اخبار دیپلماسی (۱۷)

تجربه تلخ اعتمادسه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷

روایتی درس آموز از دیپلماسی اعتماد به اروپا

اتحادیه اروپا در ادوار مختلف تلاش کرده جایی میان ایران و آمریکا قرار بگیرد، جایی که هم از رفاقت با ایالات متحده، همراهی با آن و فشار بر ایران سود ببرد و هم از این فشار استفاده کند و به نوعی باب دوستی با ایران را باز کرده و یکی از بزرگ‌ترین بازارهای اقتصادی غرب آسیا را در دست بگیرد و علاوه‌بر آن بتواند همزمان از قدرت نفوذ ایران برای حفظ ثبات در منطقه به سود خود و جلوگیری از آشوب‌هایی بهره‌برداری کند که می‌تواند منافع منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای اروپا را مخدوش کند.

شرط تحقق گام دوم سیاست خارجی انقلابی:سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷

«تحرک جدید نهضت بیداری‌اسلامی» توام با دیپلماسی‌عمومی

« تحرّک جدید نهضت بیداری اسلامی بر اساس الگوی مقاومت» یکی از کلید واژه های اصلی ذکر شده در بیانیه گام دوم از سوی امام خامنه ای است؛ تحقق این امر ملتزم به وقوع و رفع کمبود اصلی دستگاه  سیاست خارجی جمهوری اسلامی در منطقه طی 4 دهه اخیر است و آن عبارت است از «دیپلماسی عمومی و ارتباط با افکار عمومی جهان عرب اهل سنت»

یادداشت دکتر جواد منصوریشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷

تولید علم، نگاه به شرق، دیپلماسی و چند نکته

ازجمله امهات موردبحث در روابط خارجی این است که برقراری ارتباط با کدام کشور یا کشورها حائز تاثیرات و فواید بلندمدت و بدون عوارض و تبعات منفی است.

رهبر انقلاب در دیدار با دست‌اندرکاران دستگاه دیپلماسییکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷

تصور حل مشکلات از راه مذاکره یا رابطه با آمریکا خطایی واضح است

رهبر معظم انقلاب در دیدار با وزیر خارجه، سفیران و مسئولان نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور فرمودند: تصور حل مشکلات از راه مذاکره یا رابطه با آمریکا خطایی واضح است.

فیلمشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶

تقلب، رمز دیپلماسی جدید غرب

تقلب، رمز دیپلماسی جدید غرب

الحشد الشعبی: دوشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۵

سفیر عربستان سعودی هیچ درکی از دیپلماسی ندارد

یک عضو عالی هیأت الحشد الشعبی با استقبال درخواست دولت عراق از عربستان برای تغییر "ثامر السبهان"، سفیر سعودی را فردی نابلد در عرصه دیپلماسی دانست.

"پولیتیکو": چهارشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۵

پرداخت 400 میلیون دلار به ایران بخشی از دیپلماسی آمریکاست

کارشناسان "پولیتیکو" معتقدند این توافق‌های جانبی و کوچک هستند که دیپلماسی را می‌سازند.

گزارش خبری تحلیلی کیهانچهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۵

نتیجه انفعال در دیپلماسی معرکه‌گیری دولت‌های میکروسکپی

دیپلماسی انفعال نه تنها از عناد دشمنان ایران نکاسته است بلکه کار را به آنجا رسانده که برخی دولت‌های میکروسکپی نیز گاه با قطع رابطه و گاهی با مشارکت در صدور بیانیه به جمع معرکه‌گیران علیه جمهوری اسلامی ایران پیوسته‌اند.

مشاور نخست‌وزیر پاکستان اعلام کرد:شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵

توسعه روابط با همسایگان اولویت دیپلماسی پاکستان

مشاور امور خارجی نخست‌وزیر پاکستان گفت: پاکستان بدون برقراری روابط خوب و دوستانه با کشورهای همسایه نمی‌تواند اهداف اقتصادی خود را تأمین کند بنابراین گسترش روابط با همسایگان در اولویت قرار دارد.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور: یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵

مسابقات قرآن کریم خنثی کننده تفکرات انحرافی است/ باید دیپلماسی قرآنی و فرهنگی را تقویت کنیم

حجت الاسلام تقوی با تأکید بر اینکه مسابقات بین المللی قرآن توطئه های تفکرات انحرافی وهابی و داعشی را خنثی می کند ابراز امیدواری کرد که این مسابقات با حمایت دولت ها در سطح وسیع تر و با کیفیت هر چه بیشتر برگزار شود.

ولایتی:شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

دیپلماسی بدون قدرت دفاعی بی‌ثمر است/ اگر ایران قدرت نداشته باشد کسی به حرف دیپلمات گوش نمی‌دهد

عضو مجمع تشخیص با تأکید بر اینکه قدرت دفاعی و توان دیپلماسی یک کشور مکمل یکدیگر هستند و تعارضی با هم ندارند، خاطرنشان کرد: بدون قدرت دفاعی فعالیت‌های دیپلماتیک یک کشور هیچ ثمری نخواهد داشت.

کشورهای عضو "جی هفت" اعلام کردند:سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۵

برجام، پایه‌های محکم دیپلماسی در دنیا است

کشورهای عضو "جی هفت" درپایان نشست دو روزه خود درژاپن با تقدیر از برنامه جامع اقدام مشترک "برجام"، از آن به عنوان سنگ بنای محکم دیپلماسی در دنیا نام بردند.

شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۲

اخبار آرشیوی

کوروش پرند، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام تشکیل 20 میز در حوزه کشورهای آسیایی، افریقایی و اروپایی برای فعال کردن دیپلماسی مهارت و تبادل تجربیات با کشورهای مختلف گفت: جابجایی و انتقال سرمایه و نیروی کار اجتناب‌ناپذیر است

جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۱

اخبار آرشیوی

رئیس کمیسیون شوراها و سیاست داخلی مجلس در گفتگو با «نسیم»: عملکرد وزارت امور خارجه در خصوص آزاد سازی زائران ایرانی قابل قبول نیست/ ما در حال تقویت رابطه با کشورهای همسایه هستیم اما اقدامات آنها علیه ایران با عکس‌العمل ما مواجه می‌شود

چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۱

اخبار آرشیوی

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر احتمال دیدار رئیس میز ایران در پارلمان انگلیس با مقامات ایرانی گفت: اگر دستگاه دیپلماسی بخواهد با انگلیس تجدید رابطه کند با عکس‌العمل شدیدی از سوی امت حزب‌الله مواجه خواهد شد

سه شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۰

اخبار آرشیوی

پایگاه برهان در گزارشی، با تبیین سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر "ضرورت تجهیز دیپلماسی کشور به روحیه بسیجی" به تشریح برخی ارکان و اهداف "روحیه بسیجی" از جمله اخلاص، بصیرت و وظیفه‌شناسی پرداخت

چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۰

اخبار آرشیوی

عباس سلیمی نمین در گفتگویی تفصیلی، به انتقاد از مواضع اخیر هاشمی رفسنجانی در خصوص سیاست خارجی دولت نهم و دهم پرداخت/ "مشایی با استفاده از مهره‌های هاشمی سعی داشت سیاست دولت سازندگی مبنی بر برقراری ارتباط پنهانی با آمریکا را دنبال کند"

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین