اخبار فواد ایزدی (۳۷)

فواد ایزدی:سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷

در منطق آمریکایی واژه توافق بی معناست / خروج امریکا از برجام برای امتیازگیری بیشتر است

کارشناس مسائل سیاسی گفت:طبیعی است که درهر توافق یکسری امتیازات به طرف مقابل داده و یک سری امتیازات هم گرفته شود، اما در منطق آمریکایی توافق مفهومی ندارد.

فواد ایزدی درباره حواشی مرگ جمال خاشقچیپنج شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷

آمریکا روابط خود با عربستان را به خاطر قتل روزنامه‌نگار به مخاطره نمی‌اندازد

خبر کشته شدن خاشقجی ، بهانه خوبی برای حمله دموکرات‌ها به جمهوری‌خواهان و شخص ترامپ تبدیل کرده‌‌اند و سیاست‌‌های ترامپ را زیر سوال می‌برند، بنابراین توجه کردن و اهمیت دادن آمریکایی‌ها به این مساله بویژه مقامات حزب دموکرات ناشی از دغدغه‌‌های حقوق‌بشری، آزادی بیان و آزادی روزنامه‌نگاری نیست.

ایزدی در تحلیل سفر روحانی به نیویورک مطرح کرد:جمعه ۶ مهر ۱۳۹۷

مذاکره، ابزار عملیات روانیِ آمریکا است

کارشناس مسائل آمریکا گفت: بحث مذاکره تبدیل به ابزار عملیات روانی برای آمریکا شده که هر چند وقت یکبار از آن استفاده می کند.

فواد ایزدی: سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۷

غرب‌گرایان منتظر نباشند؛ جان کری و اوباما کاندیدا نمی‌شوند

اینکه اوباما صحبت های سیاسی میکند نشان دهنده این نیست که میخواهد در انتخابات 2020 ریاست جمهوری شرکت کند و این اتفاق نمی افتد حتی اقای کری که بعضی ها فکر میکردند ممکن است شرکت کند باتوجه به اینکه یک بار در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرده و شکست خورده است اعلام کرده که کاندید نخواهد شد

فؤاد ایزدی:چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷

مذاکره با آمریکا عقلانی نیست

اگر طرف مقابل زیر برجام نمی زد و به آن پایبند بود، قابلیت گفت وگو در حوزه های دیگر وجود داشت اما وقتی دولت آمریکا به این شکل در قبال برجام بدعهدی کرد دیگر مذاکره با این دولت عقلانی نیست و سودی برای کشور ندارد.

دکتر فؤاد ایزدی:شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۷

کره‌شمالی اشتباهات ما در برجام را تکرار نکرد

آمریکا در آینده کره‌شمالی هسته‌ای را خواهند پذیرفت. این پذیرفته شده و فقط اعلام رسمی آن باقی مانده است. درباره تحریم‌ها زمانی که مذاکره در میان این دو کشور انجام شد کره‌ای‌ها بسیار هوشمندانه عمل کردند و مشکلی که ما در برجام داشتیم را دوباره تکرار نکردند. آنان در ابتدا از رابطه با آمریکا ذوق‌زده نشدند و روابط خود را با چین و روسیه حفظ کردند. حتی از فرصت پیش آمده برای بهبود روابط خود با کره‌جنوبی و سایر کشورها نیز استفاده کردند.

دکتر فواد ایزدی:سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

راهبرد آمریکا در یمن از زمان اوباما تغییری نکرده است

حمله‌ به یمن که قرار بود با عملیات برق‌آسای نیروهای عربستان سعودی و حمایت آمریکا  در عرض چند هفته تمام شود، اکنون با گذشت بیش از 3 سال همچنان بدون دستاورد خاصی برای ائتلاف متجاوز ادامه دارد.

فواد ایزدی:چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

هیچ عاقلی مذاکره برای مذاکره را نمی‌پذیرد

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در رابطه با اظهارات اخیر «دیوید آلبرایت» گفت: این حرفها را قبلا هم افراد دیگری زده بودند و از همان ابتدا دولت اوباما و به خصوص شخص کری هدف‌شان این نبود که محدودیت‌ها بعد از 8 سال برداشته شود.

فواد ایزدی مطرح کردشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷

همپوشانی نئوکان‌ها با لابی صهیونیستی- سعودی

اصل داستان این است که به خاطر نفوذ سنتی لابی صهیونیستی و همچنین اثرگذاری بالای لابی عربستان و امارات روی سیاست‌های واشنگتن، زمانی که بحث ایران مطرح می‌شود، یک اجماع بین این سه شکل می‌گیرد. در موضوع ایران این ائتلاف سه‌گانه، اختلافاتی که ممکن است وجود داشته باشد را کنار می‌گذارند تا فشار روی ایران از جناح‌های مختلف اعمال شود.

نظر کارشناس :‌ ایران باید با همان ادبیات پاسخ آمریکا را بدهدسه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷

فواد ایزدی: ترامپ احساس می‌کند با ادبیات تند می‌تواند از ایران تمکین بگیرد/ روحانی فقط آمریکا را نصیحت کرده است

کارشناس مسائل آمریکا گفت:‌ برخلاف ادعای آقای ترامپ آقای روحانی رئیس جمهور آمریکا را تهدید نکرده بلکه نصحیت کرده آمریکا با دم شیر بازی نکند اما تهدید ایران از سوی آقای ترامپ خلاف فصل یک منشور سازمان ملل است.

تحلیل فواد ایزدی از مذاکرات برجام اروپایی؛شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷

بسته پیشنهادی اروپا حداقل خواسته‌ها را هم تامین نمی‌کند

کارشناس مسائل آمریکا گفت:بسته پیشنهادی اروپا حتی حداقل خواسته‌های ایران را هم تامین نکرده است.

ایزدی:شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶

اتحادیه اروپایی بخواهد هم نمی‌تواند برای نقض برجام توسط آمریکا کاری کند

کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه با نسل جدیدی از تحریم‌ها مواجهیم که ادبیات آن بی‌سابقه است، گفت: اینکه اروپایی‌ها بخواهند کاری کنند، تصور و تحلیل غلطی است که در دولت از همان ابتدا بوده است.

فواد ایزدی در گفتگو با «نسیم آنلاین»:دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶

سیاست سازش در دولت‌های هاشمی، اصلاحات و روحانی جواب نداد/ سیاست خارجی آمریکا را درست مطالعه نکرده‌اند

این استاد دانشگاه گفت: سیاست سازش به نوعی در کشور خود ما هم تجربه شد، یعنی در زمان هاشمی، اصلاحات و روحانی؛ همگی این سیاست را دنبال کردند ولی هیچکدام واقعا جواب نداد و غربی‌ها به غیر از اینکه امتیازاتی از ما گرفتند و به تعهداتشان عمل نکردند کار دیگری انجام ندادند و معلوم شد که نباید به آنها اعتماد کرد.

توضیحات فواد ایزدی در خصوص طرح ممنوعیت سفر ایرانی‌ها به آمریکا در گفتگو با «نسیم آنلاین»:شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵

ترامپ طرح اوباما را تکمیل کرد داشتن "پاسپورت ایرانی" یعنی جرم!

این کارشناس مسائل آمریکا با بیان اینکه با فرمان ترامپ کاملا دشمنی آمریکا با مردم ایران اکنون به اثبات رسیده است اظهار داشت: براساس این فرمان هرکسی که پاسپورت ایرانی داشته باشد را مجرم محسوب می‌کنند، جرم ما هم این است که پاسپورت ایرانی داریم و ایرانی هستیم.

فواد ایزدی مطرح کرد:جمعه ۲۴ دی ۱۳۹۵

کمیسیون مشترک برجام، مشکل را حل نکرد/ قانون ISA پابرجا ماند

کارشناس ارشد مسائل بین المللی با بیان اینکه جلسه اخیر کمیسیون مشترک برجام، مشکل را حل نکرد، گفت: قانون ISA پابرجا ماند.

فواد ایزدی در همایش "فتنه ۸۸، ایران و آمریکا، تسلیم یا مقاومت":چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵

تحریم‌های جدی علیه ایران بعد از فتنه ۸۸ اعمال شد/ در سیاست خارجی‌مان باید به روز شویم

عضو هیات علمی دانشگاه تهران تاکید کرد: تحریم‌های جدی بعد از فتنه سال 88 روی کشور ما اعمال شد، سران فتنه به مشروعیت نظام خدشه وارد کردند و بعد تحریم‌های گسترده آغاز شد.

فواد ایزدیشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵

بررسی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ نگاهی از درون

بیداری آمریکایی برای جمهوری اسلامی ایران فرصت است. برخی نهادها فعالیت‌هایی در رابطه با آمریکا دارند اما در بسیاری از مواقع از اجتهاد غیر کارشناسی بهره می­‌گیرند و نتیجه کارها در تراز رسالت جهانی انقلاب اسلامی نیست.

فواد ایزدی در گفتگو با «نسیم آنلاین» مطرح کرد:سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵

قطعا کلینتون در ایجاد اجماع علیه ما از ترامپ موفق‌تر است/ ترامپ و کلینتون هرکدام از ظرفیت‌های خاصی در برجام علیه ما استفاده می‌کنند

این استاد دانشگاه گفت: دو کاندیدای انتخابات آمریکا سیاست‌ خارجی‌شان یکسان نیست، هرچند هر دو هم دشمن هستند منتهی قطعاً خانم کلینتون در ایجاد اجماع بر علیه ما از آقای ترامپ موفق‌تر خواهد بود.

ایزدی در نشست جنبش عدالتخواه دانشجویی:دوشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۵

اگر طرف مقابل برجام را نقض کند بخاطر حق وتو هیچ اتفاقی نمی‌افتد/ 75 طرح ضدایرانی کنگره آمریکا در پسابرجام

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران گفت: برجام امروز پیوست یک سازمان ملل است و اگر ما آن را نقض کنیم تحریم و فشار بیش‌تر می‌شود ولی اگر طرف مقابل آن را نقض کند هیچ اتفاقی نمی‌افتد زیرا آنها حق وتو دارند.

فواد ایزدی در گفتگو با «نسیم آنلاین» مطرح کرد:یکشنبه ۶ تیر ۱۳۹۵

مبارزه با پولشویی بهانه آمریکا برای جاسوسی از مجموعه‌های نظامی ایران

این کارشناس سیاسی با اشاره به اینکه آمریکا به بهانه‌های مبارزه با پولشویی به دنبال اعمال سازوکارهای جاسوسی خود در سیستم بانکی کشور است گفت: با شرایط FATF محیط خوبی برای رصد مالی کشور ایجاد می‌شود.

فواد ایزدی در گفتگو با «نسیم آنلاین»:چهارشنبه ۲ تیر ۱۳۹۵

اگر امیرعبداللهیان با فشار خارجی تغییر کرده باشد، باید بگوییم فاجعه رخ داده است

فواد ایزدی گفت: اگر تغییرات وزارت خارجه با فشار خارجی باشد باید بگوییم که در حال بازگشت به دوران قاجار هستیم .

در گفتگوی ویژه خبری مطرح شد؛چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵

ایزدی: برجام در حال تبدیل شدن به خسارت محض است

این کارشناس سیاسی با بیان اینکه برجام را در حال تبدیل شدن به خسارت محض است گفت: در دولت دوستانی هستند که عملکرد مقامات آمریکا را توجیه می‌کنند در صورتی که در نامه مقام معظم رهبری در خصوص اجرای برجام تصریح شده است که نباید هیچگونه تحریم جدیدی با هر بهانه‌ای علیه ایران اعمال شود.

فواد ایزدی در گفتگوی تفصیلی با «نسیم آنلاین» مطرح کرد:پنج شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۵

4 طرح آمریکا برای مدیریت اهرم‌های قدرت ایران

این کارشناس مسائل آمریکا گفت: آمریکایی‌ها اهرم‌های قدرت جمهوری اسلامی را شناسایی کرده و مترصد گرفتن آن‌ها از ایران هستند ولی تعریف درستی از این طراحی در میان مسئولین دولت یازدهم وجود ندارد.

فواد ایزدی در گفتگو با «نسیم آنلاین»:پنج شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴

آمریکایی‌ها به دنبال محدود کردن توان موشکی با تکرار فریب برداشتن تحریم‌ها در برجام هستند

این کارشناس مسائل بین‌الملل اظهار داشت: آمریکایی‌ها می‌خواهند همان کلاهی که در حوزه هسته‌ای برسر ما گذاشتند و گفتند که هسته‌ای را بدهید تا تحریم‌ها را لغو کنیم را دوباره برای محدود کردن توانمندی موشکی و قدرت منطقه‌ای ما استفاده کنند و مسئله عجیبی این است که بعضی در دولت ما هم همین حرف‌ها را می‌زنند.

فواد ایزدی در گفتگو با «نسیم آنلاین»:یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴

تعلیقِ محدودِ برخی تحریم‌ها، بزرگترین دستاورد برجام

کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: هدف برجام این بود که هم برنامه هسته‌ای ایران را محدود و مدیریت کند و قدم دوم محدود کردن ایران در حوزه های دیگری است که ایران اهرم قدرت دارد.

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین