اخبار اقتصاد مقاومتی (۱۴۳۹)

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸

توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در آغاز هفته کار و کارگر در دیدار هزاران نفر از کارگران صنایع مختلف، کار جهادی و بی‌وقفه را از شرایط مهم رونق تولید و تحقق راهبرد عزت آفرین اقتصاد مقاومتی خواندند و با تأکید بر لزوم رسیدگی به مسائلی همچون امنیت شغلی و مزد و احترام به کارگران افزودند: دشمن برای به زانو در آوردن ملت ایران بر فشار اقتصادی متمرکز شده است اما بداند این ملت هیچگاه به زانو در نمی آید و ضمن استفاده از فرصت تحریم برای رشد و شکوفایی، دشمنی‌های امریکا را بی پاسخ نمی‌گذارد.

آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد

 بالاخره یک سال پس از خروج آمریکا از برجام، دی‌روز با اعلام عدم تمدید معافیت‌های تحریم نفتی ایران، آخرین نفس دشمنیِ دشمنان در عرصه اقتصادی رقم خورد.

پژوهشگر حوزه انرژی در گفتگو با نسیم آنلاینشنبه ۸ دی ۱۳۹۷

عرضه نفت در بورس، بازی برد – برد وزارت نفت و بخش خصوصی

سید احسان حسینی با اشاره به ضرورت استمرار عرضه نفت در بورس گفت: عرضه نفت در بورس هم انحصار شرکت ملی را می‌شکند، هم بودجه آن را ارتقا میدهد و هم با دور زدن تحریم‌های نفتی به کشور کمک میکند؛ بنابراین این اقدام به معنای واقعی برد-برد به شمار می رود.

حجت‌الاسلام پناهیان در سوگواره هنر و حماسه:چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷

نیازمند گروه‌های جهادی که مردم را پولدار کنند، هستیم

حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان گفت: ما یک گروه بچه حزب‌اللهی می‌خواهیم که کاری کنند که دولت هرگز انجام نداده است، یک NGO بزنند و جهاد اقتصادی کنند و سود برندارند، به جوانان کار معرفی کنند و کارآفرینی کنند. بارها گفتیم در قرآن جهاد به اموال مقدم بر جهاد بر جان است. ما به گروه‌های جهادی نیاز داریم که مردم را پولدار کنند.

یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷

پول پاشیدن بی‌حساب و کتاب ما را به جایی نمی‌رساند...

در این کلیپ، بخشی از سخنان مقام معظم رهبری درباره تولید و اشتغال را مشاهده می کنید.

دکتر حجت‌الله عبدالملکی:پنج شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷

80 درصد مشکلات در اثر تحریم‌های داخلی است نه خارجی

همه مشکلات ما از تحریم‌ها هست ولی نه تحریم‌های خارجی، تحریم‌های خارجی تنها 20 درصد مشکل را ایجاد کرده و 80 درصد مشکلات در اثر تحریم‌های داخلی است و اگر تحریم‌های داخلی حل شود خود به خود تحریم‌های خارجی هم برطرف خواهد شد.

یادداشت دکتر وحید شقاقی شهری به بهانه اظهارات اخیر وزیر بهداشت؛سه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷

۸ اشتباه راهبردی تیم اقتصادی دولت

علیرغم تجربه بحران ارزی سال­های 90 و 91 و نیز ابلاغ سیاست­های کلی اقتصاد مقاومتی در بهمن ماه 1392 در راستای افزایش تاب­ آوری و مقاومت اقتصاد ایران در برابر تکانه­ های داخلی و بیرونی، همچنان طی ماه­ها و سالهای اخیر شاهد خطاهای راهبردی و تصمیمات اشتباه در دولت بودیم که موجبات کاهش 100 درصدی ارزش پول ملی طی هفت ماهه اخیر شد و به نوسانات لحظه ای دلار در بازار دامن زد.

شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۶

مجموعه پوستر "راه حل خودمونی"

نقش ما در حل مشکلات اقتصادی چیست؟

به همت دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶

همایش ملی اقتصاد دفاع زمستان امسال برگزار می شود

همایش ملی اقتصاد دفاع با اهداف ارتقای هم افزایی دفاع و اقتصاد، تبیین رابطه اقتصاد دفاع و اقتصاد مقاومتی، واکاوی مناسبات اقتصاد بین الملل و اقتصاد دفاع، توسعه و ترویج دانش و نظریه‌های اقتصاد دفاع، معرفی مطالعات کاربردی و گسترش کاربست تحلیلهای اقتصاد دفاع و گسترش شبکه علمی و نخبگان اقتصاد دفاع به همت دانشگاه و پژوهشگاه عالی دفاع ملی و تحقیقات راهبردی زمستان امسال برگزار می‌شود.

از سوی رئیس کل گمرک ایران؛پنج شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶

برنامه عملیاتی گمرک در سال۹۶ابلاغ شد/الزام به ارائه گزارش ۳ ماهه

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران برنامه عملیاتی سال ۹۶ را که با محوریت شعار سال «اقتصاد مقاومتی،تولید و اشتغال» تدوین شده است، به گمرکات سراسر کشور ابلاغ کرد.

شب گذشته؛سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶

مستند "عملیات سفید" در تالار سیاره رونمایی شد

مراسم رونمایی از مستند "عملیات سفید" به کارگردانی رضا اصغرزاده شب گذشته به همت سازمان فرهنگی رسانه ای اوج و با حضور اقشار کارگر در تالار سیاره برگزار شد.

رئیسی در جمع فرزندان شاهد و ایثارگر:یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶

تحریم‌ها در حال افزایش است زیرا بجای پیام اقتصاد مقاومتی به دشمن، پیام تاثیرگزار بودن تحریم‌ها داده شد

تولیت آستان حرم رضوی با بیان اینکه هر کجا به حرف امام و رهبری عمل کردیم نقطه عزت ما شده است، گفت: تحریم‌ها روزبه روز درحال افزایش است زیرا بجای پیام اقتصاد مقاومتی به دشمن، پیام تاثیرگزار بودن تحریم‌ها داده شد.

محسن رضایی:چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶

دولت نتوانست ‌تحریم اقتصادی را به فرصت تبدیل کند/ اقتصاد مقاومتی یعنی نیروهای داخلی وارد عرصه شوند

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در جنگ توانستیم تحریم را به فرصت تبدیل کنیم اما در این چند سال گذشته در بحث اقتصاد نتوانستیم تحریم را به فرصت تبدیل کنیم.

جهانگیری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی:دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶

اقتصاد ایران نباید از حالت رقابتی خارج شود/ بخش خصوصی باید میدان دار اقتصاد کشور باشد

معاون اول رئیس جمهور گفت: باید از توانمندی نهادهای عمومی غیردولتی نظیر ظرفی‌ های نیروهای مسلح در اقتصاد کشور استفاده شود به نحوی که اصل رقابتی بودن اقتصاد کشور لحاظ شود.

عارف با صدور پیامی تاکید کرد: شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

دولت دوم روحانی اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم را در اولویت قرار دهد

رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در پیامی، پیروزی رئیس‌جمهور منتخب را تبریک گفت و از دولت دوم روحانی خواست اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم را در اولویت قرار دهد.

هاشمی‌طبا در شبکه خبر:پنج شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

اقتصاد مقاومتی نیازمند نقشه راه است/ بانک‌ها تبدیل به موسسات سرمایه‌گذاری و بنگاه‌دار شده‌اند

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی نیاز به نقشه راه دارد، گفت: اگر می‌خواهیم در این مسیر موفق باشیم، باید یک بسیج عمومی صورت بگیرد و همه با عشق و علاقه کار کنند.

در نامە سرگشادە جمعی از استادان اقتصاد مقاومتی عنوان شدپنج شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

رشد ۸ درصدی سال گذشته ناشی از افزایش فروش نفت/ مسئولان تجارت پیشه در مقابل اقتصاد مقاومتی

در نامۀ سرگشادۀ جمعی از استادان اقتصاد مقاومتی عنوان شد، رشد ۸ درصدی سال گذشته ناشی از افزایش فروش نفت است و به سرمایه‌گذاری ارتباط ندارد، روش مسئولان تجارت پیشه در تضاد با اقتصاد مقاومتی قرار دارد.

هاشمی‌طبا در برنامه گفتگوی ویژه خبری:چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

اقتصاد مقاومتی درون‌زایی و برون‌نگری است/ تولید بدون صادرات محکوم به شکست است/ سوءتدبیر ما را به تحریم رساند

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اقتصاد مقاومتی درون‌زایی و برون‌نگری است، یعنی ما باید تولیدی صورت دهیم که بتوانیم آن را به دنیا صادر کنیم؛ چراکه تولید بدون صادرات محکوم به شکست است و مشکلات ما در این زمینه به دلیل نداشتن برنامه صادراتی است.

میرسلیم در دانشگاه اصفهان:سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

دولت در مقابل سند 2030 سر تسلیم فرود آورد/ خام فروشی خلاف سیاست‌های کلی است؛ آیا فرمانده اقتصاد مقاومتی باید خلاف کند؟

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه آقایان در دولت یازدهم در مقابل سند 2030 یونسکو سر تسلیم فرود آوردند، گفت:اگر کاری نکرده و مستاصل بودیم می‌گفتیم این سندی است که باید از آن استقبال کنیم اما از سال 1383 کارشناسان ما به تدوین سیاست‌های آموزش عالی مبادرت کردند و چند سند مهم آماده شد.

جهانگیری در جمع خبرنگاران:شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

رئیس جمهور ‌آینده سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را به خوبی اجرا کند

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، گفت: امیدوارم هر کسی که در این انتخابات پیروز شد سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که می‌تواند اقتصاد ایران را به نقطه مطلوبی برساند به خوبی اجرا کند.

میرسلیم در مستند تبلیغاتی:پنج شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

"اقتصاد مقاومتی" سیاست نوشته بر کاغذ نیست/ عده‌ای فقط بلدند شعار دهند

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه باورمان باشد که اقتصاد مقاومتی شدنی است و سیاست نوشته بر کاغذ نیست، گفت:ما آشنا به راه حل مسئله هستیم و می‌دانیم چه باید کرد ولی عده‌ای فقط بلدند شعار دهند.

شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

رابطه قناعت و اقتصاد مقاومتی از منظر نهج‌البلاغه

فرهنگ قناعت از ظرفیت و کارایی والایی برخوردار است چنان که کارکردهای فردی، اجتماعی و اقتصادی آن را می توان به عنوان بخش عمده ای از اقتصاد مقاومتی دانست.

صوتچهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶

کلیپ صوتی "تلخی بیکاری"

پایگاه KHAMENEI.IR با توجه به شعار سال 96 "اقتصاد مقاومتی: تولید و اشتغال"، کلیپ صوتی "تلخی بیکاری" را منتشر می‌کند.

فیلمدوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

نماهنگ "تولید، ستون فقرات اقتصاد"

رهبر معظم انقلاب: «مشکلاتی که وجود دارد اوّلاً با گفتن و حرف زدن حل نمی‌شود؛ اقدام و ابتکار و عمل لازم است. ثانیاً مشکلات مجموعه‌ اقتصادی کشور را در درون کشور باید پیدا کرد؛ ستون فقرات هم عبارت است از تولید؛ ستون فقرات اقتصاد مقاومتی عبارت است از تقویت تولید داخلی؛ اگر این کار تحقّق پیدا کرد و همّتها متوجّه به این مسئله شد، مسائل کار بتدریج حل می‌شود...

از سوی معاون اول رئیس‌جمهور انجام شد؛پنج شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶

ابلاغ مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای حل مشکلات مالیاتی واحدهای کوچک و متوسط

معاون اول رئیس‌جمهور تصویب نامه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای اعمال مساعدت در جهت مرتفع نمودن مشکلات مالیاتی واحدهای کوچک و متوسط را به وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ کرد.

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین