اخبار اصلاح طلبان (۲۵۴)

در چرایی چرخش مواضع حامیان رئیس‌جمهوردوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷

نسبت اصلاح طلبان و روحانی در ششمین سال دولت تدبیر و امید!

اصلاح طلبان نباید از تبعات تصمیمی که در حمایت از روحانی در سال ۹۲ و 96 اتخاذ کردند، شانه خالی کنند و باید مسئولیت این حمایت را بپذیرند اگر دست اصلاح طلبان پشت روحانی نبود، معلوم نبود آیا دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی می‌توانست راهی پاستور شود یا خیر. از سوی دیگر موضوعی که اصلاح طلبان را به انتقاد از عملکرد روحانی وادار می کند پیش رو بودن دو انتخابات مهم است. انتخابات مجلس در سال 98 و انتخابات ریاست جمهوری 1400.

۴ نکته درباره رفیق نیمه راه شدن اصلاح‌طلبان با روحانیدوشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۷

چرا فریادهای آقای حضرتی شنیده نشد؟! 

آقای الیاس حضرتی در دفاع از استیضاح آقای کرباسیان در مجلس فریاد می زدکه" دستمان تنها به وزیر اقتصاد رسیده است واگرنه باید رئیس جمهور را استیضاح می کردیم..." اما این صدا با همه بلندی اش، به گوش ها نرسید و البته دلنشین هم نبود. اما چرا؟ چرا اصلاح طلب ها نمی توانند حساب شان را از امروز دولت جدا کنند؟

یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

گزارش منتشر نشده از عملکرد شهرداری تهران!

مهدی افروزمنش، روزنامه‌نگار حوزه‌ی شهری در یک رشته توئیت به انتشار خشی از عملکرد شهرداران مناطق تهران را در یکسال گذشته پرداخته

چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

اصلاح طلبان علیه تسلیم نامه

نامه جمعی از چهره های اصلاح طلب به رهبری برای مذاکره با آمریکا با اعتراض دیگر چهره های اصلاح طلب مواجه شد. به گونه ای که آن را خلاف منافع ملی و تسلیم شدن در برابر آمریکا دانستند آنهم در شرایطی که امریکا حتی به تعهداتش در برجام پایبند نبوده است.

یادداشت/ مهدی فضائلیشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶

رهبری و ترکیب کابینه دوازدهم

چطور رایزنی ها و خط و نشان های احزاب برای رئیس جمهور که غالبا"جز رنگ و بوی سهم خواهی و قدرت طلبی ندارد طبیعی و عادی قلمداد می‌شوند و هیچ نقد جدی از سوی اصلاح طلبان به آن وارد نمی‌شود.

یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

نقشه‌های تلگرامی اصلاح‌طلبان برای رئیس فعلی شورای شهر

از صبح امروز در برخی کانال‌های تلگرامی موضوعی دست به دست می‌چرخد که حکایت از خواب اصلاح‌طلبان برای مهدی چمران دارد.

گذری بر روزهای بحرانی اولین شورای شهر تهراندوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

یک عبور تاریخی از دموکراسی

تجربه اولین شورای شهر تهران که با دعواهای سیاسی منجر به انحلال این رکن دموکراسی از سوی دولت اصلاحات شد، نتیجه عبور این گروه از سیاسیون از قانون و دموکراسی بود.

یادداشت//یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶

اصلاح طلبان شورا دست از سیاسی کاری بردارند

اقدامات هماهنگ برخی اعضای شورای شهر در اتهام زنی به شهردای تهران نشان می دهد که حاشیه سازی علیه مدیریت شهری طی یک تصمیم از پیش طراحی شده و در اتاق فکری منسجم صورت گرفته است.

عضو اصلاح طلب شورای شهر تهران:دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵

اصلاح طلبان تاکنون جلسه‌ای برای انتخاب شهردار نداشته‌اند

عضو شورای شهر تهران به اختلافات اصلاح طلبان و کارگزاران در مورد گزینه های شهرداری تهران واکنش نشان داد.

حجتی کرمانی:دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

برای ارتباط اصلاح‌طلبان، آقا از همه بیشتر جهانگیری را قبول دارد/ حسن خمینی در چنین جایگاهی نیست/ آقا رنجیده شده و به نظر من حق با آقاست

حجتی کرمانی گفت: من تصورم این است که رهبری، جهانگیری و انصاری را که هر دو همشهری‌های ما هم هستند، بیشتر قبول دارد. آقای ظریف را هم قبول دارد. البته از همه اینها بیشتر آقای جهانگیری را قبول دارد.

«نسیم آنلاین» از شکست "فرار به جلو"ی اصحاب فتنه گزارش می‌دهدسه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵

چرا " آشتی ملی" به دیوار خورد؟ پایان پیاده‌روی روی مرز انقلاب

اصلاح‌طلب‌ها مطمئن هستند که بدون واسطه نمی‌توانند به حیات سیاسی خود در نظام ادامه بدهند، حال این واسطه چه کسی باشد؟! ناطق نوری، روحانی، سیدحسن خمینی یا حتی خود مقام معظم رهبری باشد، مهم این نکته است که این طیف باور دارند بدون نظر خاص رهبری نمی‌توانند فعالیت سیاسی موجهی داشته باشند.

فیلمدوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵

تیزر - ناگفته‌هایی از حیات و ممات هاشمی رفسنجانی

مشروح گفتگویی متفاوت با محمد عطریانفر ،عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران، با «نسیم آنلاین»، بزودی منتشر خواهد شد.

فاطمه هاشمی:یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵

اصلا‌ح‌طلبانی که علیه هاشمی دروغ می‌گفتند این روزها یکی‌یکی ضد صحبت‌های گذشته خود حرف می‌زنند

دختر مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: در دهه دوم انقلاب اصلاح طلبان آمدند علیه آقای هاشمی حرف‌های دروغی را مطرح کردند؛ این روزها برای من خیلی عجیب و غریب و جالب است که این افراد یکی یکی می‌آیند و حرف‌هایی ضد حرف‌های گذشته خود بیان می‌کنند.

شرق: اصلاح طلبان خواستار "ارتباط نزدیک‌ با مقام‌ معظم رهبری" هستندیکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵

رونمایی از استراتژی جدید اصلاح‌طلبان در "دوره پساهاشمی"

روزنامه اصلاح‌طلب شرق در شماره امروز خود با تیتر "ارتباط نزدیک‌ با مقام‌ معظم رهبری" از زبان محمدرضا تابش خواهرزاده رئیس دولت اصلاحات، از استراتژی جدید اصلاح طلبان رونمایی کرد.

«نسیم آنلاین» بررسی کرد:چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵

چالش‌های سیاسی- اجتماعیِ پیش‌ِروی چهار مدعی جانشینی هاشمی

مرحوم آقای هاشمی رفسنجانی که همواره به عنوان راس جریان کارگزاران سازندگی به جساب می آمد، در یک دهه اخیر عملا به ریش سفید و حکم سیاسی جریان اصلاحات نیز تبدیل شده بود و همین عامل هم باعث شده بود که این دو جریان در کنار یک دیگر در چند سال اخیر به نقش آفرینی سیاسی بپردازند، حالا در فقدان هاشمی 4 نفر مدعی جدی جایگزینی او هستند.

بخش دوم// گزارش «نسیم آنلاین» از آینده مبهم اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان در فقدان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵

جایگزین سیاسی "هاشمی" کیست؟

شخصیت حقیقی هاشمی رفسنجانی به عنوان یک رهبر سیاسی آنقدر برای جریان حامی او از اصلاح طلبان گرفته تا اعتدالیون هم ارزشمند و هم بی بدیل بود، که حالا به نظر می‌رسد انتخاب فردی برای جایگزینی او امری بسیار بعید باشد، چنانکه تئوریسین های اصلاحات معتقد به این هم هستند.

«نسیم آنلاین» بررسی کرد// بخش اولشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵

پس از هاشمی چه کسی بر مسند مصلحت می‌نشیند؟

همه نقش هایی که آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در این سالها بازیگر آنها بوده بعد از فوت او بدون صاحب باقی مانده و خیلی ها به دنبال این هستند که بدانند چه فرد یا افرادی می توانند جایگاه حقوقی و حقیقی او را پر کنند.

محمد زعیم زادهدوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵

عبور از هویت اصلاح‌طلبی یا بازی با مهره‌های درجه دو

چند مسئله مهم و دلهره‌آور عملا اجازه کنش فعال در انتخابات را از اصلاح‌طلبان سلب می‌کند و احتمالا انتخاب عقلای این جریان ادامه مسیر پراتیک و پشت کردن به مسئله هویت اصلاح‌طلبانه است و روحانی و تیم مشاور و سیاست‌ساز وی هم تا حدودی این مسئله را می‌داند.

پرویز امینیسه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵

اصلاح‌طلبان در انسداد مضاعف

این جامعه‌شناسی سیاسی نوشت: اصلاح‌طلبان اکنون در مسیری قرار دارند که در انتخابات سال 96 چاره‌ای جز حمایت همه جانبه از روحانی ندارند، از سوی دیگر با توجه به وضع انسدادی خود روحانی و دولت یازدهم این اجبار در حمایت آنها از روحانی آنها را در موضع انسداد مضاعف قرار می‌دهد.

عضو فراکسیون امید خبر داد:پنج شنبه ۸ مهر ۱۳۹۵

تشکیل هیئت بررسی اختلافات اصلاح‌طلبان درباره نحوه ورود به انتخابات ۹۶

تابش از تشکیل هیئتی برای بررسی اختلافات درون اصلاح‌طلبان برای نحوه ورود به انتخابات ۹۶ خبر داد.

مسعود فروغیچهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵

املاک تخفیفی شهرداری؛ دروغ یا راست؟ مساله این نیست

لیست منتشر شده توسط رسانه‌های اصلاح طلب در خصوص املاک تخفیفی شهرداری با گستره بالا و سازماندهی شده به دست مردم رسیده و آن گونه که شواهد امر هم نشان می‌دهد طراحی بسیار دقیقی برای انتشار خبرها صورت گرفته است.

روایت ناصری از جلسات خصوصی اصلاح‌طلبان با روحانی:شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵

ناکارآمدی کابینه مسجل شده است/ به روحانی گفته شد در ۹۶ شاید در پاستور نباشد

عضو شورای مشورتی اصلاح‌طلبان از دیدار برخی بزرگان این جریان با روحانی در جلسات خصوصی خبر داد.

گزارش «نسیم آنلاین» از یک تناقض در مبارزه با فساد اقتصادیچهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵

نجومی بگیران، سرمایه‌های فداکار ملت‌اند!

زمانی که سونامی فیش‌های حقوقی افکار عمومی کشور را حساس کرد و نگرانیها جهت تاثیر این موضوع در انتخابات 96 بالا گرفت اصلاح‌طلبان و دولتی‌ها بالاجبار تا حدودی اقتضائات مفاسد روی داده را رعایت کردند با این حال هنوز از اردوگاه اصلاحات و اعتدال نظرات متفاوتی به گوش می‌رسد.

محمدرضا تاجیک:سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵

دولت روحانی قوه عاقله ندارد/ روحانی صدای پای آینده را نشنود تا قبل از انتخابات "چپ و راست" می‌شود

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری دولت اصلاحات با بیان اینکه دولت روحانی به صورت جدی با فقدان قوه عاقله مواجه است گفت: اگر دولت روحانی صدای پای آینده را نشنود تا قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری توسط مخالفان "چپ و راست" می‌شود.

تحلیل روزنامه نزدیک به خانواده هاشمی رفسنجانی از حال و روز فراکسیون امید؛دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵

دومینوی مردودی امیدی‌ها!

روزنامه آرمان فراکسیون امید مجلس را در مسیر دومینوی مردودی ارزیابی کرد.

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین