اخبار وزارت خارجه ایران (۷)

جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۶

روایت تصویری خبرنگار «نسیم آنلاین» از ارسال کمک‌های ایرانی برای مسلمانان میانمار

نخستین محموله کمک های بشردوستانه هلال‌احمر ایران حاوی اقلام بهداشتی، درمانی و غذایی به بنگلادش ارسال شد.

واکنش وزارت خارجه ایران به تحولات اخیر در روابط همسایگان جنوبی در خلیج فارس:دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶

افزایش تنش در روابط میان دولت‌های همجوار به سود منطقه نیست/ حفظ حاکمیت ملی و عدم مداخله در امور داخلی کشورها باید توسط همه طرف‌ها محترم شمرده شود

سخنگوی وزارت خارجه گفت: افزایش تنش در روابط میان دولت‌های همجوار در شرائطی که منطقه و جهان همچنان از تبعات گسترده بحران تروریسم رنج می‌برد، به سود هیچ یک از دولت‌ها و ملت‌های منطقه نبوده و مصالح همگان را تهدید می‌کند.

بهرام قاسمی اعلام کرد:دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

استقبال وزارت خارجه ایران از نتیجه انتخابات ریاست جمهوری فرانسه

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن استقبال از نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در فرانسه، این رویداد را به دولت و ملت فرانسه تبریک گفت.

در پی اظهارات نسنجیده مقامات انگلیسی درباره نقش ایران در بحران سوریهجمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵

کاردار انگلیس در تهران به وزارت خارجه ایران احضار شد

سخنگوی وزارت خارجه گفت: در پی اظهارات نسنجیده مقامات انگلیسی در قبال نقش ایران در قبال بحران سوریه، کاردار انگلیس در تهران در غیاب سفیر این کشور به وزارت خارجه احضار و مراتب اعتراض جمهوری اسلامی نسبت به این اظهارات به وی ابلاغ شد.

جمعه ۲ بهمن ۱۳۹۴

واکنش وزارت خارجه ایران به بیانیه نشست وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی در جده

جابری انصاری گفت: ایران با ابراز تاسف از نادیده گرفته شدن اهداف، اصول، مصالح و اولویت‌های سازمان و حقوق کشورهای عضو، توسط کشور میزبان در جریان برگزاری و تدوین بیانیه اجلاس جده، تاکید می‌کند هدف از این گونه اقدامات تلاش برای پوشش دادن به سیاست‌های مبتنی بر تفرقه افکنی، جنگ آفرینی و حمایت از تروریسم دولت سعودی است.

شنبه ۸ مهر ۱۳۹۱

اخبار آرشیوی

وزارت امورخارجه ایران در واکنش به اقدام دولت آمریکا در خارج کردن نام منافقین از فهرست تروریستی، بیانیه‌ای صادر کرد/" آمریکا مسئول کلیه اقدامات تروریستی گذشته، حال و آینده منافقین خواهد بود"

چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۱

اخبار آرشیوی

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بیانیه پایانی سیزدهمین اجلاس فوق‌العاده وزرای خارجه شورای همکاری خلیج فارس در دوحه: تعلق جزایر سه‌گانه به خاک ایران امری ثابت، لایتغیر و غیرقابل مذاکره است/ سفر رئیس‌جمهور به ابوموسی مربوط به حاکمیت سرزمینی ایران است

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین