اخبار سیدیاسر جبرائیلی (۲۸)

روایتی از نقض بی‌سابقه اصول ۷۷ و ۱۲۵ قانون اساسیشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۷

چگونه «موافقتنامه پاریس» بدون تصویب، اجرایی شد؟

پندار بسیاری از نخبگان این است که «موافقتنامه پاریس» هنوز در کشور ما اجرایی نشده، چرا که شورای نگهبان مصوبه آن را به مجلس عودت داده و هنوز در صحن علنی مجلس مورد بررسی مجدد قرار نگرفته است.

گفت‌و‌گو با یاسر جبرائیلییکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷

آینده نامعلوم صنعت کشور با اجرای توافق پاریس

در گفتگوی نسیم آنلاین با سیدیاسر جبرائیلی مطرح شد: جوابیه روز گذشته وزارت نیرو تأیید فرضیه اجرای زودهنگام معاهده پاریس توسط ایران است که البته با عنوان برنامه ملی مشارکت در کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای از آن یاد می‌شود. جالب است دولت طرحی مصوب کرده که وزارت نیرو علی‌رغم مشکلات مالی، طی قراردادی 20 ساله، برق 2 سنتی را 11 سنت از خارجی‌ها بخرد. بقای ما در معاهده پاریس مساوی است با فنای روند پیشرفت صنعتی کشور.

یاسر جبرائیلی تشریح کردجمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۶

رهبری حکم "آتش به اختیار" را به چه کسانی دادند؟

حکم آتش به اختیار را کسانی از حضرت آقا گرفته‌اند که برای پیگیری مطالبات و منویات ایشان، نسبت به دستگاه مرکزی دانش و صلاحیت بیشتری دارند.

مناظره درباره عملکرد دولت یازدهم یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

جبرائیلی: دولت یازدهم با کابینه تجارش کشور را به دوران قاجار بازمی‌گرداند/ زیباکلام: علت فساد اقتصادی این 4 دهه، اقتصاد دولتی است

جبرائیلی با تاکید بر اینکه دولت یازدهم دولت تجار است و اکثر وزرا وارد کننده هستند که کشور را به دوران قاجار باز می‌گرداند و این مساله ایران را نابود می‌کند، گفت: می‌گویند ما سایه جنگ را از کشور برداشتیم، در حالی که دیگر برای نابودی کشور با حضور شما دولتی‌ها نیازی به جنگ نیست.

جبرائیلی در همایش "خیانت محض":یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵

قول می‌دهیم دیگر انتظار لغو تحریم‌ها را نداشته باشیم، بیشتر از این باج ندهید

کارشناس مسائل سیاسی گفت: قول می‌دهیم انتظار دیگری برای لغو تحریم ها از روحانی نداشته باشیم، بس است بیشتر از این باج به غرب ها ندهید. ipc باجی است که به غربی ها داده شده است.

یادداشت/ سیدیاسر جبرائیلیچهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵

تداوم رکود؛ حاصل نگاه "روکاغذی" به اقتصاد

تیم اقتصادی دولت به جای درمان ریشه‌های رکود، به رفع عوارض سطحی رکود پرداخت و نتیجه این شد که رئیس‌جمهور به صورت سینوسی، در فصلی اعلام خروج از رکود کرد و در فصل دیگر، از مشکل رکود خبر داد؛ سیاست‌هایی چون تحریک تقاضا، حاصل نگاه "روکاغذی" و مجرد و از زاویه اقتصاد محض و نموداری به مسائل اقتصادی است.

مناظره "تیتر امشب" درباره ماهیت و پیامدهای FATFسه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵

جبرائیلی: وزیر اقتصاد با چه مجوزی تعهد داده که قانون مجلس را عوض کند/ ندیمی: ممکن است طیب‌نیا آنها را سرکار گذاشته باشد

معاون پژوهش و آموزش خبرگزاری فارس و مشاور سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با حضور در برنامه تیتر امشب درباره "ماهیت و پیامدهای FATF" به مناظره پرداختند.

سیدیاسر جبرائیلی نوشت:شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵

در باب رابطه خودکشی معاون مالی حزب کارگزاران با ایمان به لیبرالیسم

این کارشناس سیاسی با بیان اینکه رابطه روشنی میان خودکشی معاون مالی حزب کارگزاران و ایمان این طیف به ایدئولوژی لیبرالیسم وجود دارد نوشت: برای لیبرال‌ها اهمیتی ندارد نه فقط در کشور که حتی در مجموعه خودمانی تحت مدیرتشان، نظام توزیع ثروت به تضادهای طبقاتی کشنده منجر شود.

سیدیاسر جبرائیلیشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵

باج‌های برجام و نظریه حمایت استراتژیک

بازنگری در قراردادهایی که این ایام، محرمانه و آشکار میان دولت و غول‌های اقتصادی غربی در حال طی روند است، ضروری است و باج‌های برجام نیز برای متفکران و مقامات اقتصادی ما درس‌ مهمی دارد.

سید‌یاسر جبرائیلیدوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵

توافق محرمانه دولت یازدهم با FATF برای تحریم 87 فرد و نهاد داخلی

این کارشناس سیاسی نوشت: بر اساس توافق با FATF جمعا 87 فرد و نهاد از جمله برخی ارکان سپاه،‌ وزارت دفاع، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء‌ و مقاماتی چون سردار قاسم سلیمانی، سردار حجازی، سردار احمدیان، سردار وحید دستجردی، سردار نقدی و بسیاری دیگر از مقامات نظامی کشور، توسط دولت تدبیر و امید در داخل خاک ایران تحریم می‌شوند.

سیدیاسر جبرائیلیدوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵

عواید الحاق به WTO "تقریبا هیچ"

بررسی سابقه کشورهای عقب‌مانده یا در حال پیشرفتی که به WTO پیوسته‌اند به ما می‌گوید کارکرد این رژیم حفظ و نهادینه کردن وضع موجود اقتصاد جهانی به نفع کشورهای ثروتمند بوده است.

سیدیاسر جبرائیلی مطرح کرد:یکشنبه ۶ تیر ۱۳۹۵

ارمغان عملیاتی کردن توصیه‌های FATF در ایران؛ یا پذیرش حمایت از ترویسم و یا شکاف در ساختار سیاسی

این کارشناس سیاسی نوشت: کسانی که می‌خواهند توصیه‌های FATF در ایران عملیاتی شود یا به دنبال پذیرش اتهام حمایت از تروریسم و توقف حمایت مالی از جریان مقاومتند و یا کمک به امتداد تحریم‌های بین‌المللی به داخل برای منزوی کردن نهادهای حامی مقاومت در داخل کشور.

سیدیاسر جبرائیلی:چهارشنبه ۲ تیر ۱۳۹۵

آمریکا به دنبال کانالیزه کردن مصارف و مخارج ایران

این کارشناس سیاسی نوشت: اگر آمریکا می‌تواند بر خلاف قانون ISDC و فرمان اجرایی 12959 که صادرات هرگونه کالا، خدمات و تکنولوژی آمریکایی را به ایران منع کرده به دولت یازدهم 100 فروند بوئینگ بفروشد، می‌تواند در برابر همکاری شرکت‌ها و موسسات مالی و تجاری خارجی با ایران نیز مانع تراشی نکند؛ می‌تواند لکن نمی‌خواهد.

سیدیاسر جبرائیلی:دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵

فتنه "فائزه-صدر" یک گاف یا یک گام؟/ طیف افراطی اصلاحات در حال ارزیابی غیرت دینی جامعه ما هستند

پرسش مهمی که باید پرسید این است که آیا فائزه هاشمی و شادی صدر اصطلاحاً گاف داده‌اند؟ پاسخ ما منفی است؛ طیف افراطی جریان اصلاحات لازمه موفقیت خود در ایران را دین زدایی از جامعه ایرانی می‌داند و در حال ارزیابی حساسیت عمومی و غیرت دینی جامعه ما هستند.

واکنش‌ها به دستگیری ادمین کانال منتشرکننده تصاویر منتسب به مینو خالقیچهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵

محمدی: به جرم خالقی چه کسی رسیدگی می‌کند؟/ جبرائیلی: می‌توانند، اما نمی‌خواهند با کانال‌های ناسزاگو به نظام برخورد کنند

دستگاه امنیتی مسئول، نشان داد که "می‌تواند" ادمین یک کانال در تلگرام را به راحتی شناسایی و بازداشت کند، اما "نمی خواهد" با ادمین کانال‌های شناخته شده‌ای که بام تا شام علیه خدا و پیامبر و انقلاب و اخلاق و ارکان نظام ناسزا می‌گویند، برخورد کند.

سیدیاسر جبرائیلیسه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵

مصوبه‌ای خلاف فلسفه انتظار

یقین بدانیم روز ظهور امام زمان(عج)، نه روزی تعطیل برای استراحت، بلکه روزی پرکار برای یاران و پیروان آن حضرت است؛ خود را باید برای چنین روزی آماده ساخت. تعطیلی نسبتی با این خودسازی ندارد؛ انتظار می‌رود شورای نگهبان این طرح را که برخلاف سیاست‌های کلی نظام است، رد کند.

سیدیاسر جبرائیلی:یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵

دولت به جای تلاش برای استقلال از دلار، به دنبال امتیازدهی برای افزایش وابستگی به دلار است

کارشناس مسائل سیاسی نوشت: در حالی که کشورهای منطقه به سرعت در حال انعقاد پیمان‌های پولی دوجانبه برای رفع وابستگی به دلار هستند روشن نیست دولت روحانی چرا به جای حرکت در این مسیر و تلاش برای استقلال از دلار، به دنبال چانه‌زنی و حتی امتیازدهی برای افزایش وابستگی به دلار است.

یاسر جبرائیلی:شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵

پیام روشن دیدار سیف با وزیر خرانه‌داری آمریکا؛ استفاده آمریکا از پنجره‌های امتیازگیری برجام

این کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه دیدار سیف با وزیر خرانه داری آمریکا یک پیام روشن دارد نوشت: آمریکایی‌ها در حال استفاده گام به گام از پنجره‌هایی هستند که در متن برجام برای اعمال فشار و امتیازگیری بیشتر از ایران باز گذاشته بودند.

چهارشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۴

شریعتمداری: آقایان جنتی، یزدی و مصباح را در صدر لیست قرار خواهم داد

مدیر مسئول روزنامه کیهان گفت: بنده معتقدم لیست جامعه مدرسین در مجمه لیست قابل قبولی است و با اعتمادی که نسبت به این جامعه و تخصص ویژه آنان در تشخیص افراد شایسته وجود دارد این لیست مطلوب ترین فهرست است؛ ضمنا آقایان جنتی، یزدی و مصباح را در صدر لیست قرار خواهم داد.

سیدیاسر جبرائیلی:شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴

اصلاح‌طلبان برای براندازی نظام به دنبال رحم اجاره‌ای با تابلوی اصولگرایی هستند

کارشناس مسائل سیاسی نوشت: برای پیشبرد پروژه براندازی جمهوری اسلامی، اصلاح‌طلبان نیاز به مجلسی با اکثریت اصلاح‌طلبان ندارند؛ اینها به دنبال یک رحم اجاره‌ای دیگر، و یک ظرفیت دیگر برای استحاله نظام هستند و این بار از قضا، یک "رحم اجاره‌ای با تابلوی اصولگرایی" را بیشتر می‌پسندند.

سیدیاسر جبرائیلی:یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴

آخوندی چگونه جرأت کرده‌ دلارهای ملت را برای جبران زیان شرکت‌های لوکس دولتی هزینه کند؟‌

کارشناس مسائل سیاسی نوشت: جناب آقای آخوندی که صرف ریال برای ساخت مسکن مهر را مزخرف، و مداخله دولت برای کنترل قیمت‌ها را مصداق کمونیسم می‌دانند، چگونه جرأت کرده‌اند در اقدامی که جز "تملک‌گرایی دولتی" عنوانی دیگر ندارد، دلارهای ملت و ظرفیت دولت را برای تقویت و جبران زیان شرکت‌های لوکس دولتی چون "هما" هزینه کنند؟‌

سیدیاسر جبرائیلی:جمعه ۲ بهمن ۱۳۹۴

آقای ظریف، از جان کری یاد بگیرید!

سیدیاسر جبرائیلی، کارشناس مسائل سیاسی نوشت: باید به آقای ظریف گفت شما که دغدغه آزادی جیسون رضائیان را داشتید و به واشنگتن گرا دادید که فعلا تحریم‌ها را اعمال نکنید بگذارید برای بعد، لااقل دغدغه اتباع ایران را هم داشته باشید! به جای اینکه به فکر اتباع گمشده آمریکا در عراق باشید، کمی وضعیت کشته‌شدگان فاجعه منا را پیگیری کنید.

سیدیاسر جبرائیلی:یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴

با اعلام رسمی دولت آمریکا، ساختار تحریم‌ها همچنان باقیست

این کارشناس مسائل سیاسی نوشت: در متن 42 صفحه ای وزارت خزانه داری آمریکا که به تشریح کم و کیف رفع تحریم های مذکور در برجام پرداخته، به صراحت آمده است که آنچه دولت آمریکا انجام داده، «تعلیق» تحریم هاست نه برچیدن و لغو تحریم ها.

سیدیاسر جبرائیلی در گفتگو با «نسیم آنلاین»:دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴

خارج کردن قلب راکتور اراک، نقض صریح نامه رهبری درباره برجام است

سیدیاسر جبرائیلی، کارشناس مسائل سیاسی گفت: برخلاف ادعای سازمان انرژی اتمی؛ خارج کردن قلب راکتور اراک در حالی که قرارداد نوسازی مطمئنی منعقد نشده نقض صریح نامه رهبر انقلاب در باره برجام است.

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین