اخبار محیط زیست (۸۶۴)

در گفتگو با عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح شد:دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷

قانون شدن لایحه حفاظت از خاک زمینه‌ساز فساد است

قاضی پور با اشاره به اشکالات اساسی لایحه حفاظت از خاک گفت: در این لایحه وظایف دستگاه‌های مرتبط به‌درستی مشخص نشده است و قانون شدن آن زمینه‌ساز فساد و افزایش پرونده‌های قضائی است. چرا سازمان حفاظت محیط‌زیست باید بدون حکم قضائی واحدهای تولیدی را پلمپ کند، مگر در قانون مراحل رسیدگی مشخص نشده است؟!

ابتکار در همایش بین‌المللی مقابله با گرد و غبار:دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶

ایران در احیای تالاب‌ها موفق عمل کرده است

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ایران می‌تواند الگوی موفقی در زمینه احیای تالاب‌ها از جمله دریاچه ارومیه به شمار رود.

دل‌نوشته‌ محسن رضایی در خلوت کوهستان:سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶

برای نجات محیط زیست به "نهضت سبز" نیاز داریم

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خواستار توجه بیشتر به محیط زیست‌ کشور شد و نوشت که برای نجات محیط زیست به نهضتی سبز در کشور نیاز است.

گرافیک اطلاع‌رسانشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶

آینده غذایی؛ منوی سال ۲۰۳۰

جمعیت جهان، حتی با وجود تکنولوژی های کشاورزی مدرن با سرعت بیشتری از تولید مواد غذایی در حال رشد است. در سال ۲۰۵۰ حدود ۹ میلیارد نفر در کره زمین زندگی خواهند کرد که نیاز به مواد غذایی دارند. در حال حاضر، محققان در حال تحقیق و یافتن منابع جدید غذایی، تولید و افزایش منابع موجود و حتی تولید منابع غذایی کاملا جدید هستند. در ادامه با پیش بینی های موجود در خصوص نوع وعده های غذایی در ۲۰ تا ۳۰ سال آینده بیشتر آشنا خواهید شد.

سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

استقبال هنرمندان جهان از جشنواره بین‌المللی "سبز ایران"

دبیر اجرایی جشنواره بین‌المللی فیلم "سبز ایران" با اشاره به استقبال خوب هنرمندان داخلی و خارجی از این رویداد فرهنگی گفت: از هنرمندان علاقه مند به محیط زیست دعوت میکن‌یم آثار خود را تا31 اردیبهشت به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

اولین بیانیه‌ محیط زیستی قالیباف منتشر شد

در بیانیه قالیباف آمده است:‌ با توجه به شاکله محیط زیست، این موضوع باید فراتر از یک سازمان دولتی و محدود، به تمامی ارگان‌ها وزارتخانه‌ها و ... تعمیم داده شود.

ابتکار خبر داد؛یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

اعزام هیات تخصصی ایران و ژاپن به خوزستان

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست ضمن تأکید بر اهمیت همکاری‌های محیط‌زیستی ایران و ژاپن، از اعزام هیأت تخصصی و کارشناسی مشترک دو کشور به اهواز خبر داد.

بازخوانی بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب به مناسبت روز طبیعتیکشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۶

شیرینی متن زندگی

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: واقعاً اگر ما به مسئله‌ی آب، خاک، هوا و آن چیزهائی که منتهی میشود به این چیزها - مثل مراتع، مثل منابع طبیعی، مثل جنگلها، مثل وضع شهرسازی - نپردازیم، زندگی مردم شیرین نخواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران:چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵

دستگاه‌های اجرایی نتوانستند تکالیف خود را در حفظ محیط زیست انجام دهند

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه در طرح پایش ضربتی ۲۸۰۰ واحد تا کنون پایش شده‌اند، گفت: در کنار سازمان حفاظت محیط زیست سایر دستگاه‌ها نیز باید به وظایف خود در ارتباط با مسائل زیست محیطی عمل کنند.

ظریف در مراسم افتتاحیه شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست:جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵

سیاست‌های نادرست در منطقه منجر به بحران گرد و غبار و کم آبی شده است

وزیر امور خارجه با تاکید بر اینکه در منطقه شاهد سیاست‌های غلطی بوده‌ایم که منجر به بیابانی شدن، بحران گرد و غبار و کم آبی شده است، همسایگان جمهوری اسلامی ایران را دعوت کرد تا همکاری جدی و اطمینان بخشی را با ایران در حوزه محیط زیست شروع کنند.

دادستان کل کشور:پنج شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵

برای حفظ محیط زیست به دولتمردان امید نداشته باشید

دادستان کل کشور گفت: بسیجیان در حفظ و حراست از محیط زیست کمر همت ببندید و در این راه به دولت‌مردان خیلی امید نداشته باشید.

شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵

هوای تهران "سالم" است

مرکز پایش آلودگی هوای محیط زیست استان تهران، شاخص آلودگی هوای پایتخت را ۸۲ و در وضعیت «سالم» اعلام کرد.

رئیس مجمع نمایندگان خوزستان:شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵

محیط زیست هیچ برنامه‌ای برای مقابله با گرد‌ و‌ غبار ندارد

رئیس مجمع نمایندگان استان خوزستان با تأکید بر اینکه سازمان حفاظت محیط زیست هیچ برنامه جدی برای مقابله با پدیده گرد‌ و‌ خاک ندارد، گفت: اگر مسؤولان اجرایی به فکر نیستند، لااقل مسؤولان امنیتی اقدامی کنند.

آلودگی، تکراری‌ترین واژه این روزهای پایتخت استیکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵

تهران مُرد، از بس که جان ندارد

چند ماهی می‌شود که حالِ هوای تهران خوب نیست و هر روز خبرهایی به همین سبک درباره افزایش آلودگی هوای پایتخت منتشر می‌شود. راهکارها هم در همین حد است یا مدارس را تعطیل می‌کنند یا طرح زوج و فرد خودروها را افزایش می‌دهند؛ اما همچنان تهران در دود و دم خفه می‌شود.

مدیرکل محیط زیست استان تهران:جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵

مدارس تهران فردا تعطیل نیست

مدیرکل محیط زیست استان تهران با بیان اینکه بر اساس پیش‌بینی‌ها در حال حاضر شرایط ناسالم برای گروههای حساس وجود دارد، گفت: تمهیدات لازم برای جلوگیری از افزایش آلودگی هوا اندیشیده شده اما مدارس فردا شنبه تعطیل نیست.

معاون محیط زیست استان تهران:شنبه ۴ دی ۱۳۹۵

تمام مدارس پایتخت فردا باز است/ آلودگی هوا همچنان ادامه دارد

معاون محیط زیست استان تهران با بیان اینکه کیفیت هوای تهران فردا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس خواهد بود، گفت: تمام مدارس پایتخت باز است.

سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵

نظام حقوقی چه راهکارهایی را برای حفاظت از طبیعت کشور اندیشیده است؟

روند روز افزون آلودگی‌های ناشی از صنعتی شدن، بهره‌برداری و مصرف بی‌رویه منابع طبیعی و فعالیت‌های غیرمنصفانه در شهرهای بزرگ موجب شده است که دولت‌ها برای مقابله با این تهدیدات دست به اقداماتی جدی و قاطع برگرفته از تصمیماتی مدبرانه و قوانینی جامع بزنند.

ابتکار جدید محیط زیست برای کاهش آلودگی هوای کلانشهرها؛سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵

نباید اجازه داد ساختمان‌های با عمر 20 سال تخریب شوند!

معاون پایش محیط زیست استان تهران گفت: به هیچ عنوان نباید اجازه بدهیم ساختمانی که 20 سال عمر دارد را تخریب کنیم تا ساختمان 3 طبقه به 5 طبقه بدل شود. تخریب ساختمان آسیب‌های بسیار زیادی به محیط زیست وارد می‌کند و این‌ از نکات ساده‌ای است که متاسفانه مغفول مانده است.

تایید شایعاتچهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵

رئیس محیط زیست پاکدشت بازداشت شد

شایعاتی که در روزهای اخیر در مورد بازداشت رئیس محیط زیست پاکدشت شنیده می‌شد توسط مدیرکل حراست محیط زیست تأیید شد.

ابتکار مطرح کرد:یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵

بی‌توجهی به محیط زیست در بطن سیاست‌های "اقتصاد مقاومتی"/ انتشار اطلس مناطق حفاظت شده کشور به‌ زودی

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه ابلاغ اهداف توسعه پایدار در سال گذشته اتفاق مثبتی بود که همزمان با ابلاغ سیاست‌های کلی محیط زیست صورت گرفت، گفت: گله داریم که در بطن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به محیط زیست توجه نشده است.

دادستان کل کشور:یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵

دستگاه‌های دولتی و پولدارها در تخریب طبیعت با هم مسابقه گذاشته‌اند/ در مقابل تخریب کنندگان محیط زیست کوتاه نمی‌آییم

منتظری اظهار داشت: در اطراف تهران به ویژه در شمال پایتخت و لواسانات، تجاوز به منابع طبیعی بسیار دیده می شود، دستگاه های دولتی و پولدارها در تخریب طبیعت با هم مسابقه گذاشته اند، چه کسی مسوول مقابله با این روند تخریبی است؟

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام:یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵

اگر سیا‌ست‌های اصل 44 بدرستی اجرا می‌شد امروز بیکاری به فراموشی سپرده شده بود

هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی که با تفسیر درستی آماده کردیم اگر پیگیری شده بود امروز در کشور اقتصاد کاملا رقابتی بود و صحبت از بیکاری و گرانی به فراموشی سپرده شده بود.

یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵

همایش "سیاست‌های کلی محیط زیست؛ نظارت و اجرا" آغاز شد

همایش "سیاست‌‌های کلی محیط زیست؛ نظارت و اجرا" با حضور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و نمایندگان قوه مقننه و قضائیه آغاز به کار کرد.

دوشنبه ۳ آبان ۱۳۹۵

چمران به محیط زیست نمره قبولی نداد

رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: یکی از مشکلات اصلی شهرها و روستاها حفاظت از محیط زیست است ما امروز آب، هوا و خاک را آلوده کرده‌ایم و بی‌شک چیزی برای نابودی باقی نمانده است.

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین