اخبار سید یاسر جبرائیلی (۵۴)

یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷

جبرائیلی: قوچانی ثابت کرد روحانی لیبرال است

آخوندی خودش می‌گوید لیبرالیسم برای توسعه آمده"، "محمد قوچانی در مقاله‌ای اثبات می‌کند حسن روحانی لیبرال است"،‌ بعد می‌گویند ما به آنها برچسب لیبرال میزنیم!

نسبت‌سنجی موافقتنامه پاریس و سیاست‌های وزارت نیروشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷

خاموشی‌ها و فراموشی‌ها

وزارت نیرو در جوابیه خود معترف است پروژه‌هایی را برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای اجرا کرده اما گفته است این پروژه‌ها طبق «برنامه ملی مشارکت در کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای» (از این پس «برنامه ملی») و «فارغ از توافقات بین‌المللی» بوده است.

علت خاموشی‌هتای برنامه‌ریزی شده اخیر چیست؟جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷

کم‌آبی یا مفاد توافق پاریس!؟

در این کلیپ سیدیاسر جبراپیلی توضیحات تامل برانگیزی را درباره علت خاموشی های اخیر مطرح کرد و هشدار داد که علت را نباید در کمبود منابع آبی دانستُ بلکه تعهدات پذیرفته شده توسط دولت در تعاهدنامه پاریسُ عامل اصلی این موضوع است.

یادداشت سیدیاسر جبرائیلیچهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷

پشت پرده خاموشی ها

تلقی عمومی درباره خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده در سراسر کشور این است که کمبود برق کنونی، ناشی از کم‌آبی است. کمتر از 15 درصد برق کشور در نیروگاه‌های آبی تولید می‌شود و کاهش 20 درصدی در حجم آب موجود در مخازن سدها، نباید به خاموشی‌های کشوری در این ابعاد یا طرح‌هایی چون تغییر ساعات کار ادارات و ... منجر شود.

سید یاسر جبرائیلی:جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

چه رئیسی رای بیاورد چه روحانی مدیران متخلف دولتی باید محاکمه شوند

گزارش‌های بسیار زیادی درباره کمبود تعرفه در حوزه‌های انتخابیه‌ای که رای آقای رئیسی بالاست، منتشر شده است. چه آقای رئیسی رای بیاورند و چه آقای روحانی مدیران متخلف دولتی باید به صورت جدی محاکمه شوند.

سید یاسر جبرائیلی با ارزیابی اولین مناظره انتخاباتی در گفتگو با «نسیم آنلاین» مطرح کرد:شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

قالیباف پیروز مناظره و تیم دولت یازدهم بازنده بود/ حضور جهانگیری تهدید جدی برای روحانی

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: با ضعف مفرط حسن روحانی در مناظره دیروز مخاطبان حامی دولت خواهند گفت که اگر قرار است به ادامه این دولت رأی دهیم چرا به‌جای روحانی به جهانگیری که بهتر می‌تواند از خودش دفاع کند را ندهیم.

سیدیاسر جبرائیلیشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵

چهار خطای محاسباتی دولت یازدهم

برخلاف برخی که معتقدند دولتمردان یازدهم با وعده و وعیدهای غیرواقعی، مردم را فریب دادند تا رای آنها را جلب کنند، راقم این سطور معتقد است این ماجرا بیش از آنکه مصداق "عوام‌فریبی" باشد، ناشی از «خودفریبی» است.

سید یاسر جبرائیلی در گفتگو با «نسیم آنلاین» مطرح کرد: شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵

دستور ترامپ؛ ناقض اساسی برجام/ قرار بود برجام مبادلات تجاری را تسهیل کند/ لیبرال‌های وطنی به اندازه آمریکائیها مقصرند

کارشناس مسائل سیاسی همچنین در خصوص چرایی صدور این دستور از سوی رئیس جمهور جدید آمریکا متذکر شد که باید ریشه‌های این اقدام را علاوه بر دشمنی دیرینه آمریکایی ها نسبت به ایران، در رفتار برخی جریانات سیاسی و فکری درون کشور نیز جستجو کرد.

تحلیل یاسر جبرائیلی از دستور روحانی:چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵

این بار توجیه ماجرا از عهده عراقچی و دیگران برنمی‌آید/ پیشرانه‌های دریایی نیازبه اورانیوم با غنای‌بالا ندارند

برخلاف تصور عمومی، پیشرانه‌های دریایی هسته‌ای که آقای روحانی درباره آن به دکتر صالحی دستور داده‌اند، نیاز به اورانیوم با غنای بالا(۵۶ درصد) ندارد، بلکه غنی‌سازی محدود پذیرفته شده در برجام (زیر ۳ درصد) برای این امر کفایت می‌کند.

جبرائیلی در واکنش‌ به هتاکی "هفته‌نامه صدا" نسبت به مسئولان ارشد نظامیکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵

مطلب "هفته‌نامه صدا" اعلام خروج رسمی از حاکمیت است/ دولت طبق ماده 7 قانون مطبوعات برخورد کند

کارشناس مسائل سیاسی در واکنش‌ به هتاکی "هفته‌نامه صدا" نسبت به مسئولان ارشد نظام تاکید کرد: این مطلب، یک بیانیه رسمی ارگان یک تشیکلات سیاسی و اعلام خروج از حاکمیت است؛‌ آقای روحانی اگر با این نشریه برخورد نکند، یک اعلام رسمی است که آقای روحانی صلاحیت و کفایت اجرای قوانین مصوب کشور را ندارد.

سید یاسر جبرائیلیپنج شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۵

تأملی در اظهارات وزیر اقتصاد پیرامون FATF

وزیر اقتصاد دولت تدبیر و امید می‌گویند FATF‌ هیچ‌گونه بانک اطلاعاتی برای جمع‌آوری اطلاعات ندارد و ایران هیچ‌گونه اطلاعات مالی به این نهاد نخواهد داد. این سخن کاملا صحیح است.

سیدیاسر جبرائیلی نوشت:چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵

صهیونیست‌ها فقط نگرانند طیب‌نیا به تعهدی که برای اجرای FATF داده عمل نکند

این کارشناس بین‌الملل با بیان اینکه طیب‌نیا می‌گوید مخالفان FATF با صهیونیست‌ها همسو هستند چون آنها هم مخالف اجرای FATF در ایران هستند نوشت: از قضا صهیونیست‌ها کاملا به دنبال رعایت FATF در ایران هستند و همه نگرانی‌شان این است که برنامه اقدامی که طیب‌نیا تعهد داده، ‌"صرفا یک وعده باشد".

نامه عبدالملکی و جبرائیلی به علوی، جنتی و دهقان درباره FATFیکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵

چرا در برابر خودتحریمی وزارتخانه‌های اطلاعات، ارشاد و دفاع سکوت کرده‌اید؟

اگر کسانی به شما گفته‌اند خواهید توانست وانت‌های حمل اسکناس را جایگزین بانک کرده و به سادگی این مسئله را حل کنید، باور نفرمائید. ساز و کار FATF، تمامی راه‌ها برای تزریق پول به وزارتخانه شما را خواهد بست. لذا نه تنها قادر به انجام ماموریت‌ها نخواهید بود، بلکه امکان پرداخت حقوق کارکنانتان را نیز نخواهید داشت.

یادداشت/ سید یاسر جبرائیلیپنج شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵

باتلاق FATF خطرناک‌تر از دام برجام/ این بار امنیت کشور را به حراج می‌گذارند؟

یکی از خوش‌خیالی‌های تیم اقتصادی دولت تدبیر و امید این است که این ماجرا را تا نیمه راه بروند و اگر دیدند امنیت کشور به خطر می‌افتد، متوقفش کنند. چنین رویکردی دقیقا مثل این است که انسان باتلاق وسیعی را تا نیمه بپیماید و اگر دید دارد فرومی‌رود، تلاش کند بیرون بیاید!

سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵

فیش حقوقی مدیر عامل خبرگزاری فارس منتشر شد +عکس

سید یاسر جبرائیلی نوشت: آخرین خالص دریافتی مدیرعامل خبرگزاری فارس (خرداد ماه 95) پس از 22 سال کار رسانه‌ای که 15 سال آن مدیریت بوده با دهها ساعت اضافه کاری 5 میلیون و 100 هزار تومان است.

سیدیاسر جبرائیلی در گفتگو با «نسیم آنلاین»:سه شنبه ۱ تیر ۱۳۹۵

جابجایی امیرعبداللهیان به سفارش برخی کشورهای عربی بود

معاون پژوهشی خبرگزاری فارس گفت: برخی دولت‌های عربی با طرح خواسته‌های خود از ایران، خواهان تغییر رویکرد جمهوری اسلامی در منطقه شده بودند و از امیرعبداللهیان به عنوان یک مانع در برابر این تغییر رویکرد نام می بردند.

یاسر جلالیشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۵

برنامه نرم توجیه داخلی برای ورود به برجام منطقه‌ای در دستورکار دولت

کارشناس مسائل سیاسی نوشت: دولت در مسیر پیاده‌سازی استراتژی دشمن، برنامه نرم توجیه داخلی و آماده‌سازی افکار عمومی و ساختن ابزار فشار برای ورود به بحث برجام منطقه‌ای را در دستور کار دارد؛ احتمالاً به زودی باید منتظر تحریم ثانویه سپاه مشابه آنچه در مورد حزب‌الله اتفاق افتاد، باشیم.

سید یاسر جبرائیلی: دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵

حمایت فائزه از بهائیان، به آنها که فریب نفاق این جماعت را خورده‌اند پیام می‌دهد که بدانید دعوا بر سر چیست

این کارشناس مسائل سیاسی نوشت: حمایت فائزه از بهائیان، به آنها که فریب نفاق چادر و چاقچور این جماعت را خورده‌اند، پیام می‌دهد که بدانید دعوا بر سر چیست!

سیدیاسر جبرائیلی:چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۵

ظریف متن ایمیل‌هایی را که با آن به آمریکایی‌ها فشار می‌آورد، منتشر کند

کارشناس مسائل سیاسی نوشت: کاش آقایان ظریف و عراقچی ملت را محرم بدانند و متن ایمیل‌هایی که با آمریکایی‌ها رد و بدل می‌کنند تا به قول خودشان به آنها "فشار بیاورند" تا به تعهداتشان عمل کنند، منتشر کنند تا افکار عمومی بهتر بتواند از واقعیت آنچه در جریان است، ارزیابی داشته باشد.

تحلیل کارشناس اقتصاد سیاسی از رفتار اقتصادی دولت در پسابرجام در گفتگو با «نسیم آنلاین»:یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵

بدهکار کردن مردم، شگرد دولت برای رسیدن به رشد 5 درصدی

معاون پژوهشی خبرگزاری فارس گفت: برنامه دولت در مورد اقتصاد مثل این است که شما یک نوزاد نوپایی را بفرستید تا با یک قهرمان کشتی بگیرد و هیچ حمایتی هم از آن نکنید و بگوئید دعوا کنید و این بچه را بزنید تا این بچه رشد کند در حالی که بچه به این شکل تلف می‌شود.

سید یاسر جبرائیلی در گفتگو با «نسیم آنلاین»:دوشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۵

"حمایت از تولید داخلی" دال مرکزی گفتمان اقتصاد مقاومتی است/ رسانه‌ها اتاق فکر اقتصاد مقاومتی تشکیل دهند

کارشناس اقتصاد سیاسی گفت: اقتصاد مقاومتی مفهوم انتزاعی نیست که برای عمل رهنمود نداشته باشد اقتصاد مقاومتی برنامه عملیاتی است؛ اگر این سیاست‌های کلی را که همه اجزای یک منظومه گفتمانی است به عنوان یک گفتمان در نظر بگیریم، حمایت از تولید داخلی دال مرکزی این منظومه گفتمانی است.

سید یاسر جبرائیلی:چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴

مرثیه‌ای در چهلم برجام؛ دولتمردان از ملت عذرخواهی کنند

کارشناس مسائل سیاسی طی یادداشتی نوشت: اینک که تعهدات ایران به اتمام رسیده و نوبت اجرای تعهدات غربی‌ها درباره لغو تحریمهاست، دکتر ظریف می‌گوید با کری مذاکره می‌کنم تا برجام را اجرا کنند؛ اگر دولتمردان از این فاجعه پند گرفته باشند، از ملت عذرخواهی کنند.

یاسر جبرائیلی در واکنش به توهین به سپاه در یک روزنامه داخلی:دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴

آیا از سرمایه اسرائیل در ایران انتظار دارید از تحقیر ارتش آمریکا اظهار خشنودی کنند؟

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه از توهین روزنامه قانون به سپاه پاسداران بابت تحقیر نظامیان آمریکا نباید متعجب بود نوشت: وقتی نتانیاهو اصلاح‌طلبان را سرمایه اسرائیل در ایران می خواند، پندار برخی این است که این عبارات تعارف است.

سید یاسر جبرائیلی در گفتگو با «نسیم آنلاین» عنوان کرد:جمعه ۱۱ دی ۱۳۹۴

تست ایران با تحریم موشکی

کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد: نگرانیم با این کوتاه آمدن های دولت برجام حالت یک توافق را از دست داده و به یک تعهد یک جانبه برای ایران تبدیل شود.

پنج شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴

سید یاسر جبرائیلی: کجای گزارش سفید است؟ pmd را md کردند!

این کارشناس سیاسی نوشت: گزارش 11 آذر آژانس که بلافاصله با سوت و کف صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها همراه شد، مدعی شده ایران تا سال 2009 به دنبال سلاح هسته‌ای بوده و درباره بعد از آن نیز نمی‌تواند نظر دهد!

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین