اخبار کشاورزی (۳۸)

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با نسیم آنلاینسه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷

لزوم تخصیص ردیف مستقل برای خرید تضمینی گندم در بودجه

نیکزادی پناه عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، در خصوص اعتبارات مالی خرید تضمینی گندم در لایحه بودجه سال 98، گفت: دولت برای خرید تضمینی گندم موظف به اختصاص ردیف بودجه مستقل است. سال گذشته ردیف بودجه مستقلی برای خرید تضمینی گندم در نظر گرفته نشد و این موضوع مشکلاتی به وجود آورد. 

رئیس بنیاد توانمندسازی گندم کاران در گفتگو با نسیم آنلاین:پنج شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷

حمایت‌های شکننده دولت از تولید گندم؛ خودکفایی در معرض خطر

حمایت‌های شکننده و بی‌قاعده از سویی سبب به خطرافتادن خودکفایی گندم می‌شود و از سوی دیگر نیز موجب ناامیدی کشاورزان و به‌تبع آن مهاجرت به حاشیه شهرها و افزایش حاشیه‌نشینی خواهد

گزارشیکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶

بیابان زایی،آفتی که حیات زراعت و کشاورزی را تهدید می‌کند/اقتصاد روستایی به کدام سو خواهد رفت ؟

پدیده بیابان زایی در ایران با سرعت هر چه بیشتر در حال گسترش است و در این میان برخی معتقدند استمرار این وضعیت،اقتصاد کشور و بخصوص چشم انداز اقتصاد روستایی را در هاله‌ای از ابهام فرو خواهد برد.

گرافیک اطلاع‌رسانشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶

آینده غذایی؛ منوی سال ۲۰۳۰

جمعیت جهان، حتی با وجود تکنولوژی های کشاورزی مدرن با سرعت بیشتری از تولید مواد غذایی در حال رشد است. در سال ۲۰۵۰ حدود ۹ میلیارد نفر در کره زمین زندگی خواهند کرد که نیاز به مواد غذایی دارند. در حال حاضر، محققان در حال تحقیق و یافتن منابع جدید غذایی، تولید و افزایش منابع موجود و حتی تولید منابع غذایی کاملا جدید هستند. در ادامه با پیش بینی های موجود در خصوص نوع وعده های غذایی در ۲۰ تا ۳۰ سال آینده بیشتر آشنا خواهید شد.

انتقادهای صریح وزیر اسبق جهاد کشاورزی از عملکرد این وزارتخانه در دولت روحانی:جمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

حجتی با شروع دولت یازدهم آمارهای بخش کشاورزی را دستکاری کرد!/ گفتند به خودکفایی رسیدیم در حالی که یک میلیون و 400 هزار تن گندم وارد کردند!

وزیر جهاد کشاورزی دولت نهم معتقد است، اقتصاد بازار در مقابل بازار به درستی اجرا نشده، چرا که برخی مدیران دولتی در کار واردات دست دارند و بیشترین میزان گندم در سال ۹۳ وارد شده که معلوم نیست، سر از کجا درآورده است.

گزارش «نسیم آنلاین» از تلاش دولت یازدهم برای دستاوردسازی در بخش کشاورزی + سند یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

دستکاری بزرگ آمار تولید محصولات کشاورزی توسط دولت روحانی

براساس اطلاعات آماری 12 ساله وزارت جهاد کشاورزی طی سالهای 1380 لغایت 1391 به طور متوسط میزان رشد سالیانه بین 5 تا 8 درصد را شاهد بوده‌ایم، بر این مبنا میزان تولیدات کشاورزی در سال 1395 بایستی بالغ بر 140 میلیون تن باشد. چگونه ممکن است که عدد 118 میلیون تن در سال 1395 اعلام شده باشد؟

سرلشکر جعفری در جشنواره جهادگران علم و فناوری:چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵

سپاه اخیراً برای کمک به اقتصاد مقاومتی وارد عرصه‌های کشاورزی نیز شده است

فرمانده کل سپاه گفت: سپاه کنار سایر مأموریت‌ها، اخیراً برای کمک به اقتصاد مقاومتی وارد عرصه‌های کشاورزی نیز شده و ان‌شاءالله در ابتدا، سپاه خواهان و خریدار محصولات فناوری داخلی باشد و سپس در بخش‌های مختلف کشور هم توسعه یابد؛ دراین‌صورت مشکلاتی را که جهادگران علم و فناوری دارند شاهد نیستیم.

مهرداد بذرپاش در جمع مردم بابل:پنج شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵

مدیریت کاخ‌نشین بدنبال خانه‌نشینی کشاورز است/ مردم تا کی باید تدبیر یخ زده شما را در هر زمستان تحمل کنند؟

نماینده سابق مجلس گفت: مردم تا کی باید تدبیر یخ زده شما را در هر زمستان تحمل کنند؛ این تدبیر یخ زده معنی یخ زدن تمام دارایی یک باغ دار مازندارنی را متوجه نمی‌شود،‌ مدیریت کاخ‌نشین به دنبال خانه‌نشینی کشاورز است.

طیب‌نیا در صحن علنی مجلس:سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵

بیش از 70 درصد قاچاق از مبادی رسمی و تحت‌نظارت گمرک وارد کشور می‌شود/ 10 معبر غیرقانونی در سه استان غربی وجود دارد

وزیر اقتصاد گفت: گزارش‌های ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز نشان می‌دهد که بخش عمده قاچاق یعنی بیش از 70درصد آن از خارج از مبادی رسمی و تحت نظارت گمرک به کشور وارد می‌شود.

در جلسه هیات وزیران به ریاست روحانی تصویب شد؛یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵

اختصاص 105 میلیارد برای جبران خسارت بخش کشاورزی گلستان/ 20 میلیارد به سازمان مدیریت بحران کشور اختصاص یافت

هیات وزیران در جلسه عصر یکشنبه خود به ریاست روحانی با اختصاص مبلغ 5 میلیارد تومان به صورت تملک دارایی سرمایه ای و مبلغ 100 میلیارد تومان به صورت تسهیلات بانکی برای جبران خسارت بخش کشاورزی استان گلستان موافقت کرد.

مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه اعلام کرد:چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵

دریاچه ارومیه تبدیل به تپه‌های شنی شده است/ در 10 سال آینده آب عامل بروز مشکلات امنیتی است

مدیر دفتربرنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: اگر از سال 84 استفاده 45 درصدی از آب‌های حوضه را آغاز می‌کردیم، می‌توانستیم اکنون هزار و 272 متر تراز آب دریاچه را داشته باشیم.

مدیر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه:چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵

دغدغه ستاد احیای دریاچه ارومیه تأمین منابع مالی در زمان موردنیاز است

مدیر دفتر برنامه‌ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه بزرگترین دغدغه ستاد احیای دریاچه ارومیه را تامین منابع مالی در زمان مورد نیاز است اعلام کرد.

سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵

نسبت کفایت سرمایه کشاورزی به 10.77 درصد افزایش می یابد

مرتضی شهیدزاده گفت: در اجرای مصوبات ابلاغی وبندهای قوانین بودجه سال های1393 و 1394 بالغ بر 1901 میلیارد ریال از جرائم تاخیر تادیه مورد بخشودگی قرار گرفته است.

واکنش یک اقتصاددان به گزارش جدید مرکز آمار در گفتگو با «نسیم آنلاین»:دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵

افزایش فروش نفت خام رشد را 4.4 درصد کرد/ سقوط 4.7 درصدی بخش کشاورزی!

هنرجو گفت: نباید انتظار داشت صنعتگران و خانوارها احساس کنند که رشدی رخ داده است. به این نوع رشد،رشد بی کیفیت، غیر اشتغالزا و exclusive گفته می شود.

در دیدار وزرای کشاورزی دو کشور؛دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵

راه‌های توسعه همکاری کشاورزی ایران و بلغارستان بررسی شد

زمینه‌ها و راه‌های توسعه همکاری‌ کشاورزی ایران و بلغارستان در دیدار وزیران کشاورزی دو کشور در تهران بررسی شد.

دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵

واکنش فرماندار تهران به آبیاری مزارع با فاضلاب

فرماندار تهران با تاکید بر اینکه مزارع شهر تهران با فاضلاب آبیاری نمی شود، افزود: بیش از دو سال است که برای آبیاری مزارع جنوب شهر تهران دیگر از فاضلاب استفاده نمی شود

لاریجانی در صحن مجلس:دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵

آقای حجتی در جهت خودکفایی محصولات استراتژیک کشاورزی خوب عمل کرده است

رئیس مجلس پس از گزارش محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در صحن مجلس گفت: آقای حجتی و همکارانشان در جهت خودکفایی محصولات استراتژیک کشاورزی خوب عمل کردند.

وزیر جهاد کشاورزی در صحن علنی مجلس عنوان کرد:دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵

پیش‌بینی رشد 5 درصدی بخش کشاورزی در برنامه ششم توسعه

محمود حجتی گفت: علیرغم اینکه کشور به صورت کلان وضعیت خوبی را در نرخ رشد نداشت بخش کشاورزی طبق گزارش ارائه شده از مرکز آمار ایران 5.4 درصد رشد داشته و در برنامه ششم توسعه نیز پیش بینی شده که بخش کشاورزی متوسط رشد 5 درصد را داشته باشد.

وزیر جهاد کشاورزی:سه شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴

خواهان توقف ساخت‌وسازهای غیرمجاز هستیم/ در حریم تنها یک رأی داریم

وزیر جهاد کشاورزی گفت: حدود 100 هزار ساخت‌وساز غیرمجاز در کشور با اجازه دستگاه‌های ذی‌ربط صورت گرفته است که شکایت از این اقدام در دست بررسی است.

سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴

ابتکار: چاره‌ای جز اصلاح الگوی کشاورزی در ایران وجود ندارد

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با توجه به شرایط آبی کشور و آثار تغییر اقلیم هیچ چاره‌ای بجز اصلاح الگوی کشاورزی نداریم.

شنبه ۱ مهر ۱۳۹۱

اخبار آرشیوی

علی مظفری، رئیس هیأت‌مدیره اتحادیه پنبه و دانه‌های روغنی کشور با بیان اینکه کشور سالانه 100 هزار تن پنبه وارد می‌کند، گفت: تمایل کشاورزان به کشت این محصول به دلیل عدم حمایت‌های دولت کمتر شده است/ تولید پنبه طی 35 سال اخیر به یک هفتم کاهش یافته است

سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۱

اخبار آرشیوی

عباس قبادی، معاون وزیر صنعت در گفتگو با «نسیم»: میزان خرید گندم از کشاورزان تاکنون به یک میلیون و800 هزارتن رسیده که نسبت به سال گذشته 50 درصد کاهش داشته است/ کاهش تولید نداشته‌ایم، بلکه حضور موثر و پررنگ بخش خصوصی در خرید گندم، دلیل این کاهش است

چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۱

اخبار آرشیوی

عنایت‌الله بیابانی، قائم‌مقام خانه کشاورز در گفتگویی، با بیان اینکه آفت "مگس مدیترانه‌ای" در باغات مازندران بعد از 15 سال شیوع پیدا کرده است، گفت: این آفت سوغات جدید واردات بوده و به 200 نوع محصول خسارت وارد می‌کند

سه شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۰

اخبار آرشیوی

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی: پس از انقلاب گسترش سطح زیرکشت کشور کمتر از 20 درصد بوده اما با وجود مشکلات منابع آب میزان تولید در بخش کشاورزی چهار برابر شده است

دوشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۰

اخبار آرشیوی

دفتر آمار وزارت کشاورزی آمریکا پیش‌بینی کرد، تولید گندم ایران در سال ۲۰۱۲ با کاهش 12 درصدی نسبت به سال زراعی گذشته به 13.75 میلیون تن برسد

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین