اخبار قیمت دلار (۲۴)

ذبح حقوق مردم توسط دلالان در آشفته بازار توزیع ارز دولتیدوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷

تدبیر مفسده انگیز دولت در تنظیم بازار گوشت قرمز

طی ماه‌های اخیر ، قیمت گوشت قرمز به‌طور افسارگسیخته‌ای افزایش یافت و دولت با تخصیص ارز 4200 برای واردات این کالا سعی کرد مردم تحت‌فشار قرار نگیرند، ولی نتیجه این سیاست فربه‌تر شدن جیب دلالان و ضعیف‌تر شدن قدرت خرید مصرف‌کنندگان بود. 

معاون اقتصادی وزیر کار تشریح کرددوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷

دلیل ارزان شدن «دلار» در روزهای اخیر چیست؟

علی سرزعیم در باره کاهش قیمت دلار گفت دولت بعد از 6، 7 ماه بر اوضاع مسلط شده است و با جا به جایی هم که در بانک مرکزی صورت گرفت، فرد مسلطتری بر سر کار آمد، تمامی این موارد به جامعه این سیگنال را داد که تیم بهتری به امور میپردازد و این رفتار سوداگری مردم را کمتر کرده است.

عبدالملکی: تاثیر دلار بر قیمت کالاها ۱۲.۵درصد استدوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷

سیاست‌ دولت تاثیر تحریمها بر اقتصاد کشور را ۱۰ برابر کرد

افزایش قیمت دلار و ارز یک اثر هزینه‌ای مستقیم روی افزایش قیمت‌ها می‌گذارد، یعنی کالا‌هایی که وارداتی هستند یا بخشی از مواد اولیه آن‌ها وارداتی است با افزایش نرخ ارز، هزینه تمام‌شده‌شان افزایش پیدا می‌کند. اما باید گفت که قیمت دلار در کشور ما حدود 12.5 درصد تأثیر دارد. یعنی اگر قیمت ارز دو برابر شود، باید انتظار افزایش12.5  درصدی قیمت‌ها در بازار را داشته باشیم و نه بیشتر!

بازی رسانه‌ای کی بود؟ کی بود؟ من نبودم!شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷

جنگ زرگری یاران روحانی بر سر دلار 4200 تومانی

با گذشت 8 ماه از تصمیم دلار 4200 تومانی حالا که ناکارآمدی آن بر همگان عیان شده همه دولتمردان و اعضای تیم اقتصادی از آن برائت می جویند و یا در قبال آن سکوت می کنند.

دکتر علیرضا دقیقی اصلی، عضو هیات علمی دانشگاه آزاد:سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷

افزایش و افت قیمت دلار به هیچ وجه توجیه اقتصادی ندارد/ مهمترین دلیل ارزان شدن قیمت دلار،‌ دخالت بانک مرکزی در بازار ارز است

دقیقی اصلی گفت: یکی از چیزهایی که ممکن است در این کاهش تأثیر گذاشته باشد دخالت بانک مرکزی است اما به جز این، اظهار نظر در رابطه با دلیل این افزایش ها و کاهش‌های قیمت ارز سخت است

نگاهی به صحبت‌های وزیر خارجه در صدا و سیمادوشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۷

نعل وارونه ظریف

آن کسی که می‌گفت آمریکا نمی‌تواند از برجام خارج شود، خود ظریف بود. آقای ظریف شاید جلسه معروف شورای راهبردی روابط خارجی، 3 هفته پس از توافق ایران و 1+5 بر سر برنامه جامع  اقدام مشترک را فراموش کرده باشند. دکتر فؤادایزدی در آن جلسه ابراز نگرانی کرد که اگر ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا شود؛ احتمال خروج آمریکا از برجام وجود دارد اما آقای ظریف در جواب او پوزخندی زد و گفت: «نمی‌تواند این کار را بکند آقای ایزدی!»

به بهانه روز عرفه و کاهش ۵۰درصدی زائران ایرانی عتباتسه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷

تاثیر سقوط ارزش ریال بر اقتصاد عراق

علیرغم فضیلت بسیار بالای زیارت کربلا در روز عرفه، گزارش‌های میدانی از عراق نشان می‌دهد درآمد این کشور از زوار خارجی به میزان قابل توجهی پایین آمده است. به نظر می‌رسد مسأله کاهش ارزش ریال، افزایش شدید قیمت هواپیما و بالاخره ناآرامی‌های اخیر عراق از مهم‌ترین عللی باشند که درآمد مذهبی عراق را به پایین‌ترین حد خود طی ده سال اخیر رسانده است!

تحلیل دکتر جمشید پژویان از نوسانات اخیر بازار ارز سه شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۷

دلار 11 هزار تومانی قیمت رسمی بازار نیست

تغییرات قیمت ارز براساس پیش‌گویی‌هایی است که متقاضیان و مردم از بازار دارند. با توجه به تحریمهای شدیدی که علیه ایران طراحی شده و اعمال آن هم نزدیک است، این انتظار وجود دارد که درآمدهای ارزی ایران کاهش پیدا کرده و در نتیجه قیمت دلار هم افزایش پیدا کند.

نظرات صریح مردم درباره فیلتر تلگرام تو روز داغ دلارچهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷

مسئله تلگرام برای گیج کردن مردم نیست!؟

این قسمت از مجموعه ویدئوهای "آوانت" - شهرآرا؛ قرار بود با موضوع فیلترینگ تلگرام ضبط شود اما تغییر مسیر داد.

شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶

قیمت سکه طلا 56 هزار و پول قاره سبز 679 ریال افزایش یافت

بهای هر دلار آمریکا 37 هزار و 891 ریال و هر یورو 44 هزار و 894 ریال ثبت شده که نسبت به قیمت روز پنجشنه (پنجم مرداد) هر دلار 16 ریال کاهش و هر یورو 679 ریال رشد را نشان می دهد.

شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶

قیمت دلار آمریکا و سکه طلا جهشی شد

هر قطعه نیم سکه طلا امروز 25 هزار ریال افزایش داشت و 6 میلیون و 365 هزار ریال فروخته شد؛ ربع سکه طلا نیز با افزایش 20 هزار ریالی 2 میلیون و 660 هزار ریال قیمت خورد.

پنج شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶

نرخ دلار 40 ریال افزایش و قیمت سکه هم 295 هزار ریال کاهش یافت

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با 30هزار ریال کاهش قیمت 11 میلیون و 770 هزار ریال ارزشگذاری و قیمت نیم سکه بدون تغییر 6 میلیون و 380 هزار ریال ارزشگذاری شد.

یک اقتصاددان در گفتگو با «نسیم آنلاین» عنوان کردشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶

علاقه رئیس دفتر روحانی به دلار 10 هزار تومانی!

پژویان گفت: نگرانی دولت این است که بتواند قیمت دلار را ثابت نگه دارد و از افزایش آن جلوگیری کند، زیرا دولت خودش واردکننده عمده ای است

پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶

نرخ دلار کاهش و سکه تمام بهار آزادی افزایش یافت

هر قطعه نیم سکه طلا و ربع سکه هر کدام 10 هزار ریال افت قیمت داشت و به ترتیب 6 میلیون و 500 هزار ریال و 3 میلیون و 710 هزار ریال عرضه شدند.

پنج شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

قیمت طلا و سکه نزولی شد/ نرخ دلار ۳۷۷۰ تومان

نیم سکه بهار آزادی با ۲ هزار تومان افت قیمت ۶۶۸ هزار تومان و ربع سکه بهار آزادی با یک هزار تومان کاهش ۳۷۹ هزار تومان معامله شد.

روزنامه اعتماد آمارهای اقتصادی روحانی در بانک مرکزی را به باد انتقاد گرفتسه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵

روزنامه الیاس حضرتی: آقای رئیس جمهور! ای کاش در مورد نوسانات قیمت دلار در هفته‌های اخیر و جزئیات رشد اقتصادی 7.4 درصدی هم صحبت می‌کردید!

به نظر می‌رسد منصفانه این بود که رییس‌جمهوری، آماری هم از جهش ارز طی روزهایی اعلام می‌کرد که نرخ دلار به ۴۲۰۰ تومان هم رسید و حتی صرافی‌های مجاز بانکی، به هر نفر ۵ هزار تومان ارز با نرخی میان مبادله‌ای و بازار آزاد ارایه می‌کردند.

واکنش معاون اسبق بانک مرکزی به اقدام جدید سیف برای اعطای دلار ارزان به برخی از صرافی‌های خاص در گفتگو با «نسیم آنلاین»: سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵

بازار ارز را برای انتخاب مجدد روحانی آماده می‌کنند

معاون اسبق بانک مرکزی عنوان کرد: دولت در این چهار سال کار و حرکت خاص تاثیر گذاری برای اقتصاد کشور انجام نداده است. دولتمردان منتظرند که در مقطع بعد از انتخابات تحرکات خودشان را انجام دهند که احتمالا در حوزه تورم و بقیه شاخصهای اقتصادی کشور تاثیر گذار خواهد بود.

هرج و مرج در بازار ارز یک روز قبل تعطیلاتیکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵

قیمت دلار از 3800 تومان عبور کرد/ معاملات ارز در بازار فردوسی متوقف شد + جدول

در جریان معاملات امروز (یکشنبه) طلا و ارز در بازار آزاد تهران، قیمت دلار با جهش یکباره مرز ۳۸۰۰ تومان را رد کرد، در عین حال بسیاری از صرافی‌ها از معامله ارز سرباز می زنند.

تذکر روزنامه اصلاح طلب به دولت درباره تصمیم جدید ارزی؛سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵

تبانی بانک‌ها در خرید و فروش ارز آزاد/ کار برای تجار سخت شد

برخی می‌گویند احتمال تبانی بانک‌ها در نرخ‌گذاری‌ فروش‌های ارزی وجود دارد که این موضوع کار را برای تجار کشور سخت می‌کند.

دبیر کل کانون صرافان در گفتگو با «نسیم آنلاین»: دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵

افزایش قیمت طلا داخلی نیست/ تا زمانیکه آثار رفع تحریم‌ها مشهود نشود، دلار ارزان نمی‌شود

بنت لفطه گفت: به دلیل تعطیلی ایام عید، عده‌ای بسیار اندک به خرید و فروش دلار مشغول بوده و قیمت را بنا بر منافع خود تنظیم کردند

مرکز تحت مدیریت کاظم جلالی پیش بینی کردپنج شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴

رشد اقتصادی یک درصدی در سال 95/ دولت روحانی دلار را به 3850 تومان می رساند

رشد اقتصادی در سال ۱۳۹۵ با سناریوی قیمت نفت متوسط ۴۰ دلاری برابر با ۶ درصد و با سناریوی قیمت نفت ۳۰ دلاری ۴.۴ درصد پیش بینی می شود. در هر دو سناریو، ۳.۴ درصد از رشد اقتصادی ناشی از رشد بخش نفت خواهد بود.

شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴

سکه طلا گران شد

هر قطعه سکه طلای بهار آزادی طرح جدید با 8 هزار تومان رشد یک میلیون و 10 هزار تومان معامله شد

دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴

رئیس اتحادیه طلا: سکه 908 هزار تومان شد؛ تا پایان هفته قیمت‌ها تغییر نمی‌کند

کشتی آرای در گفتگو با «نسیم»: در دو هفته گذشته به دلیل رکود در بازار و کاهش خط معاملات در ماه محرم تقاضا در بازار کاهش یافت/ بالا رفتن ارزش دلار باعث شد تا در هفته گذشته قیمت هر اونس 53 دلار کاهش یابد

سه شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴

وزیر اقتصاد: دلیل گرانی دلار را از سیف بپرسید، اما دلار 3500 تومانی نگران کننده نیست

علی طیب‌نیا نوسانات روزهای اخیر در بازار ارز را عادی دانست و گفت: این نوسانات نگران کننده نیست. نوساناتی که در دو سال اخیر داشته، نوسانات محدود بوده است

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین