اخبار نقض برجام (۵۴)

جمعه ۳ شهریور ۱۳۹۶

آدم مدهوش!

پاسخ‌های متفاوت مردم به سؤال: از برجام خارج بشیم یا نه؟

در واکنش به تحریم های جدید آمریکا؛شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶

جهانگیری: اگر نقض برجام صورت گیرد ایران عکس‌العمل تند نشان می‌دهد

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به مسئولیت هیات نظارت بر برجام گفت: اگر تشخیص داده شود که نقض برجام صورت گرفته، ایران عکس‌العمل تند نشان می‌دهد.

ذوالنور:پنج شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶

طرح «مقابله با اقدامات آمریکا» ۲۰ درصد امکان مقابله دارد

رئیس کمیته هسته ای مجلس با بیان اینکه طرح «مقابله با اقدامات آمریکا» ۲۰ درصد امکان پاسخ به اقدامات طرف مقابل دارد، گفت: در شرایط نقض برجام، از هیات نظارت بر برجام، انتظار بیشتری وجود دارد.

«نسیم آنلاین» از تحریم‌های جدید ایالات متحده گزارش می‌دهد:شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۶

تحریم‌های سیدا به نام سپاه و با هدف اقتصاد ایران

به اذعان کارشناسان تحریم‌های جدید سپاه چیزی به مشکلات سپاه افزوده نمی‌کند و به عبارتی سپاه تنها بهانه‌ای برای ضربه وارد کردن به ساختارها و سازمان‌های اقتصادی ایران است؛ S722 اقتصاد ایران را هدف گرفته است.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی: شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵

همچنان پیگیر شکایت از آمریکا به‌خاطر نقض برجام و تمدید تحریم‌ها هستیم

کمالوندی گفت: موضوع شکایت از آمریکا به‌خاطر نقض برجام و تمدید ۱۰ساله تحریم‌های ایران هنوز تمام نشده و ما همچنان پیگیریم، این نقض است و اجرای آن نقض فاحش خواهد بود که اگر اجرا شود ایران عکس‌العمل جدی نشان خواهد داد.

پنج شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵

کمالوندی: آمریکایی‌ها قول داده‌اند تمدید تحریم‌ها اجرایی نمی‌شود

سخنگوی سازمان انرژی اتمی اظهار داشت: آمریکایی‌ها در نشست برجام متعهد شدند، از آثار تمدید تحریم‌های 10 ساله علیه ایران (ISA) جلوگیری کنند.

حسین شمسیان:پنج شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵

یک بیانیه مطبوعاتی؛ تنها نتیجه نشست ایران و 5+1 برای بررسی نقض برجام

سردبیر روزنامه کیهان نوشت: نشست کمیسیون ایران و 5+1 که به درخواست ایران و برای پیگیری نقض برجام توسط آمریکا تشکیل شده بود، تنها یک نتیجه داشت و آن صدور یک بیانیه مطبوعاتی بود!

عراقچی:سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

تمدید قانون آیسا نقض تعهدات برجامی آمریکاست و باید جبران شود

رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام با تاکید بر اینکه از دید ما تمدید قانون آیسا نقض تعهدات برجامی آمریکا است، گفت: این نقض باید به نحو موثری جبران شود.

در پاسخ به تذکر حاجی‌دلیگانی مبنی بر پخش نوار سخنان وزیر خارجه در صحن علنی عنوان شد:یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵

لاریجانی: اظهارات ظریف در یک موضوع بوده و نه تمامی برجام

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر یک نماینده درخصوص فایل صوتی اظهارات وزیرخارجه در کمیسیون امنیت ملی گفت:وزیر امور خارجه از موضوعات مطرح شده درباره یک موضوع اعلام نظر کرد و نه تمام برجام.

عبدالله عبداللهیشنبه ۴ دی ۱۳۹۵

"پیشران هسته‌ای" چه ربطی به نقض برجام دارد؟

رئیس محترم جمهور اخیراً در قالب مقابله با نقض برجام توسط آمریکا به رئیس سازمان انرژی اتمی و وزیر امور خارجه دستوراتی داده است. نوشته پیش‌رو به تحلیل این دستورات و نسبت آن با نقض برجام توسط آمریکا می‌پردازد.

فیلمشنبه ۴ دی ۱۳۹۵

آیا آمانو پاسخ ایران به نقض برجام را فهمید؟

یوکیو آمانو، چشم بادامی مرموز آژانس بین‌‎المللی انرژی اتمی، 28 آذر به تهران آمد و با مقامات ایرانی دیدار کرد. علی‌اکبر صالحی مدعی شد ایران پیام‌های غیرمستقیم مهمی را به وی داد. آیا او این پیام‌ها را دریافت کرده است؟ و آیا این پیام‌ها را به درستی منتقل خواهد کرد؟

شهریار زرشناس در گفتگوی تفصیلی با «نسیم آنلاین»:شنبه ۴ دی ۱۳۹۵

"فتنه"، "تحریم" و "تعامل" سه ضلع یک طراحی

زرشناس گفت: با شکست کودتای سال 88 نیروهای این کودتا به خارج از کشور گرا می‌دادند که فشار تحریم را سنگین کنند تا بتوانیم روی موج این تحریم سوار شویم و مردم را وادار کنیم که این بار تاکتیک جدید ما را که تحت عنوان تعامل سازنده با دنیا مطرح می‌شود بپذیرند.

توضیحات بروجردی درباره "اظهارات ظریف" در جلسه کمیسیون امنیت ملی:جمعه ۳ دی ۱۳۹۵

ظریف تاکید داشت مطالبی که در کمیسیون می‌گوید نباید از قول وی عنوان شود

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره اظهارات یکی از اعضای این کمیسیون درباره وزیر امورخارجه توضیحاتی ارائه کرد.

معاون حقوقی رئیس جمهور:پنج شنبه ۲ دی ۱۳۹۵

ایران با هر اقدام نقض‌کننده آمریکایی‌ها مقابله به مثل می‌کند/ در مبادلات بزرگ بانکی مشکل داریم

انصاری گفت: اگر امروز آمریکا بدعهدی‌هایی می‌کند، جمهوری اسلامی ایران نیز با قدرت و با تدبیر متناسب با هر اقدام نقض‌کننده و بدعهدی آمریکایی‌ها، مقابله به مثل می‌کند.

محسن رضایی در گفتگوی ویژه خبری: پنج شنبه ۲ دی ۱۳۹۵

جواب قاطع به نقض برجام آمریکا ندهیم سیاست خارجه ما بی‌اعتبار می‌شود

دبیر مجمع تشخیص درباره نقض برجام و بدعهدی آمریکایی‌ها گفت: دولت ما اقداماتی انجام داد از جمله استفاده از پیشران‌های هسته‌ای برای شناورها و زیردریایی‌ها؛ اما اینها کفایت نمی‌کند و نباید حیثیت سیاست خارجه ما لکه‌دار شود؛ اگر جواب قاطع ندهیم سیاست خارجه ما بی‌اعتبار می‌شود.

سلیمی در تذکر شفاهی: چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵

چرا دولت تا کنون گزارش اقدام متقابل در قبال نقض برجام را به مجلس ارائه نکرده است؟

نماینده مردم محلات گفت: برحسب گزارش رئیس جمهور در مجلس و اظهارنظر روسای قوه‌های مقننه و قضائیه مبنی بر نقض برجام از سوی آمریکایی‌ها، چرا تاکنون دولت گزارشی را در راستای اجرایی کردن قانون اقدام متقابل ایران در قبال نقض برجام به مجلس ارائه نکرده است.

امیر پوردستان:چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵

آمریکا با ایجاد جنگ نیابتی در منطقه و نقض برجام و جنگ نرم به دشمنی خود ادامه می‌دهد

جانشین فرمانده کل ارتش گفت: آمریکا با بازیگران جدید امثال تکفیری ها و ایجاد جنگ نیابتی در منطقه، نقض برجام و جنگ نرم که مخاطب اصلی آن جوانان کشور است به دشمنی خود ادامه می‌دهد.

ظریف پس از حضور در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵

تابع هیات عالی نظارت بر برجام هستیم/ اقدامات لازم توسط سازمان انرژی اتمی و وزارت خارجه شروع شده است

وزیر امورخارجه با اشاره به پاسخ ایران به نقص برجام از سوی آمریکا گفت: اقدامات لازم توسط سازمان انرژی اتمی و وزارت خارجه شروع شده است و در مراحل بعدی هم تابع نظرات هیئت عالی نظارت خواهیم بود.

ولایتی در جمع خبرنگاران:یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵

پیروزی حلب، مهم بود اما کافی نیست/ ایران قطعا به عهدشکنی آمریکایی‌ها پاسخ می‌دهد

عضو مجمع تشخیص گفت: پیروزی حلب پیروزی مهمی بود اما کافی نیست زیرا هنوز معارضین مسلح مزدور بیگانگان در جای جای سوریه از جمله کتمور، رقه و دیر‌زور حضور دارند و قدم‌های بعدی باید برداشته شود.

در نشست خبری مشترک با آمانو عنوان شدیکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵

صالحی: طرف مقابل پیام ما را گرفت

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: دست ایران برای اقدام متقابل با آمریکا بسته نیست، پل‌های پشت سرش را خراب نکرده و هر اقدامی که مقتضی باشد و مسئولان نظام تصمیم بگیرند، برای عملیاتی کردن آن آمادگی داریم.

جدیدترین موضع موگرینیجمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵

اتحادیه اروپا موضع واحد با روسیه درباره برجام را خواستار شد

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، خواستار اتخاذ مواضع مشترک با روسیه برای حمایت از برجام و پیشگیری از بروز هرگونه مشکل آفرینی در اجرای این پیمان شد.

طی بیانیه‌ای اعلام شدپنج شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵

کاخ سفید: قانون تحریم‌های ایران با تعهدات آمریکا به برجام کاملاً سازگار است

به دنبال تبدیل شدن لایحه تحریم‌های ایران به قانون، کاخ سفید بیانیه‌ای را صادر کرد و مدعی شد که این تحریم‌ها کاملاً با تعهدات آمریکا نسبت به برجام سازگار است.

چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵

گفتگوی تلفنی ظریف با لاوروف در خصوص تحولات سوریه و بدعهدی آمریکا در برجام

وزیر امور خارجه در گفتگوی تلفنی با همتای روسی خود در خصوص آخرین تحولات سوریه و بدعهدی های آمریکا در روند اجرای برجام گفت و گو و تبادل نظر کرد.

آیت‌الله مکارم شیرازی:چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵

به اندازه تخلف طرف مقابل از برجام باید از تعهدات خود فاصله بگیریم

ما در برجام امتیازات سنگین و فراوانی به آنان داده ایم و پیمان شکنی آنان قابل تحمل نیست؛ پس باید آماده بود؛ اما این سخن به معنای حرکت عجولانه و شتاب زده نیست.

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین