اخبار سینمای هالیوود (۶)

فیلمشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵

وقتی انتخاب ترامپ، برای هالیوود بحران‌زده گران تمام می‌شود

سال 2016، سال خوبی برای هالیوود نبود. حمایت اکثر سلبریتی‌های آمریکایی از کلینتون و فروش پایین فیلم‌های پرهزینه هالیوود، تنها بخشی از تراژدی این سینمای بحران‌زده در سال 2016 بوده است.

حجت‌الاسلام رئیسی در اجلاس سالانه سازمان بسیج اساتید:چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵

‌ آنان که با وجود هشدارهای رهبری امید داشتند برجام گره‌گشایی کند، امروز باید بسیجی بیندیشند

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه امروز با برجام به همه ثابت شد که دشمنان ما عهدشکن هستند و نمی‌توان به آنها اعتماد کرد، اظهار داشت: آنان که با وجود هشدارهای مقام معظم رهبری امید داشتند که برجام گره‌گشایی کند، امروز باید بسیجی بیندیشند.

یادداشت سعید مستغاثی دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵

فیلم‌هایی که «برجام» را لو داده بودند!

سعید مستغاثی نویسنده و منتقد سینما در آستانه سالروز توافق هسته ای موسوم به برجام از پیش بینی این توافق هسته ای در شبکه هالیوود در سال ها قبل از به ثمر نشستن این توافق گزارشی نگاشته و آن را در روزنماه کیهان منتشر کرده است.

در حاشیه انتقادهای روشنفکران از سینمای آمریکا: دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵

غرب‌ستیزی، سینمای اروپا، هالیوود و هنر عامه‌پسندِ غیرمبتذل!/ روشنفکران از چه چیز دفاع می‌کنند؟

روشنفکران ایرانی طوری از الگوگیری از سینمای آمریکا انتقاد می‌کنند که انگار سینمای ایران به یک مدل بومی مبتنی بر چارچوب‌های ملی خود دست یافته است و حالا عده‌ای قصد تخریب این دستاورد ملی و تقلید از سینمایی مبتذل را دارند، در حالیکه سینمای فعلی ایران اساسا نمونه‌ای دست‌چندم از سینمای اروپاست.

گاردین بررسی کرد؛پنج شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۵

نقش فیلم‌های هالیوودی در ترویج اسلام هراسی

روزنامه انگلیسی گاردین نوشت: در طول تاریخ بیش از نود درصد از شخصیت عرب و مسلمان در فیلم های هالیوودی، افرادی نژادپرست و بیگانه ستیز نشان داده شده اند، سینمای آمریکا بخشی از مشکل اسلام هراسی است.

دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۱

اخبار آرشیوی

"تونی اسکات"، کارگردان انگلیسی پس از پریدن از پل وینسنت توماس واقع در لس آنجلس در سن 68 سالگی جان خود را از دست داد/ پلیس این منطقه مرگ این کارگردان سینمای هالیوود را خودکشی اعلام کرده است

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین