اخبار بورسیه (۲۳)

رئیس دیوان عدالت اداری در جمع خبرنگاران:سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶

ارجاع شکایت از سند ٢٠٣٠ به دیوان عدالت/ شکایت ۴۷۷ نفر درباره پرونده‌ بورسیه

رئیس دیوان عدالت در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود در ارتباط با سند ۲۰۳۰ به دیوان عدالت شکایتی رسیده گفت: شکایت مطرح شده اما در حال بررسی مقدماتی و انجام استعلام و نتایج آن هستیم.

توکلی خبر داد:شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶

اعلام اسامی چند برابر ظرفیت بورسیه‌های کارشناسی ارشد؛ فردا

اسامی معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت کد رشته‌های امتحانی بورسیه و دارای شرایط خاص آزمون کارشناسی ارشد سال 1396 دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی فردا یکشنبه 4 تیر اعلام می‌شود.

پنج شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

9 بورسیه نمایشگاه کتاب تهران چه کسانی هستند؟

امسال و در نمایشگاه کتاب تهران، ٩ ناشر، نویسنده و مترجم توسط وزارت ارشاد بورسیه شده‌اند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵

بورسیه‌ها در کلاف سردرگم!

با گذشت بیش از 3 سال از طرح موضوع بورسیه‌ها و حواشی پیرامون آن هنوز این پرونده به سرانجام مشخصی نرسیده و بسیاری از دانشجویان بلاتکلیف هستند. به دلیل شفافیت نداشتن وزارت علوم، اصل بروز تخلف در هاله‌ای از ابهام است، ماجرای بورسیه‌ها در حقیقت یک جریان‌سازی بود که برخی گروه‌های سیاسی برای پیشبرد اهداف خود به راه انداختند.

یکی از دانشجویان بورسیه:یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵

اگر آقایی در آزمون جامع رد شد پس چطور از پروپزال خود دفاع کرد؟/ باید به حال آموزش عالی تاسف خورد

دانشجوی بورسیه گفت: باید به حال آموزش عالی تاسف خورد؛ چرا که عضو کمیسیون آموزش مجلس نسبت به مراحل تحصیل در مقطع دکترا بی‌خبر است و گفته که آقایی در آزمون جامع رد شده؛ در حالیکه اگر وی در آزمون جامع رد شده بود، پس چگونه از پروپوزال خود دفاع کرد.

یکی از دانشجویان بورسیه:یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵

اگر آقایی در آزمون جامع رد شد پس چطور از پروپزال خود دفاع کرد؟/ باید به حال آموزش عالی تاسف خورد

دانشجوی بورسیه گفت: باید به حال آموزش عالی تاسف خورد؛ چرا که عضو کمیسیون آموزش مجلس نسبت به مراحل تحصیل در مقطع دکترا بی‌خبر است و گفته که آقایی در آزمون جامع رد شده؛ در حالیکه اگر وی در آزمون جامع رد شده بود، پس چگونه از پروپوزال خود دفاع کرد.

نامه مجمع دانشجویان و دانش آموختگان بورسیه خطاب به وزیر علوم:شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۵

وزارت علوم باید مسئولان اصلی ظلم به بورسیه را برکنار کند

در این نامه آمده است: برای جبران مافات، ابتدا باید مسئولان اصلی ظلم به بورسیه از کار خود برکنار شده و وزارت علوم نیز طی یک بیانیه رسمی از تمام وقایع و ادعاهای دروغ و ظالمانه گذشته عذرخواهی کند، در مراحل بعدی باید لغو جایابی‌ها متوقف شده و تمام اعلام نیازها و احکام بورس گذشته معتبر اعلام شود.

یکی از دانش‌آموختگان بورسیه:دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵

زاهدی نباید "صادقی" را به کمیته تحقیق در خصوص مرحوم ایوب آقایی راه می‌داد

این دانشجوی بورسیه "محمود صادقی" را از فاقد بی‌طرفی لازم در ماجرای بورسیه‌ها دانست و گفت: انتظار ما از آقای زاهدی این بود که زیربار فشارهای مختلف نمی‌رفت و شخص مغرضی مانند صادقی را که فاقد صلاحیت قضاوت در امر بورسیه‌هاست را در کمیته حقیق در خصوص مرحوم ایوب آقایی راه نمی‌داد.

مجمع دانشجویان و دانش آموختگان بورسیه:شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵

ریشه‌ها و مسببین ظلم به دانشجوی نخبه "ایوب آقایی" معرفی و مجازات شوند

در این بیانیه آمده: مرحوم ایوب آقایی از دانشجویان دکترای بورسیه در خوابگاه دانشگاه کاشان تحت فشارهای روحی و روانی وزارت علوم ظالم به زندگی خود پایان داد؛ وزارت علوم سعی در مبهم نگه داشتن اصل ماجرا و علل آن دارد؛ تقاضا داریم بدون هیچ ملاحظه‌ای ریشه‌ها و مسببین ظلم به این دانشجوی نخبه معرفی و مجازات شوند.

بیانیه دانشگاه کاشان: شنبه ۵ تیر ۱۳۹۵

دانشجوی فوت شده در دانشگاه کاشان مشکل بورسیه نداشته است

دانشگاه کاشان با صدور بیانیه‌ای درباره درگذشت یکی از دانشجویان دکتری این دانشگاه اعلام کرد: مرحوم ایوب آقایی درباره بورس تحصیلی با مشکلی روبرو نبوده است.

ظلمی که پس از سه سال جبران نشدسه شنبه ۱ تیر ۱۳۹۵

۱۳۰۰ دانشجوی بورسیه؛ همچنان سرگردان

در حالیکه مسئولان وزارت علوم از تخلفات گسترده در پرونده بورسیه‌ها خبر می دادند رئیس دیوان محاسبات آمار این تخلفات را کمتر از ۲۰۰ مورد دانست.

مجمع دانشجویان و دانش آموختگان بورسیه:سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵

تا مجازات عوامل اصلی پرونده بورسیه‌ها، ساکت نخواهیم بود

در این بیانیه آمده است: ما دانشجویان بورسیه، به عنوان سربازان خط مقدم عرصه علم و آگاهی، اعلام می کنیم که تا مجازات عوامل اصلی این پرونده، ساکت نخواهیم بود و دیر نیست روزی که دست عدالت خداوند قهار، انتقام آبروی به ناحق ریخته ما و تمام شکنجه های روحی خود و خانواده هایمان را از این دست های پشت پرده بستاند.

مجمع دانشجویان و دانش‌آموختگان بورسیه در نامه‌ای به رئیس‌جمهور:دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵

مشاوره‌های غلط منجر به سوءگیری تاسف‌بار در ماجرای بورسیه‌ها شد

در این نامه خطاب به روحانی آمده است: مشاوره‌های غلط منجر به سوءگیری تاسف‌بار حضرتعالی در ماجرای سیاسی و غیراخلاقی بورسیه‌ها و دفاع از عملکرد فاجعه بار مدیران و وزرای علوم شد؛ انتظار این بود که پس از مشخص شدن بی‌گناهی و قانونی بودن دانشجویان بورسیه از آنان دلجویی می‌کردید که جبران اشتباه می‌شد.

رئیس سازمان امور دانشجویان:شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵

نحوه پذیرش بورسیه اعلام شد/ اعزام فقط در رشته‌های خاص

ررئیس سازمان امور دانشجویان جزئیات بورس خارج را در سال جاری تشریح کرد و گفت: اعزام بورس خارج از کشور فقط در رشته‌های خاص، بین رشته‌ای و رشته‌های اولویت‌دار نقشه جامع علمی کشور صورت می‌گیرد.

وزیر علوم خبر داد:چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

اختیار بورسیه‌ها به دانشگاه‌ها سپرده شد

وزیر علوم ،تحقیقات وفناوری اعلام کرد: به دانشگاه‌ها اعلام شده که تعیین کنند در چه رشته‌هایی و به چند نفر دانشجو نیاز دارند و بر‌‌ همان اساس بورسیه‌های خود را تعیین کنند.

چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۵

افزایش 20 درصدی شهریه دانشجویان بورس غیر ایرانی لغو شد

وزارت علوم در خصوص افزایش ۲۰درصدی شهریه دانشجویان بورس غیر ایرانی اطلاعیه ای صادر کرد.

از سوی سازمان سنجش و آموزش کشورچهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۵

ضوابط بورس اعزام به خارج دانشجویان دکتری اعلام شد

سازمان سنجش و آموزش کشور شرایط و ضوابط بورس اعزام به خارج وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و موسسات آموزش عالی دارای شرایط خاص را اعلام کرد.

رئیس سازمان امور دانشجویان:سه شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴

مشکل جایابی بورسیه‌ها حل شد

رئیس سازمان امور دانشجویان، جزئیات واگذاری اختیارات بورسیه‌ها به دانشگاه‌ها را تشریح کرد و گفت: با این روش جدید مشکل جایابی دانشجویان بورسیه خارج حل می‌شود.

چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۳

معاون فرهنگی وزیر علوم: انجمن‌های علمی دانشجویی صاحب تریبون می‌شوند

هاشمی افزود: وزارت علوم در ارتباط با بورسیه‌ها بیانیه صادر می‌کند/ اگر استعدادهای واقعی دانشجویان در نظر گرفته شود لازم نیست امتیازات ویژه علمی برای برخی افرادی که استحقاق ندارند لحاظ شود

جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۲

اخبار آرشیوی

اعتبار ریالی شهریه دانشجویان ایرانی بورسیه خارج، برای شش ماه دوم امسال به بانک مرکزی پرداخت شد/ سرپرست امور دانش‌آموختگان وزارت علوم در گفتگو با «نسیم»: بدهی دانشگاه‌ها برای شهریه و مقرری دانشجویان بورسیه داخل، تا مهر 92 به مبلغ 10 میلیارد تومان پرداخت شد

چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۱

اخبار آرشیوی

سخنگوی مرکز مبادلات ارزی کشور: حداکثر ارز پرداختی به دانشجویان غیربورسیه بابت هزینه‌ اقامت و شهریه برای یکسال، معادل 27 هزار دلار به نرخ مبادله‌ای است

چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۰

اخبار آرشیوی

رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم از تمدید زمان بارگذاری نیازهای دانشگاه‌ها تا 30 بهمن ماه خبر داد و گفت: به تبع تمدید مهلت اعلام نیاز دانشگاه‌ها، متقاضیان جذب هیأت علمی نیز تا 15 اسفندماه فرصت ثبت‌نام و اعلام اولویت دارند

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین