اخبار طرح تحول سلامت (۲۴۰)

وزیر بهداشت؛شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶

وزارت بهداشت در جهت کاهش رنج مردم حرکت می کند

وزیر بهداشت در سفر به استان زنجان به کاروان نورآوران سلامت در شهر گرماب از توابع شهرستان خدابنده پیوست و با جراحی چشمان تعدادی از اهالی منطقه ، از نزدیک با آنها گفتگو کرد.

گزارش تحلیلی «نسیم آنلاین»؛ پنج شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

احتمال پاس گل مجدد رسانه ملی به روحانی و جهانگیری

این نگرانی وجود دارد که رسانه ملی که در مناظره اجتماعی، موضوع مهم طرح تحول سلامت را سانسور کرد تا وضعیت فاجعه بار این طرح دولت یازدهم برای مردم شفاف نشود، در مناظره سیاسی هم موضوع فیش های نجومی را نادیده بگیرد تا مردم از کارنامه ضعیف دولت روحانی در این موضوع مطلع نشوند.

وزیر بهداشت: پنج شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵

طرح تحول سلامت باید سالیان سال ادامه یابد

وزیر بهداشت گفت: طرح تحول سلامت باید برای سالیان سال ادامه یابد و اگر این طرح با اهداف تعیین شده به طور مستمر فعالیت داشته باشد، تمام استان‌های کشور از نظر خدمات بهداشتی و درمانی غنی می‌شوند.

وزیر بهداشت در مراسم بزرگداشت روز پرستار:پنج شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵

مطالبات کادر درمانی پرداخت نشود، تأمین‌اجتماعی باید پاسخگو باشد/خبر خوشی برای پرستاران ندارم

وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم پرداخت مطالبات از سوی بیمه‌ها به ویژه سازمان تامین اجتماعی، گفت: اگر تامین اجتماعی مطالبات را پرداخت نکند مشکلاتی برای بیمه شدگان تامین اجتماعی پیش می‌آید که خود این سازمان باید پاسخگو باشد.

معاون اول رئیس‌جمهور در مراسم گرامیداشت روز پرستار:پنج شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵

کمترین تردیدی برای ادامه طرح تحول سلامت در دولت وجود ندارد

جهانگیری گفت: دولت به ملت تعهد داده که طرح تحول سلامت باید به خوبی استمرار داشته باشد و کمترین تردیدی در اعضای دولت به ویژه رییس جمهور و وزیر بهداشت و بقیه وزارای مرتبط برای عقب نشینی از اجرای این طرح وجود ندارد.

وزیر بهداشت در مراسم افتتاحیه پایتخت فرهنگی جهان اسلام در مشهد:سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵

کشورهای اسلامی باید الگویی برای صلح جهانی باشند

وزیر بهداشت با بیان اینکه طرح تحول سلامت در دو نوبت متوالی از سوی سازمان بهداشت جهانی مورد تقدیر قرار گرفت، گفت: طرح تحول سلامت قابل عرضه به تمام کشورهای جهان به ویژه کشورهای منطقه است.

یادداشت/ جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵

جایگاه بیماران خاص در طرح تحول سلامت

مسئولین هیچ‌گاه اندیشیده‌اید موقعیت شما شبیه بیماران خاص و ویژه است؟ پس چرا به آن‌ها خاص توجه نمی‌کنید؟ به راستی که مقام‌ها و پست‌ها بهانه‌های رفع مشکل بشری است نه علتی برای افزون شدن دردهای مردم.

وزیر بهداشت:پنج شنبه ۹ دی ۱۳۹۵

برای بیمه افراد فاقد بیمه عجله کردند!

طرح تحول سلامت تنها یک اشکال دارد و آن عجله در بیمه کردن افراد فاقد بیمه بود به این دلیل که منابع به مقدار لازم برای تامین هزینه به صندوق‌های بیمه‌ای پیش‌بینی نشده بود».

تشدید اختلاف وزارت رفاه و بهداشتدوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵

بازی باخت- باخت دولت/ مردم تا کی شاهد جنجال رسانه‌ای وزرا باشند؟

این روزها دعواهای هاشمی و ربیعی بشدت بالا گرفته و بروز آن در رسانه‌ها مشهود است؛ اما باز در تمام این دعواها روحانی ساکت نشسته است و فقط دعوای شاگردان کابینه را نظاره می‌کند. آیا وقت آن نرسیده که رئیس هیات دولت آرامش را به کابینه بازگرداند.

گزارش/شنبه ۴ دی ۱۳۹۵

سوختن سلامت مردم در دعواهای وزارت بهداشت با وزارت کار

این روزها وزیر بهداشت سخت عصبانی است؛ وزیری که پیش از این همیشه جلوی دوربین و پشت تریبون آرام و با لبخند صحبت می‌کرد، حالا وقتی پشت تریبون قرار می‌گیرد دیگر لبخندی به لب ندارد و با لحنی عصبی اغلب اوقات انتقادات وارد شده از سوی هم‌صنفان خودش به طرح تحول را اینگونه پاسخ می‌دهد...

اتمام حجت هاشمی با مخالفان سلامت مردم در جمع پزشکان بسیجی:پنج شنبه ۲ دی ۱۳۹۵

حیف اسم "رفاه" که برای وزارت رفاه انتخاب کردند/ بیمه درست نشود، سلامت مردم درست نمی‌شود

وزیر بهداشت گفت: 12 سال پیش سلامت مردم را دست یک بنگاه اقتصادی داده و آن را در وزارت رفاه قرار دادند و بعد اسم آن را رفاه گذاشتند، ولی بنده معتقدم حیف اسم رفاه که برای این وزارتخانه انتخاب کردند.

پنج شنبه ۲ دی ۱۳۹۵

برنامه ششم توسعه به نفع پزشکان صاحب نفوذ

یکی از بهانه‌های اجرای طرح تحول سلامت تمام وقت کردن پزشکان و ایجاد رغبت به ماندگاری آنها در بخش دولتی اعلام شد، اما حالا در برنامه ششم توسعه با استثنا قائل شدن برای پزشکان مناطق محروم از منع فعالیت همزمان در بخش خصوصی و دولتی در عمل راه برای ادامه این بی‌قانونی باز گذاشته شده است.

وزیر اسبق بهداشت:سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵

طرح تحول سلامت شکست خورده است/ روحانی اگر می‌تواند به لج من هم که شده است به اینها پول دهد

وزیر اسبق بهداشت گفت: طرح تحول سلامت امکان ندارد که به همین روش ادامه پیدا کند، ما از اول همین را می‌گفتیم اما قبول نمی‌کردند حالا رئیس جمهور اگر می‌تواند به لج من هم که شده است به اینها پول دهد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت خبر داد:دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵

افزایش سرانه در بخش‌های بهداشت، درمان و آموزش/ 1200 پروژه در طرح تحول سلامت

سیدعلی صدرالسادات از افزایش سرانه در بخش‌های درمان به ۲.۶ تخت، بهداشت به ۷۵ مترمربع به ازای هر هزار نفر و فضای استاندارد آموزشی به ۲۱.۸ مترمربع برای هر دانشجو خبر داد.

وزیر بهداشت در دیدار با آیت الله مکارم شیرازی:دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵

مطالبات وزارت بهداشت از بیمه‌ها 11 هزار میلیارد تومان است/ یارانه دولت، طرح تحول سلامت است

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: مطالبات وزارت بهداشت از سازمان های بیمه گر 11 هزار میلیارد تومان است و به همین میزان هم بدهی دارد و این موضوع موجب شده که نتوانیم کارانه پزشکان و پرستاران را به موقع پرداخت کنیم.

جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵

پشت پرده حضور وزیر بهداشت در"ثریا"

مقصودی گفت: وزیر و مسوول در جمهوری اسلامی ایران باید به مردم و رسانه ها و منتقدان بدون واسطه پاسخگو باشد؛ مسوول یعنی کسی که از او «سؤال» می شود و اهمیت این موضوع تا آنجاست که رهبری یک سال را به نام «سال پاسخگویی» نام‌گذاری کردند.

وزیر بهداشت در برنامه ثریا مطرح کرد:پنج شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵

زیرمیزی نتیجه بی توجهی دولت و مجلس به حقوق پزشکان بود/ افزایش 300 درصدی تعرفه ها در طرح تحول سلامت

هاشمی تاکید کرد: هفت تا 10 هزار میلیارد تومان زیرمیزی در تعرفه ها توزیع شد. زیرمیزی، نتیجه بی توجهی دولت‌ها و مجالس نسبت به حق پزشکان بود. برای یک عمل ستون فقرات که 16 ساعت زمان می برد، باید چقدر پرداخت شود؟

وزیر بهداشت لایحه بودجه سال ۹۶ حوزه سلامت را تشریح کرد:سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵

رشد 90 درصدی اعتبارات بیمه سلامت در لایحه 96/ ۶۴۰۰ میلیارد به رقم بودجه بیمه سلامت اضافه شده است

وزیر بهداشت درباره افزایش اعتبارات بیمه‌ها در لایحه بودجه سال ۹۶، افزود: اعتبارات بیمه سلامت نزدیک به 90 درصد رشد داشته اما به دلیل آنکه دولت برای هزینه کرد آن سقف مشخص کرده بیمه سلامت باید هزینه‌های خود را کنترل کند.

وزیر بهداشت:یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵

طرح تحول سلامت با قوت ادامه پیدا می‌کند/ استقبال از پیشنهادها و نقدهای مشفقانه

وزیر بهداشت در یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود با بیان اینکه در شگفتم از آنهایی که با ادعای دفاع از مردم و نظام، گویا تکلیف خود را حمله‌ بی محابا به طرح تحول سلامت می‌دانند، نوشت: این طرح با قوت ادامه پیدا می‌کند و ایمان دارم خدای مهربان، ما را در ادامه راه تنها نخواهد گذاشت.

دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵

ادغام صندوق درمان سازمان تأمین اجتماعی در طرح تحول سلامت منتفی شد

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه از منتفی شدن ادغام صندوق درمان سازمان تامین اجتماعی در طرح تحول سلامت خبر داد

جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵

انتقاد نخبه پزشکی در حضور رهبر انقلاب از همراهی بی قید صدا و سیما با طرح پزشک سالار تحول سلامت

در دیدار نخبگان و استعدادهای برتر با رهبر معظم انقلاب، دانشجوی نخبه پزشکی از شیوه ی پزشک سالار اجرای طرح تحول سلامت و پرداخت های نجومی به پزشکان متخصص که موجب ورشکستگی بیمه ها شده و همراهی بی قید و شرط سازمان صدا و سیما با این طرح انتقاد کرد.

وزیر بهداشت در یک برنامه تلویزیونی مطرح کرد:دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵

واکنش هاشمی به درآمد پزشکان ایران و آمریکا/ خلاء سازمان رفاه اجتماعی در کشور

قاضی زاده هاشمی گفت: علی‌رغم صحبت‌هایی که می‌شود، متاسفانه شاهد هستیم که فردی که هم‌لباس بنده است می‌گوید حقوق پزشکان ایرانی ۷ برابر حقوق پزشکان آمریکایی است و هیچ‌کس از او نمی‌پرسد تا مدرک‌شان را نشان دهد. باید توجه کرد که حقوق پزشکان ایرانی حتی نصف حقوق پزشکان آمریکایی هم نیست.

پزشکیان، نایب‌رئیس مجلس در گفتگوی تلویزیونی:جمعه ۲۳ مهر ۱۳۹۵

طرح تحول سلامت مملکت را به سقوط خواهد کشاند

نایب رئیس مجلس گفت: من از ابتدا گفتم طرح تحول سلامت مملکت را به سقوط خواهد کشید. الان هم گرفتارند. من روز اول گفتم که از پیشگیری شروع کنید. سیاست های کلی رهبری و قانون برنامه و بودجه نیز همیشه گفته است که پیشگیری مقدم بر درمان است، تمام تجربیات بین المللی می‌گویند هیچ گاه نباید هزینه را سطح سوم قرار داد.

سخنگوی وزارت بهداشت:دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵

طرح تحول سلامت تقاضای القایی را افزایش نداده است

حریرچی گفت: تقاضای القایی یکی از خصوصیات ذاتی نظام پرداخت به ازای ارایه خدمت است و به طرح تحول سلامت مربوط نیست.

نماینده کارفرمایان در شورای عالی تأمین اجتماعی در گفتگو با «نسیم آنلاین»:جمعه ۱۲ شهریور ۱۳۹۵

چشم دولت به منابع صندوق‌های بازنشستگی دوخته است

نماینده کارفرمایان در شورای عالی تأمین اجتماعی گفت: در تمام دنیا صندوق‌های بازنشستگی توسط بخش خصوصی اداره می‌شود و دولت حق تصرف به آن را ندارد، اما امروز می‌بینیم که دولت می‌خواهد منابع مالی این صندوق‌ها را به سود خود مصادره کند.

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین