اخبار جنگ تحمیلی (۱۴)

فیلمجمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶

نماهنگ "روزهای شیرین بازگشت"

پایگاه Khamenei.ir به مناسبت سالروز آغاز بازگشت اسرای جنگ تحمیلی به کشور، این نماهنگ را با موضوع دیدار جمعی از آزادگان با رهبر معظم انقلاب در سال 69 منتشر کرد.

در آستانه پنجم مرداد سالروز عملیات مرصادپنج شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶

عملیات مرصاد، نقطه پایانی جنگ تحمیلی

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمانشاه عملیات غرور آمیز مرصاد را پایانی بر تجاوز هشت ساله عراق به ایران دانست.

فیلمچهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶

نماهنگ "گنجینه عظیم دفاع مقدس"

رهبر معظم انقلاب: «هشت سال دفاع مقدس ما صرفاً یک امتداد زمانی و فقط یک برهه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ زمانی نیست؛ گنجینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ عظیمی است که تا مدت‌های طولانی ملت ما می‌تواند از آن استفاده کند، آن را استخراج کند و مصرف کند و سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری کند. حادثه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ عظیم این هشت سال، مجموعه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای است از صفات والا، فرهنگ‌های پسندیده و برگزیده و ممتاز، عقاید و معارف والائی که ملت ما در طول تاریخ ارث برده یا استعدادش را در خودش حفظ کرده بوده، که با انقلاب اسلامی این استعدادها بروز کرد.»

گرافیکپنج شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵

دستورات اسلام در زمان جنگ

پوستری را با عنوان "دستورات اسلام در زمان جنگ" جهت تبیین مواضع اسلام در زمان جنگ از نظر می‌گذرانید.

فیلمچهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵

نماهنگ "قوّت‌مان را آشکار کنیم"

پایگاه Khamenei.ir با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب پیرامون لزوم آشکارسازی قدرت در برابر دشمنان، این نماهنگ را تولید و منتشر کرد.

یادداشت/ محمدحسن فرهمندسه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵

توافق آمریکایی برای عمل به وعده‌های جنگی

آمریکا با تحمیل کردن جنگ به ایران بیشترین حمایت را از صدام حسین رئیس‌جمهور عراق کرد تا آنجا که در آستانه جنگ ملاقات محرمانه بین برژینسکی مشاور امنیت ملی آمریکا با صدام حسین رئیس‌جمهور عراق در تیرماه 95 انجام و خروجی آن جلسه محرمانه، فروش 5 فروند بوئینگ و 8 موتور توربین گازی به عراق بود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش: دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵

بازدارندگی ایجاد می‌کنیم تا هیچ دشمنی جرات حمله به ایران را نداشته باشد

دریادار سیاری گفت: ما برای مقابله با تهدیدات باید بصیرت داشته باشیم، یعنی حق و باطل را بشناسیم و چراغ راهنمای ما در این راه پیروی از خط ولایت و حفظ وحدت است، باید توان رزمی، آموزش و مهارت خود را حفظ و ارتقا بدهیم تا بازدارندگی ایجاد کنیم تا هیچ دشمنی جرات حمله را به خود ندهد.

مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر کرد یکشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵

نقش رژیم آل‌ سعود در جنگ تحمیلی رژیم بعث علیه ایران

در طول 8 سال جنگ تحمیلی رژیم بعثی علیه ایران، رژیم آل سعود از هیچگونه حمایتی به صدام دریغ نورزید؛ به طوری که "ملک فهد" پادشاه عربستان در رابطه با کمک های مالی سعودی ها به عراق اعتراف کرد که ارزش کل اعتبارات، وام های بی‌بهره و سایر کمک‌هایی که به عراق به عمل آمده بیش از 27.5 میلیارد دلار است.

گرافیک اطلاع رسانیکشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵

جنایات آمریکا در جنگ

کشورهای جهان در قبال جنگ تحمیلی رژیم بعثی عراق علیه ایران، موضع‌گیری‌های متفاوتی اتخاذ کردند. برخی از دولت‌ها، از جمله ایالات متحده، رویکردی مغایر با قواعد مدون حقوق جنگ در قبال جمهوری اسلامی ایران اتخاذ کردند. اکنون پس از ۲۰ سال از پایان جنگ تحمیلی، بر اساس اصول پذیرفته شده حقوق بین‌الملل باید از جامعه جهانی سوال کرد؛ آیا اقدامات آمریکا در جنگ تحمیلی علیه ایران٬ با حقوق بی‌طرفی و مقررات بین‌المللی منطبق بوده است؟

بازنشر گرافیک اطلاع رسانچهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۵

8 سال دفاع مقدس

درگیری‌هایی با عراق در تاریخ 14 شهریور 1359 در غرب شروع شد، اما در شهریور ماه سال 1359 جنگ از سوی عراق رسماً آغاز گردید.

گرافیکجمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵

24 اردیبهشت؛ سالروز حمله شیمیایی به مهران

خانه طراحان انقلاب اسلامی همزمان با 24 اردیبهشت، سالروز حمله شیمیایی رژیم بعث عراق به شهرستان مهران، این فایل گرافیکی را منتشر کرد.

رحیم‌پور ازغدی:دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵

آمریکایی‌ها فقط در سینما و فیلم‌ها خوب می‌جنگند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: نظامیان آمریکایی‌، بهترین تجهیزات را دارند اما اصلاً نمی‌توانند بجنگند، اینها فقط در سینما و فیلم‌ها خوب می‌جنگند، در زمین مطلقاً قدرت جنگ ندارند، همه این جنگ‌ها در افغانستان و عراق یا به وسیله موشک و بمباران است یا به‌وسیله خرید نیروهای داخلی.

سه شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۰

اخبار آرشیوی

نماینده ایلام در مجلس در تذکری آئین‌نامه‌ای به هیأت رئیسه، نسبت به عدم بررسی طرح تحقیق و تفحص از وزارت خارجه درخصوص دریافت نکردن غرامت جنگ تحمیلی از عراق انتقاد کرد

دوشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۰

اخبار آرشیوی

گزارش "اندیشکده شورای آتلانتیک" پیرامون نقش منطقه ای جمهوری اسلامی ایران(بخش دوم)

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین