اخبار چالش صنعت بیمه (۵۲)

چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶

حمایت مدیر عامل بیمه اتکایی امین از مسعود کرباسیان

سید مصطفی کیایی افزود که تجربه گزینه پیشنهادی وزارت امور اقتصادی و دارایی نشان می دهد که او در حوزه عملیات درگیر مسائل اقتصادی بوده و ضرورت حضور مدیر ارشد اقتصادی بیشتر از حضور یک مدیر تئوریسین در عرصه اقتصاد است.

دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶

تقسیم سود بین سهامداران بیمه معلم به 21 مردادماه موکول شد

محمدحسین داجمر، گفت به دلیل اعلام تنفس، رقم پاداش هیات مدیره و تقسیم سود بین سهامداران مشخص نشده و قرار است 21 مردادماه سال جاری مجمع برگزار و رقم پاداش هیات مدیره و سود تقسیمی بین سهامداران مشخص شود.

شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶

بیمه سامان به ‌ازای هر سهم 200 ریال سود داد

احمدرضا ضرابیه درباره پوشش اتکایی بیمه‌های عمر و زندگی سامان نزد مونیخ ری تصریح کرد: بیمه سامان می‌تواند بیمه‌نامه‌های عمر و پس‌انداز تا سقف یک میلیون یورو را نزد مونیخ‌ری تحت پوشش اتکایی قرار دهد.

معاون بانک و بیمه طیب نیا:سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶

صنعت بیمه تمام ریسک ها را در داخل کشور متمرکز نکند

حسین قضاوی بیان داشت: ضروری است شرکتهای بیمه مستقیم با توجه به میزان قبولی ریسک و ساختار مالی خود اقدام به اخذ پوشش اتکایی کنند.

دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶

آسیا 70 ریال سود توزیع کرد

ابراهیم کاردگر با مقایسه درآمد سرمایه گذاری بیمه آسیا در سال های 1394 و 1395 از رشد 1.4 درصدی درآمد سرمایه گذاری بیمه آسیا در سال 1395 خبر داد.

زیان انباشته از نصف سرمایه شرکت هم بالا زدشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶

بیمه دی آیین نامه 83 بیمه مرکزی را دور زد!

این گزارش حاکیست: شرکت بیمه دی،مفاد تبصره 2 ماده 8 آیین نامه شماره 83 بیمه دایر بر عدم پرداخت کارمزد به غیر از نمایندگان و دلالان رسمی بیمه مرکزی را هم رعایت نکرده است.

گزارش «نسیم آنلاین»:شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶

زیان انباشته بیمه دانا به عدد 192432 میلیون ریال رسید

زیان انباشته شرکت بیمه دانا، یکی از چهار شرکت بزرگ صنعت بیمه ای کشور در انتهای سال مالی 95 به عدد 192432 میلیون ریال رسیده که با توجه به سرمایه این شرکت، حجم زیان مذکور،رقم قابل توجهی به نظر می‌رسد.

توضیحات بیمه ایران به گزارش «نسیم آنلاین»:سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶

داروسازی زاگرس فارمد وابسته به بیمه ایران نیست، فقط 4 درصد سهام این شرکت را داریم

بیمه ایران تاکنون در شرکت داروسازی زاگرس فارمد پارس فاقد سهام مدیریتی بوده و با توجه به درصد کم مالکیت درشرکت مذکور، این شرکت جزء شرکت‌های تابعه بیمه ایران نبوده و وابسته به این شرکت تلقی نمی‌ شود.

دبیرکل سندیکای بیمه گران در گفتگو با «نسیم آنلاین»: شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶

رقابت در ارایه نرخ کمتر بدون کنترل مالی، شرکت‌های بیمه‌ای را ورشکست می‌کند

سیدمحمد علیپور گفت که قرار شده 40 درصد وجوه صدور بیمه نامه به صورت نقدی و 60 درصد هم در شش قسط پرداخت تا از انجام توافق های خارج ازمقررات از ناحیه شرکت های بیمه ای با خودروسازان جلوگیری شود.

گزارش «نسیم آنلاین»:سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶

چند درصد سهامِ 8 شرکت بزرگ دارویی کشور در دست بیمه دولتی ایران است؟ + جدول

کمترین سهام شرکت بیمه ایران در بین این شرکت ها ازعدد 69 صدم درصد در شرکت داروسازی فارابی آغاز شده وبه بیشترین سهم این شرکت با عدد 9.8 درصد درشرکت لابراتوار سینادارو ختم می شود.

مدیرعامل شرکت بیمه سینا در گفتگو با «نسیم آنلاین»: دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶

بیمه سینا سال 95 را با زیان انباشته به پایان می‌برد

مدیرعامل شرکت بیمه سینا، جبران کامل زیان انباشته شرکت متبوع خود در سال مالی 95 را امری بعید دانست و پیش بینی کرد که زیان انباشته این شرکت در سال مالی 96 به نقطه سربه سر برسد.

پنج شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

پتروشیمی بوعلی خسارت پرداختی ایران معین را افزایش داد

دلیل عمده این عدم توازن درخسارت پرداختی به حضور شرکت بیمه ایران معین در کنسرسیوم بیمه ای پتروشیمی بوعلی مرتبط بوده که پس از بروز حادثه ایران معین به پرداخت این خسارت مبادرت ورزیده است.

سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

نشست جدی رئیس کل بیمه مرکزی با ایران خودرو برای تعیین تکلیف بدهی زیاد آن به صنعت بیمه/ بدهی دو خودرو ساز بزرگ به صنعت بیمه به مرز هشدار رسید

قرارشده، رئیس کل بیمه مرکزی درجلسه فردای خود با مدیران ارشد ایران خودرو، تکلیف بدهی این شرکت خودروساز به صنعت بیمه را روشن سازد.

دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

یک بازنشسته مدیرعامل بیمه وابسته به بانک تجارت!/ رشد سرسام آور هزینه‌های اداری و عمومی شرکت تازه تاسیس بیمه تجارت نو!

طبق اعلام بیمه مرکزی، شرکت بیمه تجارت نو، تا سه ماهه سوم سال گذشته و با صدور 14 هزار و 368 فقره بیمه نامه نزدیک به 46076 میلیون ریال حق بیمه تولیدی داشته که بر این اساس، سهم این شرکت نو پدید در صنعت بیمه به رقم 8 صدم درصد رسیده است.

دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶

موسسات معتبر دنیا، شرکت های بیمه ایرانی را رتبه بندی نمی کنند

عبدالناصر همتی گفت: وقتی بیمه ها رتبه بین المللی نداشته باشند، نمی توانند کاری انجام دهند؛این موضوع بخاطر تصمیمات و اقدامات خصمانه دولت امریکاست.

مدیر عامل شرکت بیمه آسیا در گفتگو با «نسیم آنلاین»: یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶

افزایش سرمایه شرکت‌های بیمه‌ای به سختی محقق خواهد شد/ تعهدات اجتماعی بیمه شخص ثالث بیش از ظرفیت‌های کنونی صنعت بیمه است

مدیر عامل شرکت بیمه آسیا اعلام داشت: مادامی که بخش خصوصی در صنعت بیمه، هزینه نگاه اجتماعی دولت در این بخش را می‌پردازد، این صنعت راهی برای تنفس خود نخواهد داشت.

رئیس کل بیمه مرکزی:سه شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۶

بیمه مرکزی برای رعایت نرخ‌های فنی بیمه‌نامه‌های درمان اولتیماتوم داد

عبدالناصر همتی به حل مشکل بیمه توسعه اشاره کرد و گفت:پارسال نزدیک به 6500 میلیارد ریال از خسارات بیمه گذاران این شرکت پرداخت شد که هنوز سه هزار میلیارد ریال از تعهدات این شرکت باقیمانده است.

رئیس سابق سازمان خصوصی سازی در یک شرکت بیمه خصوصی؛دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶

تغییرات در ترکیب هیات مدیره بیمه معلم منتفی شد!

تحسیری، با انتقاد از طولانی شدن فرایند ثبت افزایش سرمایه شرکت بیمه معلم، اذعان داشته که به محض ثبت این افزایش سرمایه ، فرایند ورود بیمه معلم به بورس صورت می پذیرد.

گزارش «نسیم آنلاین»: یک بیمه خارجی هم برای سرمایه‌گذاری قطعی در ایران نماند!چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵

گشت‌وگذار بی‌نتیجه رئیس‌کل بیمه‌ مرکزی در اروپا و آسیا 14 ماه بعد از برجام!

تردیدی نیست که رفت‌وآمدهای رئیس کل بیمه مرکزی به کشورهای مختلف، جدای از شناساندن پتانسیل‌های موجود در صنعت بیمه کشور دستاورد دیگری نداشته، از این رو دست اندرکاران امر متعقدند که رئیس کل بیمه مرکزی بجای این کار، بهتر است که اولویت اصلی خود را به گره‌گشایی از پای صنعت بیمه متمرکز سازد.

گزارش هیات مدیره یک شرکت بیمه‌ای در آستانه برگزاری مجمع سالانه؛ دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

بیمه اتکایی ایرانیان: وضعیت بازار بعد از برجام بدتر شده است!/ شرکت‌های آمریکایی صنعت بیمه ایران را سرکار گذاشتند!

شرکت بیمه اتکایی ایرانیان مکاتباتی با شرکت Best AM که یکی از شرکت‌های برتر ارائه دهنده رتبه اعتباری در جهان انجام داده که متاسفانه تاکنون به دلیل حضور سهامداران آمریکایی، شرکت مذکور نیز همچون دیگر شرکت‌های معتبر، امکان شروع فعالیت در بازار ایران را نیافته است.

گزارش «نسیم آنلاین»: نجومی بگیران سرِکار جدید می‌روندیکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵

معاون نجومی‌بگیر رئیس کل بیمه مرکزی قائم‌مقام بیمه آرمان شد!

مینا صدیق نوحی یکی از مدیران کهنه کار بیمه مرکزی بوده که خواسته یا ناخواسته نام او در کنار پنج عضو دیگر هیات عامل بیمه مرکزی از ابتدای سال جاری و تا همین چند وقت قبل به ماجرای فیش‌های نجومی گره خورد.

گزارش «نسیم آنلاین»: رئیس کل بیمه مرکزی فقط نظاره‌گر است!دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵

مدیران خستهِ بازنشسته در 30 شرکت بیمه‌ای!

کارشناس ارشد صنعت بیمه مدعی شد که در صنعت بیمه خلاقیت و نوآوری متوقف شده، زیرا مدیران بازنشسته صنعت متکی به دانسته های مکتوب خود هستند.

پنج شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵

ادعای جالب سرمایه گذاری صنعت بیمه در برگزاری به موقع مجمع!

زیان شرکت برای سال مالی منتهی به 31 شهریورماه سال 95 مطابق گزارش حسابرسی شده مبلغ 28/134 میلیون ریال بوده است.

گزارش «نسیم آنلاین»: سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵

بیمه مرکزی گزارش عملکرد آذرماه صنعت بیمه را تعمدی منتشر نکرد!

با گذشت 19 روز از ماه یازدهم سالجاری، بیمه مرکزی، به عنوان نهاد ناظر و ناشر آمارهای فعالیت‌های صنعت بیمه ، انتشار اطلاعات عملکردی و حق بیمه تولیدی شرکت‌های بیمه‌ای در آذرماه را به باد فراموشی سپرد.

دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵

فعالیت رسمی نخستین شرکت بیمه تخصصی زندگی کلید خورد

شرکت بیمه زندگی خاورمیانه اولین بیمه تخصصی در بخش بیمه‌های زندگی شامل بیمه‌های عمر، زندگی، بازنشستگی و مستمری که انواع محصولات بیمه‌ای به صورت تخصصی و متناسب با نیازهای متنوع برای شرکت‌ها، سازمان‌ها، اشخاص و خانوارها ارائه خواهد کرد.

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین