اخبار پولشویی (۴۳)

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

دو روز پیش بود که یکی از رسانه‌های داخلی با انتشار گزارشی به مقایسه دستمزدهای نجومی برخی از بازیگران ایرانی با بازیگران یکی از مشهورترین سریال‌های خارجی پرداخت و از این نوشت که در بسیاری از موارد دستمزدهای بازیگران ایرانی با وجود تفاوت محسوس ارزش ریال با دلار، باز هم از بازیگران این پروژه‌های سرشناس بیشتر است! سرمایه‌های کلانی که در اغلب موارد ورود آن‌ها به سینما و شبکه نمایش خانگی هیچگونه توجیه منطقی و اقتصادی ندارد.

دکتر محمدرضا حسینی، اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه عالی دفاع ملی:چهارشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۷

FATF نهاد «وقف» و «حج» عربستان را متهم به پولشویی کرد

دکتر محمدرضا حسینی در این ویدئو توصیه ۳۷ FATF مبنی بر اجرای گسترده ترین سطح ممکن از معاضدت قضایی در خصوص پول شویی و تامین مالی تروریسم بین کشورها بسیار خطرناک دانسته و معتقد است اجرای آن منجر به آن میگردد که مجبور به تحویل اتباع کشورمان به امریکا و رژیم صهیونیستی می‌شویم.

سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷

استدلال های موافقین FATF می لنگد!

حامیان FATF در ماه های اخیر استدلال هایی برای اجرای کامل برنامه اقدام این نهاد مطرح کرده اند که بسیاری از این استدلال ها از نظر فنی و منطقی می لنگند.

وقتی همه خود را به خواب می‌زنند!پنج شنبه ۶ دی ۱۳۹۷

پولشویی، دستمزدهای نجومی و سینمایی که به بر باد می‌رود

ورود سرمایه‌های و سرمایه‌گذاران عجیب همچنان به سینما و شبکه نمایش خانگی ادامه دارد. این در شرایطی است که بنابر آمار، اغلب سریال‌های شبکه نمایش خانگی ضررده هستند و مشخص نیست با چه منطق اقتصادی یک سرمایه‌گذار بخش خصوصی راضی به صرف سرمایه کلان خود برای پروژه‌ای می‌شود که از همان ابتدا می‌داند، قرار است منتهی به ضرر شود!

همه نفس تنگی‌های دیپلماتیک  سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷

آًقای ظریف! این اظهارات ناشیانه و ضدملی، با کدام معیار دیپلماتیک قابل توجیه است

در بهترین حالت و با تسامح، ما گرفتار مدیرانی هستیم که به جهت اعتقادی و اخلاقی با کمترین تهدیدی چنان دچار ترس و  و نفس تنگی ناشی از تهدید دشمن می شوند  که توان تحلیل مسائل ساده را هم از کف می دهند؛ و البته این برداشت بهترین گمانه زنی است. خاصه وقتی که مشاهده می شود آقای ظریف چند هفته پیش همین جنس اتهامات و سخنان را در جلسه غیرعلنی با مدیران رسانه ها مطرح کرده بودند.

در گفتگو با سعداله زارعی مطرح شددوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷

CFT‌ آغازی برای ضربه زدن به نفوذ ایران در منطقه است /FATF تروریسم و قربانی را به خوب و بد تقسیم کرده است

سعدالله زارعی کارشناس مسائل منطقه و سیاست خارجی با استناد به واکنش آمریکا و اروپا نسبت به حملات رژیم اشغالگر قدس به مردم فلسطین و لبنان و متقابلاً دفاع حماس و حزب‌الله از خود در برابر این حملات به این سؤال پاسخ می‌دهد که آیا مراد از تروریسم و مصادیق اقدامات تروریستی در کنوانسیون‌های مرتبط با برنامه جامع گروه ویژه اقدام مالی ـ FATF ـ با ذهنیت دولت و مجلس ایران یکسان است؟

عضو کمیسیون اجتماعی در گفتگو با نسیم‌ آنلاینشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷

همکاری گسترده با  FATF مانند برجام دستاوردی برای کشورمان ندارد

پورحسین، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس همکاری گسترده ایران با  FATFرا در اقتصاد کشور بی تاثیر دانست و گفت: من اعتقاد دارم اگر به این همکاری ادامه دهیم مثل برجام آثار و برکاتی برای کشور نخواهد داشت.

نگاهی به دلایل موافقان تصویب لوایح FATFشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷

آیا ضمانتی برای حذف ایران از لیست سیاه FATF وجود دارد

نه تنها هیچ ضمانتی برای خروج ایران از لیست سیاه FATF با تصویب لوایح مرتبط با این نهاد بین الدولی وجود ندارد، بلکه با توجه به عضویت آمریکا، اسرائیل و عربستان در مجمع عمومی FATF، احتمال تحقق این موضوع به صفر میل می کند.

چرا FATF با عربستان و امارات که علنا از تروریسم حمایت می‌کنند کاری ندارد؟یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷

دیگر از نه گفتن به «کاپیتولاسیون» کوتاه نخواهیم آمد!

این‌ها اگر دل‌شان برای قربانیان تروریسم سوخته بود و جهدشان علیه تروریست‌ها و آدم‌کش‌ها بود، جلوی عربستان و امارات و حتا دولت‌های خودشان را می‌گرفتند. هزینه‌ی ترور و تروریسم را ما می‌دهیم، بعد باید سرمان منت بگذارند و اتهام حمایت از تروریسم و تحت نظر قرار گرفتن را هم به جان بخریم؟! این یک‌جور کاپیتولاسیون نوین نیست؟ به نظرتانحق توحش از ما نمی‌گیرند؟!

توهم ماندگاری اروپایی‌ها در اقتصاد ایران با FATFیکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷

خروج اروپایی‌ها از ایران به‌دلیل بازگشت تحریم‌های آمریکا بود یا FATF؟

در حالی مقامات اروپایی و برخی نهادهای حامی دولت از اهمیت بالای تصویب لوایح مرتبط با FATF برای بقای برجام صحبت می‌کنند که از زمان خروج آمریکا از برجام و بازگشت مجدد تحریم‌ها، بسیاری از شرکت‌ها و بانک‌های اروپایی ایران را ترک کرده‌اند.

پژوهشگر مرکز رشد دانشگاه امام صادق عنوان کرددوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷

امکان توقیف اموال ۸۰ درصد ملت ایران با پذیرش FATF/ فروش اطلاعات به دشمن با ثمن نا معلوم

یک استاد دانشگاه با هشدار به اینکه FATF یعنی اطلاعات فروشی به دشمن به عوض نامعلوم گفت: امکان توقیف اموال ۸۰ درصد ملت ایران با پذیرش FATF وجود دارد.

رئیس پلیس فتا خبر داد؛دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵

جزئیات انهدام باند پولشویی بین‌المللی در پایتخت

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری عاملان باند پولشویی بین‌المللی در عملیات ویژه پلیس آگاهی و پلیس فتا خبر داد و گفت: اعضای این باند به صورت بین‌المللی اقدام به پولشویی می‌کردند.

گزارش کیهان از هویت واقعی طرفداران FATFیکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۵

حامیان فیش‌های نجومی مدعی مبارزه با پولشویی شده‌اند!

اینکه یک مقام ارشد دولتی ماهانه از انگلیس حقوق بگیرد تا چوب حراج به منافع دولتی بزند، پول کثیف نیست!؟ چرا آنجا ساکت هستید و مهر سکوت بر لب زده‌اید و هیچ واکنشی برای نابودی منافع ملی نشان نمی‌دهید!؟ اینکه 25 میلیارد دلار قاچاق کالا در روز روشن و در جلوی چشم مدیران دولتی در حال انجام است چطور!؟ این پول تمیز است!؟

سناتور جمهوری‌خواه: شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵

رئیس‌جمهور آمریکا برای ایران "پولشویی" کرده است

در ادامه فشارهای جمهوریخواهان به دولت آمریکا بر سر انتقال 1.7 میلیارد دلار پول نقد به ایران، یک سناتور جمهوریخواه این اقدام دولت "باراک اوباما" را "پولشویی" توصیف کرد.

آدرس غلطی که دولتمردان درباره FATF به مردم می‌دهندچهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵

بیانیه شورای عالی پولشویی واقعیات را درباره FATF تحریف کرد!

پس از انتقادهای فراوان نخبگان و دلسوزان، نسبت به قرارداد FATF و انتشار دو نمونه از نامه‌های حاکی از خودتحریمی بانک‌های داخلی، سیف، رئیس کل بانک مرکزی نامه‌ای منتشر کرد و ضمن تصریح به اینکه هیچ یک از بانک‌ها حق ندارند تحریم‌های خارجی را اعمال کنند.

سخنگوی کمسیون امنیت ملی مجلس مطرح کرد:جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵

سرکشی نهاد مبارزه با پولشویی به حساب شهروندان تجاوز به حقوق خصوصی است

نقوی حسینی با بیان اینکه حکومت باید بداند شهروندانش دست به چه معاملات اقتصادی می‌زنند، اظهار داشت: حکومت باید بداند که به عنوان مثال من نماینده چه مال و املاکی دارم اما اینکه این اطلاعات به بیرون از مرزها کشیده شود، تجاوز به حقوق خصوصی قلمداد خواهد شد.

فواد ایزدی در گفتگو با «نسیم آنلاین» مطرح کرد:یکشنبه ۶ تیر ۱۳۹۵

مبارزه با پولشویی بهانه آمریکا برای جاسوسی از مجموعه‌های نظامی ایران

این کارشناس سیاسی با اشاره به اینکه آمریکا به بهانه‌های مبارزه با پولشویی به دنبال اعمال سازوکارهای جاسوسی خود در سیستم بانکی کشور است گفت: با شرایط FATF محیط خوبی برای رصد مالی کشور ایجاد می‌شود.

گزارش ویژه «نسیم آنلاین» از دور جدید مراودات خارجی و محرمانه نزدیکان دولت یازدهم/ بخش اولیکشنبه ۶ تیر ۱۳۹۵

برجام منطقه‌ای با پوشش "بانک مرکزی" کلید خورد

آمریکایی‌ها مسیر دیپلماتیک و میز مذاکره را برای جلوگبری از واکنش‌های تند و مخالفت آمیز در ایران به عنوان مصداقی برای ظاهر ماجرا و ویترین برنامه خود انتخاب کرده‌اند و درگیرکردن ایران در یک سری قوانین از پیش طراحی شده را هم باطن برنامه خود برای ورود ایران به مذاکرات منطقه‌ای می‌دانند.

شنبه ۵ تیر ۱۳۹۵

ایران از فهرست کشورهای اقدام متقابل، حذف شد

برای اولین بار، نام ایران را از گروهی که در قعر فهرست رده بندی آن قرار داشت، حذف شده و به سطح بالاتری ارتقا داد.

شنبه ۵ تیر ۱۳۹۵

استقبال کنگره آمریکا از ابقای نام ایران در لیست سیاه نهاد پولشویی

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکادر بیانیه‌ای در بامداد شنبه از اقدام نهاد بین‌المللی مبارزه با پولشویی برای نگاه داشتن نام ایران در فهرست سیاه این نهاد استقبال کرد.

چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵

تعطیلی بانک سوئیسی در سنگاپور به اتهام پولشویی

بانک مرکزی سنگاپور "ام.ای.اس" به عنوان نهاد مالی – پولی این کشور جنوب شرق آسیا در اقدامی کم سابقه دستور لغو مجوز و تعطیلی شعبه بانک سوئیسی 'بی.اس.آی' را به اتهام پولشویی و 41 مورد تخلف صادر کرد.

یاسر جلالیشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۵

برنامه نرم توجیه داخلی برای ورود به برجام منطقه‌ای در دستورکار دولت

کارشناس مسائل سیاسی نوشت: دولت در مسیر پیاده‌سازی استراتژی دشمن، برنامه نرم توجیه داخلی و آماده‌سازی افکار عمومی و ساختن ابزار فشار برای ورود به بحث برجام منطقه‌ای را در دستور کار دارد؛ احتمالاً به زودی باید منتظر تحریم ثانویه سپاه مشابه آنچه در مورد حزب‌الله اتفاق افتاد، باشیم.

در جلسه هیات دولت به ریاست روحانی؛چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵

گزارش "مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم در دوران پسا برجام" بررسی شد

هیات دولت در جلسه‌ای به ریاست حسن روحانی، گزارش وزارت امور اقتصادی و دارایی را در خصوص "مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم در دوران پسابرجام" مورد بحث و بررسی قرار داد.

پنج شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۵

اتهام آمریکا علیه مشاور دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل

رویترز نوشت: احمد شیخ زاده، مشاور هیات نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد به اتهام نقض تحریم‌های علیه ایران پولشویی و مسایل مالیاتی سه هفته پیش بازداشت شد.

پنج شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴

آغاز بررسی پرونده پولشویی بلال اردوغان در ایتالیا

براساس یک گزارش بررسی پروندۀ بلال اردوغان، فرزند رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه که متهم به پولشویی است در ایتالیا آغاز شده است.

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین