اخبار بیمه (۷۶۰)

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم! شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است

کمتر از چهار ماه مانده به اتمام دوره دو ساله ریاست عبدالناصر همتی بر هیات مدیره شرکت بیمه اتکایی آسیایی، گزارش‌ها حاکی از این است که این شرکت،صنعت و شرکت‌های بیمه‌ای ایرانی را مشمول برخی تحریم‌های خود ساخته است.

پنج شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷

ضربه به تولید از دریچه ماده 11 طرح حمایت از تولید

در طرح اصلاح قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور، موضوع حق بیمه قراردادهای پیمانکاری در ماده ۱۱ مطرح شده است. وجود این ماده باعث باز شدن دست سازمان تامین اجتماعی برای فشار بیشتر بر کسب وکارها و تولید می شود که این موضوع در تناقض با حمایت از تولید و اشتغال است.

چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷

تغییر ساز و کار بیمه طلایی فرهنگیان چه مشکلاتی برایشان ایجاد کرده است

ساز و کارهای بیمه طلایی فرهنگیان از سه سال پیش تغییر کرد و به صورت صندوق درآمد. اما این تغییر مشکلاتی را مانند طولانی شدن زمان پرداخت، تغییر مبلغ کارمزد، لغو قرارداد بسیاری از مراکز درمانی با این بیمه، سقف خدمات درمانی کاهش یافته، برای فرهنگیان ایجاد کرده که در این گزارش به آنها اشاره شده است.

در دومین کنفرانس مدیریت منابع انسانیدوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶

جایزه مدل 34000 مدیریت منابع انسانی به شرکت‌های برتر اهداء شد

نخستین جایزه مدیریت منابع انسانی به همراه اعطای جایزه استاندارد 34000 مدیریت منابع انسانی توسط دانشگاه تهران برگزار شد.

معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی:چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶

کارگران فاقد بیمه برای بیمه شدن اقدام کنند

معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی از سامانه پیامکی۱۰۰۰۱۴۲۰ و شماره تلفن ۱۴۲۰ به عنوان پل‌هایی برای بیمه شدن ۳ میلیون کارگر فاقد بیمه یاد کرد.

معاون سازمان تامین اجتماعی:دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶

حذف حق بیمه کارفرمایی در کارگاه‌های زیر5 نفر صحت ندارد

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی خبر حذف حق بیمه کارفرمایی در کلیه کارگاه‌های زیر پنج نفر را تکذیب کرد و گفت: تا کنون 38 شغل مشمول این قانون بوده‌اند که تنها قرار است تعدادی از این مشاغل که از حیز انتفاع خارج شده اند با مشاغل جدید جایگزین شوند.

یک نماینده مجلس مطرح کرد؛جمعه ۹ تیر ۱۳۹۶

وجود کارگران زیرزمینی فاقد بیمه/ وزارت رفاه نظارت کند

یک نماینده مجلس با اشاره به اینکه وزارت کار از بازرس کافی برای نظارت بر عملکرد همه کارگاه ها برخوردار نیست، گفت: کارگران زیرزمینی با حقوق ۲۰۰ هزارتومان حقی برای اعتراض ندارند.

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد:یکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶

پرداخت بدهی بیمه تکمیلی فرهنگیان به شرکت‌های بیمه

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه هیچ اصراری بر آماده‌سازی مدارس برای بازگشایی در سال تحصیلی جدید در قالب پروژه مهر نیست، گفت: فعالیت‌های مربوط به بازگشایی مطلوب مدارس طی بخشنامه‌ای به استان‌ها و مناطق تفویض شده است.

یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶

مشاهده سوابق بیمه با کد ملی

بیمه شدگان تأمین اجتماعی برای مشاهده سوابق نیاز نیست کد بیمه را ارائه دهند و تنها با کد ملی خود می‌توانند ثبت نام را کامل و سوابق خود را مشاهده کنند.

معاون امور بیمه ایرانیان خارج از کشور اداره کل اتباع تامین اجتماعی تشریح کرد:دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶

شــرایط برقــراری مســتمری بازنشســتگی و درمان برای ایرانیان خارج از کشور

معاون امور بیمه ایرانیان خارج از کشور اداره کل اتباع تامین اجتماعی شــرایط برقــراری مســتمری بازنشســتگی و درمان برای ایرانیان خارج از کشور را تشریح کرد.

پنج شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶

تعیین حداقل و حداکثر دستمزد مبنای کسر حق بیمه تامین اجتماعی

حداقل و حداکثر دستمزد روزانه مبنای کسر حق بیمه در سال ٩٦ به ترتیب« ٣٠٩ هزار و ٩٧٧ » و « ٢ میلیون و ١٦٩ هزار و ٨٤٠ » ریال تعیین و ابلاغ شد.

سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶

شرایط تحت کفالت قراردادن والدین از سوی بیمه‌شدگان

بر اساس قوانین و مقررات تامین اجتماعی، افراد تحت تکفل بیمه شده اصلی می توانند به تبع از وی از خدمات این سازمان برخوردار شوند.

از سوی وزارت کار اعلام شد:دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

اقدامات انجام‌شده در مورد کارگران بیکار شده "پلاسکو"

وزارت کار در اطلاعیه‌ای اقدامات و پیگیری‌های انجام شده در مورد کارگران بیکار شده پلاسکو را اعلام کرد.

معاون کمیته امداد استان تهران؛چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵

منازل مددجویان کمیته امداد رایگان بیمه می‌شود

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان تهران، گفت: میزان خسارت پرداختی به ازای هر ساختمان برای خانوار شهری ۳۵ میلیون تومان و برای خانوار روستایی ۲۰ میلیون تومان است.

نارضایتی کسبه پلاسکو از روند پرداخت خسارت به واحدهای تخریب شدهسه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵

کسبه پلاسکو: شرکت‌های بیمه‌ای ما را سرکار گذاشتند/ بیمه ایران خسارت‌ها را نصفه و نیمه پرداخت کرد

برخی از کسبه پلاسکو از عملکرد برخی از شرکت‌های بیمه گلایه می‌کنند که هنوز خسارت خود را دریافت نکرده‌اند و منتظر واریز مبالغ خسارت به حسابشان هستند

یکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵

اطلاعیه وزارت کار برای دریافت بیمه بیکاری کارگران ساختمان پلاسکو

بیمه شدگان می‌توانند با مراجعه به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به ارایه درخواست بیمه بیکاری و تشکیل پرونده اقدام کنند.

فرمانده عملیات آوار برداری حادثه پلاسکو:یکشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵

صنعت بیمه نقش مهمی در ایمنی ساختمان‌ها دارد

فرمانده عملیات آوار برداری حادثه پلاسکو با بیان این که صنایع بیمه در همه جای دنیا نقش مهمی در ایمنی ساختمان ها ایفا می کنند، گفت: در همه حجای دنیا این امر برای افراد دارای اهمیت است که سقف بالای سرشان از چه میزان ایمنی بر خوردار است.

فیلمشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵

مدیرعامل بیمه ایران: تنها 25درصد از واحدهای پلاسکو خود را بیمه کردند

مدیرعامل بیمه ایران در گفت‌وگوی تلویزیونی، از بیمه بودن تنها 25 درصد از واحدهای تجاری پاساژ پلاسکو خبر داد و افزود: کسبه خود را بیمه کردند اما ساختمان پاساژ بیمه نیست.

در راستای سیاست‌های تحکیم خانواده یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵

زنان خانه‌دارِ دارای سه فرزند بیمه می‌شوند

نمایندگان مجلس وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را مکلف کردند طرح لازم برای ایجاد بیمه تأمین اجتماعی زنان خانه‌دار حداقل دارای ۳ فرزند را تهیه کند.

سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵

نامه "زاکانی" به نمایندگان درباره انتقال مدیریت بیمه‌ها به وزارت بهداشت

نماینده مردم تهران در ۳ دوره گذشته مجلس در نامه‌ای به نمایندگان مجلس دهم، خواستار مخالفت آنها با انتقال مدیریت بیمه‌ها به وزارت بهداشت شد.

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد:دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵

دستور کتبی روحانی در خصوص حق بیمه درمان کارگران

حریرچی گفت: براساس دستور رییس‌جمهور به وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی مقرر شد سهم درمان بیمه شدگان تامین اجتماعی به حساب جداگانه واریز شود که با این دستور قاعدتا باید پرداخت‌ها به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها به طور کامل و به موقع انجام شود.

دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵

انتقاد آیت الله مکارم از عدم پرداخت مطالبات توسط بیمه‌ها

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: یکی از مشکلات بیمه‌هاست که سر ماه که می‌شود پول بیمه را می‌گیرند اما خدمات آن چنان مطلوب نیست، باید بیمه‌ها مطالبات را پرداخت کنند. اینکه بیمه‌ها پول را به موقع می‌گیرند چرا به موقع مطالبات را نمی‌دهند؟

معاون اداری مالی سازمان تامین اجتماعی:شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵

بودجه سال۹۶ تامین اجتماعی تدوین شد/۵۲۰۰میلیارد تومان هزینه ماهانه

معاون اداری و مالی سازمان تامین اجتماعی گفت: بودجه سال ۹۶ سازمان تدوین و به هیئت مدیره ارائه شده و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته تا ١٥ اسفند ۹۵ به استانها ابلاغ می شود.

معاون سازمان تامین اجتماعی خبر داد؛شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵

اختصاص شماره SSN برای همپوشانی بیمه شدگان تامین اجتماعی

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی گفت: تاکنون شماره تامین اجتماعی ssn برای ٣٢ میلیون نفر اختصاص یافته که تکمیل این برنامه، گام بزرگی در خدمات تامین اجتماعی است.

گزارش «نسیم آنلاین»: همه مخالفند به جز آقای وزیر؛ مجلس دهم اقدام عاقلانه کمیسیون تلفیق مجلس را تکرار می‌کند؟جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵

تلاش وزیر بهداشت برای دور زدن مصوبه معاون اول روحانی!

وزارت بهداشت در حالی به دنبال الحاق پیشنهاد الزام دولت به تجمیع بیمه ها و انتقال آنها به این وزارتخانه به لایحه برنامه ششم توسعه است که هیئت دولت و بخصوص سازمان برنامه و بودجه و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با این پیشنهاد مخالفند و این اقدام کاملا برخلاف شعارهای انتخاباتی رئیس جمهور در موضوع بیمه ها است.

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین