اخبار دانشگاه علوم پزشکی (۲۳)

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران:چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶

انتقال ۱۳ مجروح حادثه مجلس شورای اسلامی به بیمارستان سینا/ یک نفر فوت شده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران به جزئیات جسمی ۱۳ مجروح حادثه تیراندازی مجلس در بیمارستان سینا که یک نفر نیز فوت کرد، پرداخت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران تشریح کرد:شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵

گزارش کمیته بازرسی از پرونده نوزاد معروف بیمارستان امام/ ایجاد عارضه، خطای پزشکی نبود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گزارش کمیته بازرسی این دانشگاه از پرونده نوزادی که در جریان درمان، پایش دچار عارضه شده بود را تشریح کرد.

از سال تحصیلی آینده صورت می‌گیرد؛پنج شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵

طرح ملی پیشگیری از مصرف مواد برای دانشجویان پزشکی

رئیس مرکز تحقیقات سوءمصرف مواد دانشگاه علوم بهزیستی، از اجرای طرح ملی «پیشگیری از مصرف مواد با رویکرد دانشجو محور»، خبر داد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران:سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵

تاورکرین در دانشگاه علوم پزشکی سقوط نکرده است

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهر تهران گفت:‌ سقوط تاورکرین در دانشگاه علوم پزشکی تکذیب می‌شود اما سه کارگر در این حادثه به دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی سقوط کردند.

بر اساس مصوبه هیأت عمومی دیوان عدالت اداری:سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵

محدودیت تحصیل دوباره در دوره‌های روزانه دانشگاه علوم پزشکی لغو شد

طبق ماده 92 قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان، دستگاه‌های اجرائی بعد از صدور رأی مبنی بر ابطال مصوبه، مکلف به رعایت مفاد رای هیئت عمومی در مصوبات بعدی هستند.

قائم‌مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی:چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵

آزمون‌های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی فردا برگزار می‌شود/ توزیع کارت آزمون امروز ادامه دارد

قائم‌مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی از برگزاری شصت و سومین دوره آزمون دانشنامه تخصصی و سی امین دوره آزمون دانشنامه فوق تخصصی در تاریخ هجدهم شهریور ماه سال جاری در دانشگاه علوم پزشکی ایران خبر داد.

جمعه ۵ شهریور ۱۳۹۵

آغاز توزیع کارت آزمون پیش کارورزی داوطلبان خارج از کشور از فردا

داوطلبان آزمون‌های جامع علوم پایه و پیش کارورزی متقاضیان خارج از کشور دانشگاه علوم پزشکی تهران، از فردا ششم تا نهم شهریور ماه فرصت دارند کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.

معاون آموزشی وزیر بهداشت:دوشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۵

تکذیب آمار 700 نفر بورسیه دانشجویان علوم پزشکی در سپاه

باقر لاریجانی گفت: هیچ سهمیه خاص و جداگانه‌ای برای پذیرش دانشجویان مورد نیاز سپاه در دانشگاه‌های علوم پزشکی در نظر گرفته نشده است و فقط سپاه تعدادی از دانشجویان سهمیه آزاد این دانشگاه‌ها را بورسیه می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام کرد:یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵

احداث ساختمان جدید انستیتو سرطان/ ساخت اولین بیمارستان دولتی در غرب تهران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران از ساخت هشت بیمارستان جدید در پایتخت از جمله ساخت بیمارستان شریعتی شماره 2 در غرب تهران خبر داد.

نامه رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران به فرزند کیارستمی:جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵

اگر پدرتان در ایران می‌ماند به سلامت از بیمارستان مرخص می‌شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران، در جواب پیام گلایه آمیز بهمن کیارستمی، فرزند عباس کیارستمی، کارگردان فقید ایرانی، به وزیر ارشاد، نامه‌ای نوشت.

یکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵

کشف 2 تن لواشک آلوده به مواد سرطان‌زا در دربند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: طی دو هفته گذشته در منطقه دربند اقدام به جمع‌آوری آلو و لواشک آلوده کردیم، این اقلام آغشته به مواد رنگی و انواع مواد سرطان‌زا بوده است که در این زمینه 2 تن توقیف و معدوم شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران:شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۵

10 محصول جدید دارویی امسال به بازار می‌آید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: ما به دنبال دریافت مجوز پارک فناوری دارویی از وزارت بهداشت هستیم اما این قول داده می‌شود که امسال 10 محصول جدید دارویی به بازار بیاید.

دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵

شرط فارغ‌التحصیلی دانشجویان پزشکی عمومی تغییر می‌کند

دبیر شورای آموزش پزشکی عمومی وزارت بهداشت گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در وزارت بهداشت، دانشجویانی که در آزمون پیش کارورزی اسفند امسال قبول شده و وارد دوره اینترنی می‌شوند، ضرورت دارد در آزمون "مهارت عملی" به عنوان یکی از شروط فارغ‌التحصیلی شرکت کنند.

به دستور شهردار تهرانیکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵

ساخت و ساز در دانشگاه علوم پزشکی تهران متوقف شد

به دستور شهردار تهران ساخت و ساز در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران متوقف شد.

یکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴

بیانیه جمعی از اعضاء هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور

بیانیه جمعی از اساتید و اعضاء هیأت علمی دانشگاه های علوم پزشکی در حمایت از شورای نگهبان جمعی از اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در حمایت از روند تشخیص صلاحیت نامزدهای انتخاباتی از سوی شورای نگهبان بیانیه صادر کردند.

یکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴

وزیر بهداشت: دانشگاه‌های علوم پزشکی باید مستقل باشند

دکتر هاشمی گفت: «یکی از آفت های برنامه های عملیاتی دانشگاه های علوم پزشکی این است که ما بخواهیم این واحدها را در راستای یک ساختار عمودی به خود متصل کنیم.»

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران خبر دادسه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴

31 استاد دانشگاه‌ علوم پزشکی کشور در جمع برترین دانشمندان جهان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: بر اساس ارزیابی پایگاه ESI نام 31 نفر از اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در فهرست یک درصد برتر دانشمندان جهان قرارگرفته‌اند که 17 نفر آن‌ها از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران بوده‌اند.

سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۳

شورایعالی انقلاب فرهنگی به پنج رئیس دانشگاه علوم پزشکی رای اعتماد داد

دل پیشه برای ریاست دانشگاه علوم پزشکی ایلام، ربیعی برای علوم پزشکی بابل، رئیسی برای علوم پزشکی بوشهر، بیگلری برای علوم پزشکی زنجان و ایرانخواه برای علوم پزشکی قم از این شورا رای اعتماد گرفتند

پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۰

اخبار آرشیوی

داروی تزریقی ضد سرطان با نام تجاری 'سینا دوکسوزوم' برای اولین بار در خاورمیانه توسط پژوهشگران مرکز تحقیقات نانو فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد تولید شد

سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۰

اخبار آرشیوی

رئیس پردیس بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به سهم 30 درصدی مقالات دانشگاه از کل مقالات کشور در ISI اعلام کرد؛ بیش از 50 درصد دانشجویان علوم پزشکی در مقطع Phd تحصیل می‌کنند

دوشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۰

اخبار آرشیوی

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هشدار داد، مصرف کوکائین منجر به مرگ ناگهانی ناشی از ایست قلبی و تنفسی در افراد می‌شود

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین