اخبار امام خمینی(ره) (۶۹)

تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان خط امام؛ نقطه عطف در تاریخ انقلاب اسلامیشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷

بن بست آمریکا در ایستگاه 13 آبان

چهل سال از سقوط جبهه سرمایه داری در ایران گذشت و هیمنه آمریکا در هم فرو ریخت. امام خمینی(ره) پس از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان این واقعه را انقلاب دوم نامیدند و از آن سال تا کنون 13 آبان با برگزاری مراسمی گرامی داشته می‌شود.

فیلمی از سخنان بنیانگذار انقلاب اسلامی درباره عدم مذاکره با آمریکا را مشاهده می‌کنید.چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

استدلال امام خمینی(ره) برای عدم مذاکره با آمریکا

فیلمی از سخنان امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی درباره عدم مذاکره با آمریکا را مشاهده می‌کنید. امام خمینی(ره) در این فیلم در بخشی از سخنانشان گفتند: اگر نوکر نباشیم رابطه‌اش را با ما قطع می‌کند. ما ذلت را نخواهیم پذیرفت برای خاطر اینکه یک رابطه با یک ابرقدرت داشته باشیم. شرافتی نیست رابطه داشتن با امثال آمریکا.

سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷

توصیه‌های امام خمینی(ره) درباره سفر حج

امام خمینی(ره) در یکی از سخنرانی‌های خود درباره سفر حج فرمودند: سفر حج، سفر تحصیل دنیا نیست. مبادا این سفر را سفر تجارت قرار بدهید و امور تجارتی در این سفر مطرح باشد.

مستند کوتاهچهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶

هیاهو می‌خواهد...

امام حسین(ع) که ازهمینجا هم سلام ما را می‌شنود،چرا اربعین پیاده می‌رویم!؟

فیلمدوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶

موشن گرافیک "یا مرگ یا خمینی"

این موشن گرافیک به مناسبت قیام ۱۵ خرداد، یاد عاشورای کفن پوشان ورامین و پیشوا که اولین فصل خونین مبارزه با طاغوت را در سال ۴۲ رقم زدند، در «نسیم آنلاین» منتشر شد.

گزارش تصویریدوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶

مراسم بیست و هشتمین سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره)

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی عصر امروز (یکشنبه) با حضور در مراسم بیست و هشتمین سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (رحمه‌الله) به سخنرانی در جمع هزاران نفری مشتاقان و دلدادگان بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران پرداختند.

مهدی محمدی:دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶

آقای سیدحسن خمینی صادقانه بگویند منتقد تفکر و سلوک امامند معتبرترند تا اینکه از امام، "خمینی‌زدایی" و "انقلاب‌زدایی" کنند

آقای سیدحسن خمینی می‌تواند بگوید خود عوض شده یا از ابتدا همین بوده است؛ اما نمی‌تواند از مردم توقع داشته باشد بپذیرند امام همان است که او می‌گوید؛ صادقانه بگویند منتقد تفکر و سلوک امامند معتبرتر خواهند بود تا اینکه لباس "تبیین" به تن کنند و از امام، "خمینی زدایی" و "انقلاب زدایی" کنند؛ ایشان شاید چیزهای دیده یا شنیده باشد، اما این مردم خمینی را زندگی کرده‌اند.

یادداشت/ پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶

"خودباوری" به‌جای "حقارت"

پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت فرارسیدن ایام ارتحال رهبر فقید انقلاب اسلامی در یادداشتی ضمن مروری تاریخی، به بررسی اثرات روحیه‌ "خودباوری و ما می‌توانیم" در پیشرفت کشور و همچنین تبیین ریشه‌های آن در شخصیت حضرت امام خمینی (رحمه‌الله) پرداخته است.

گزارش/یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶

کتاب‌هایی برای شناخت بزرگ‌مرد تاریخ انقلاب اسلامی

امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در 14 خرداد 1368 به ملکوت اعلی پیوستند؛ شخصیتی بزرگ که نامش در تاریخ ماندگار است و کتاب‌های زیادی با موضوع ایشان نوشته شده است.

فرهنگ و هنر در هفته‌ای که گذشت؛جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۶

مهلت 2 ماهه وزیر ارشاد برای بسته شدن پرونده فیلم‌های توفیقی/ روایت موسیقایی از زندگی امام توسط ارکستر سمفونیک تهران

فرهنگ و هنر در هفته‌ای که گذشت با خبرهای متنوعی همراه بود؛ از مهلت دو ماه برای بسته شدن پرونده فیلم‌های توفیقی تا روایت موسیقایی از زندگی امام خمینی (ره).

با حضور در مرقد مطهر امام خمینی (ره)چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶

اعضای شورای مرکزی جبهه مردمی با آرمان‌های امام خمینی(ره) تجدید بیعت کردند

اعضای شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با حضور در مرقد مطهر امام خمینی (ره) با آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی تجدید بیعت کردند.

شخصیت فاطمه (س) در کلام امام خمینی؛جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵

خدا خودش فاطمه(س) را نامگذاری کرد

صحیفه فاطمیه که کتاب الهام شده از جانب خداوند تعالی به زهـرای مرضـیه اسـت، از مـا است.

روحانی در مراسم تجدیدپیمان اعضای هیات دولت با آرمان‌های امام خمینی (ره):دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵

ما بیگانه‌پرست و بیگانه‌هراس، تافته جدابافته و همچنین تار و پود گمشده در نقش جهان نیستیم

رئیس‌جمهور گفت: ما بیگانه‌پرست و بیگانه‌هراس، تافته جدابافته و همچنین تار و پود گمشده در نقش جهان نیستیم بلکه ما مسلمان، انقلابی و ایرانی با وجود همه شباهت‌ها و تفاوت‌ها با دیگر مردمان جهان هستیم.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان: پنج شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵

جمهوری اسلامی ایران وحدت اسلامی را تبیین کرده است/ حمایت از فلسطین نشانه وجود وحدت در میان مسلمانان به شمار می‌رود

شیخ نعیم قاسم گفت: جمهوری اسلامی ایران وحدت اسلامی را تبیین کرده و تا کنون اقدامات ارزشمندی در این راستا انجام داده است؛ امام خمینی (ره) نیز رهبر و پیشوای وحدت اسلامی در سراسر جهان بود.

فقه و موسیقی/۱:یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵

امام خمینی(ره) در مورد موسیقی چه می‌گفت؟

موضوع «موسیقی» در سال‌های پایانی عمر امام(ره)، با فراز و نشیب عجیبی روبه‌رو می‌شود؛ همانند فتوای نوزدهم شهریور 1367، که امام در این فتوا، در پاسخ به سؤالی دربارۀ «خرید و فروش آلات لهو و لعب جهت استفاده‌های مشروع»، تصریح می‌فرمایند: «خرید و فروش آلات مشترکه به قصد منافع محل‍ّله آن اشکال ندارد»

فیلمجمعه ۲۱ خرداد ۱۳۹۵

نگاهی به مراسم سالروز رحلت حضرت امام خمینی(ره‌)

پایگاه KHAMENEI.IR نماهنگی را از حاشیه های حضور رهبر معظم انقلاب در مراسم بیست‌ و هفتمین سالگرد رحلت امام خمینی(ره) و بیانات ایشان درباره راه «امامِ انقلابیِ ملت» به‌عنوان تنها راه پیشرفت و تحقق اهداف مردم و نظام و پنج شاخص مهم «انقلابی‌گری» منتشر کرد.

حسام الدین آشنا:یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵

مستند بی‌بی‌‌سی فارسی در مورد امام (ره) از الطاف خفیه الهی بود

مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور با اشاره به پخش مستندی در بی‌بی‌سی فارسی درباره امام‌خمینی(ره) گفت: این کار بی‌بی‌سی فارسی از الطاف خفیه الهی بود.

ماه رمضان در بیانات و سبک زندگی امام خمینی(ره)؛یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵

از "اصلاح باطن و تهذیب نفس" تا "امیدواری به کسب توشه یکساله"

اگر همین ماه مبارک رمضان مسلمین خودشان را به‌طور جمعی به ضیافت خدا وارد کرده بودند و تزکیه کرده بودند، تصفیه کرده بودند خودشان را، ممکن نبود زیر بار ظلم بروند.

علیرضا پناهیان:شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵

امام (ره) براساس آیه قرآن فرمودند که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه امام (ره) براساس آیه قرآن فرمودند که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند، خاطرنشان کرد: آیه قرآن می‌فرماید کسانی که کافر بوده و در مقابل هستند، هیچ اقدامی نمی توانند انجام دهند.

ابوترابی‌فرد در مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال امام (ره) در مسجد جامع گرگان:شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۵

آمریکایی‌ها جسارت نگاه به جغرافیای ایران را ندارند

نایب رئیس سابق مجلس گفت: آمریکایی‌ها سال‌هاست که می‎گویند تهاجم نظامی به ایران را روی میز و زیر میز گذاشتند اما جسارت نگاه به جغرافیای ایران را ندارند چراکه امروز ایران در قله‎های اقتدار قرار دارد.

آیت‌الله خاتمی در حرم مطهر رضوی:جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵

نفی مذاکره و رابطه با آمریکا در بیان رهبری، همان فریادی است که از حنجره امام بیرون می‌آمد

عضو مجلس خبرگان رهبری نفی مذاکره با آمریکا و نفی رابطه با این کشور در بیان مقام معظم رهبری را همان فریادی دانست که از حنجره امام راحل بیرون می‌آمد و تأکید کرد: تداوم این راه این است که همه یک‌صدا با زبان عمل باشکوه، فریاد مرگ بر آمریکا را ترک نکنید.

محسن رضایی در "تیتر امشب":جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵

مبارزه با آمریکا از مفاهیم اصلی اندیشه‌های انقلابی امام (ره) است/ خطر نفوذ از دوران امام بیشتر است

دبیر مجمع تشخیص گفت: مبارزه با آمریکا از مفاهیم اصلی اندیشه‌های انقلابی امام خمینی (ره) است، مساله مبارزه با امریکا درقلب اندیشه امام است؛ اگر این موضوع را از آن بگیرند، اندیشه حضرت امام(ره) بی‌محتوا می‌شود.

صفارهرندی:پنج شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۵

امام خمینی (ره) از اسلام واقعی پرده‌برداری کرد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه امام خمینی از اسلام واقعی پرده برداری کرد، گفت: در حالی که به انقلاب اسلامی خرافه و پیرایه بسته بودند امام راحل از اسلام واقعی پرده برداری کرد.

بیانیه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا:پنج شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۵

حریت و آزادی شرط اصلی درک حرکت اصلاحی امام خمینی (ره) است

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا در بیانیه‌ای تاکید کرد که حریت و آزادی شرط اصلی درک حرکت اصلاحی امام و پیروی از اندیشه های ناب اوست.

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین