می‌‏کند

وزاری خارجه اتحادیه عرب روز دوشنبه آینده درباره تحولات حلب نشست فوق العاده برگزار می کنند.

العربی الجدید:جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵

عربستان اتحادیه عرب را تهدید به قطع کمک‌های مالی کرد

یک روزنامه انگلیسی به نقل از منابع آگاه نوشت، عربستان سعودی به دلیل مواضع مخالف دبیر کل اتحادیه عرب با مواضع این کشور تهدید کرده است در صورت ادامه این موضع گیری ها کمک های مالی خود به این اتحادیه را قطع خواهد کرد.

اتحادیه عرب:جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵

حل مشکلات غیرنظامیان در عملیات موصل بسیار مهم است

یکی از مسئولان اتحادیه عرب پس از نشست پاریس درباره موصل بر لزوم تلاش برای توقف مشکلات غیرنظامیان در جریان عملیات‌های نظامی در این شهر تاکید کرد.

شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵

استقبال "اتحادیه عرب" از قطعنامه "یونسکو" علیه صهیونیست‌ها

اتحادیه عرب با صدور بیانیه ای ضمن استقبال از قطعنامه اخیر سازمان"یونسکو" علیه رژیم صهیونیستی، این اقدام را "تاریخی" توصیف کرد.

سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵

تاکید اتحادیه عرب بر وحدت اراضی سوریه

اتحادیه عرب ضمن تاکید بر دخالت شورای امنیت برای تثبیت آتش بس در سوریه اعلام کرد که اعضای آن خواستار وحدت اراضی سوریه و استقلال آن هستند.

وزارت خارجه کویت:شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵

اتحادیه عرب برای بررسی اوضاع حلب سوریه جلسه فوری تشکیل دهد

وزارت خارجه کویت با صدور بیانیه‌ای از اتحادیه عرب و شورای همکاری اسلامی خواست برای بررسی شرایط شهر حلب سوریه جلسه فوری تشکیل دهد.

دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۵

اتحادیه عرب، آمریکا را تهدید کرد

دبیرکل اتحادیه عرب تهدید کرد اگر آمریکا طرحی را که به خانواده‌های قربانیان حادثه 11 سپتامبر اجازه شکایت از عربستان می‌دهد، متوقف نکند روابط عربی با واشنگتن متشنج خواهد شد.

واکنش سخنگوی دستگاه دیپلماسی به بیانیه وزرای خارجه اتحادیه عرب:یکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۵

موضع گیری‌های نسنجیده باعث بروز شکاف بیشتر در منطقه می‌شود

سخنگوی وزارت امور خارجه بیانیه وزرای خارجه اتحادیه عرب را درمورد جزایر ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک مردود دانست و گفت: چنین موضع گیری‌های نسنجیده باعث بروز شکاف های هر چه بیشتر بین کشورهای منطقه می‌شود.

امیرعبداللهیان:جمعه ۱۹ شهریور ۱۳۹۵

اتحادیه عرب با حمایت از سعودی‌ها در مساله حج، اعتبارش را از بین برده است

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل گفت: اتحادیه عرب با حمایت از رفتار غیرسازنده سعودی و بی کفایتی در اداره مناسک حج اعتبار خود را از بین برده است.

جمعه ۱۹ شهریور ۱۳۹۵

هشدار وزارت خارجه ایران به شورای وزرای اتحادیه عرب

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به بیانیه شورای وزرای اتحادیه عرب هشدار داد: استمرار روند موجود و حمایت‌های دانسته و نادانسته می‌تواند در اندک زمانی خود این کشورها را گرفتار سیاست‌های بی‌ثبات‌ساز ریاض کند.

دبیرکل سابق اتحادیه عرب: جمعه ۱۹ شهریور ۱۳۹۵

عده‌ای تازه به دوران رسیده برای اعراب تصمیم می‌گیرند

دبیر کل اسبق اتحادیه عرب با انتقاد شدید از تشکیل "ائتلاف عربی" متجاوز به یمن، از این تصمیم به عنوان "تصمیمی حماقت آمیز" و "ناعاقلانه" یاد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه مطرح کرد:چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵

دبیرکل اتحادیه عرب به تمامیت ارضی و حق تعیین سرنوشت مردم سوریه احترام بگذارد

قاسمی به دبیرکل اتحادیه عرب توصیه کرد: با درک عمیق از وضعیت کنونی سوریه و منطقه به تمامیت ارضی و حق تعیین سرنوشت مردم احترام بگذارد.

چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵

غیبت لبنان در نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب

قرار است روز پنجشنبه "فردا" نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب به ریاست موریتانی در قاهره برگزار شود؛ این در حالی است که لبنان اعلام کرده در این نشست حاضر نخواهد شد.

دبیرکل اتحادیه عرب: چهارشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۵

اوضاع وخیم سوریه قلب تمام اعراب را به درد می‌آورد!

دبیرکل اتحادیه عرب نسبت به ادامه وخامت شرایط انسانی در سوریه به ویژه حلب به شدت ابراز ناراحتی کرد و نسبت به پیامدهای دخالت‌های خارجی در این کشور هشدار داد.

دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵

نگرانی دبیرکل اتحادیه عرب از اوضاع "حلب" سوریه

دبیرکل اتحادیه عرب از خشونت‌ها و حملات علیه غیرنظامیان در سوریه و تلاش‌های صورت گرفته برای تخلیه حلب از ساکنان آن ابراز نگرانی کرد.

اندیشکده "بروکینگز":شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۵

علت عدم حضور "ملک سلمان" در نشست اتحادیه عرب

اندیشکده "بروکینگز" در گزارشی در خصوص نشست اخیر اتحادیه عرب نوشت عدم حضور "ملک سلمان" پادشاه عربستان در این نشست مهم، سوالاتی را درباره سلامت وی مطرح می‌کند.

حماس:پنج شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۵

بیانیه اجلاس سران اتحادیه عرب نشانگر ضعف جهان عرب بود

جنبش مقاومت اسلامی "حماس" نسبت به تنزل موضع رسمی طرف‌های عربی که اجلاس سران عرب در "نواکشوط" ـ پایتخت موریتانی ـ موسوم به "اجلاس امید" نشانه آشکار آن بود، ابراز تاسف کرد.

سه شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۵

چرا امیر قطر اجلاس اتحادیه عرب را ترک کرد؟

امیر قطر قبل از آن که نوبت سخنرانی‌اش فرا برسد و فقط نیم ساعت بعد از شروع فعالیت نشست اتحادیۀ عرب، محل برگزاری این نشست را ترک کرد.

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین