اخبار محمدرضا پورابراهیمی (۱۹)

پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷

لاریجانی گفت که اگر ورود کنید همه چیز را به گردن مجلس می‌اندازند!/ اعضای اقتصادی کابینه می گویند: تصمیمات دولت را قبول نداریم/ تصمیم غلط روحانی ۱۵ هزار میلیارد تومان هزینه به کشور وارد کرد

پورابراهیمی معتقد است که تیم اقتصادی رئیس جمهور فقط به درد مسابقات گل کوچک می خورد و می گوید تصمیمات اقتصادی دولت را هم خود دولتی ها قبول ندارند و اعضای تیم اقتصادی روحانی هر کدام برای خود ژنرال هستند.

محمدرضا پورابراهیمی در برنامه ۱۰:۱۰دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷

گفت‌وگوی صریح با رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس

محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در این قسمت از مجموعه گفتگومحور 10:10 به موضوعاتی مانند پشت پرده گرانی‌های اخیر، روند مبارزه با مفاسد اقتصادی، تغییرات احتمالی در کابینه دولت دوازدهم و عملکرد مسئولین در خصوص تحریم‌های آمریکا پاسخ داد.

یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷

تصمیم جدید سران ۳ قوه/ مهلت ۴ ماهه به بانک‎ها برای تادیه اضافه برداشت‎ها به بانک مرکزی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: قرار شد در مهلت ۳ تا ۴ ماه آینده بانک هایی که بیشتر از میزان متعارف، اضافه برداشت دارند مکلف باشند نسبت به تادیه آن به بانک مرکزی اقدام کنند.

دیدگاههای کارشناسان اقتصادی درباره تیم اقتصادی دولت دوازدهم: یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶

ضعیف‌ترین اعضای تیم اقتصادی دولت یازدهم در دولت دوازدهم به کار گرفته خواهند شد!/ وزرای نفت، مسکن و صنعت خوب عمل نکردند و باید تغییر کنند

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در یک برنامه سیما گفت: مجلس نگران برخی انتخاب‌ها برای تیم اقتصادی دولت دوازدهم است و یک عضو هیات علمی دانشگاه هم گفت: وجود ۶.۵ میلیون بیکار در کشور نشان از غیرهمگون عمل کردن تیم اقتصادی دولت یازدهم است.

انتقاد شدید رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از وضعیت سهام عدالت در دولت یازدهم: چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵

پورابراهیمی: سود سهام عدالت فقط 32 هزار تومان در سال است!/ مردم با سهم سود ماهیانه خود ماهانه می توانند دو قرص نان خریداری کنند!

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، از پرداخت سود ۲ هزار و ۷۰۰ تومانی پس از ده سال به مردم و ایجاد هیاهو و افزایش مطالبات مردم در این زمینه انتقاد کرد.

مدیر زیرمجموعه طیب‌نیا به اظهارات رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس پاسخ دادشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵

واکنش رئیس سازمان حسابرسی به حقوق‌های نجومی در این سازمان: آقای پورابراهیمی! الان وقت گفتن این حرفها نبود!

سهیلی‌پور با تاکید بر اینکه تاکنون شش گزارش بابت حقوق های حسابرسان به مجلس و وزارت اقتصاد ارایه کردیم گفت: حقوق های ما نجومی نیست و من اعتقادم را به امضای یک وزیر نمی فروشم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افشا کرد:شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵

دریافت حقوق‌های نجومی در زیر مجموعه طیب‌نیا/ سازمان حسابرسی هم از حقوق‌های نجومی دولت یازدهم بی‌نصیب نماند!

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه اخیرا شبهاتی درخصوص دریافت حقوق‌های نجومی در سازمان حسابرسی مطرح شده است گفت: سازمان حسابرسی باید درباره این شبهات شفاف‌سازی لازم را انجام دهد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵

فساد اقتصادی بزرگ‌ترین آفت توسعه و تعالی کشور است

پورابراهیمی گفت: وجود فساد در بدنه نظام اقتصادی کشور یکی از مهم‌ترین معضلات و چالش‌های موجود بر سر راه توسعه اقتصادی و نهادینه شدن اقتصاد مقاومتی است که باید برای شفاف سازی آن راه‌حلی علمی و عملی پیدا شود.

آیا آموزه‌های علم اقتصاد در سال‌های اخیر تغییری کرده است؟دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵

نوشداروی دولت روحانی بعد از مرگ سهراب!/"تسعیر" از دولت دهم تا کابینه یازدهم!

به نظر می رسد اجرای عملیات تسعیر در این روزها را باید به نوعی نوشدارو بعد از مرگ سهراب دانست. نوشدارویی که حتی به رغم افزایش پایه پولی می توانست اقتصاد ایران را از منجلاب رکود بی سابقه موجود نجات دهد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در برنامه "تیتر امشب":پنج شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵

دولت در سالگرد برجام پنج هزار میلیارد از بودجه دفاعی را حذف کرد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: دولت در سالگرد برجام پنج هزار میلیارد تومان از بودجه دفاعی را حذف کرد که این کار پیامد منفی خواهد داشت.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد؛یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵

دستان بسته مدیران استانی در اجرای اقتصاد مقاومتی!

نماینده مردم کرمان و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: شاید حلقه مفقوده سه استان پایلوت در اقتصاد مقاومتی این است که ضوابط و مقررات آنها هیچ تفاوتی با سایر مناطق نمی‌کند.

یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵

پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس دهم شد

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از مشخص شدن ترکیب اعضای هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد.

شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵

آغاز بررسی بودجه 95 در صحن علنی مجلس از 17 فروردین ماه

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 95 در مجلس از آغاز رسیدگی به این لایحه از روز سه‌شنبه 17 فروردین‌ماه در صحن علنی پارلمان خبر داد و گفت: در جریان بررسی بودجه، مجلس هر روز به جزء روزهای جمعه و تعطیلات رسمی در 2 شیفت کاری نشست علنی خواهد داشت.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس خبر داد:پنج شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴

حذف یارانه 24 میلیون نفر از پر‌ درآمدها از سال آینده

پور ابراهیمی با اشاره به پایان یافتن بررسی لایحه بودجه سال ۹۵ در نشست دیروز کمیسیون تلفیق بودجه مجلس از حذف یارانه نقدی سه دهک پر درآمد (حدود ۲۴ میلیون نفر) جامعه در سال آینده خبر داد.

انتقاد پورابراهیمی از تاخیر ۴۵ روزه دولت روحانی در ارائه لایحه بودجه ۹۵جمعه ۱۴ اسفند ۱۳۹۴

لایحه بودجه 95 هیچ فرقی با بودجه‌های سال‌های قبل ندارد/ معلوم نیست چرا دولت بودجه را به توافق هسته‌ای ربط داد

سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: این موضوع را در کمیسیون تلفیق هم گفته‌ایم که تفاوت خاصی را قبل از توافق و بعد از آن در لایحه نمی بینیم و شاکله بودجه ما با سال قبل هیچ تفاوتی ندارد.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس:پنج شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴

دولت در ارایه برنامه ششم یک سال تأخیر داشت

در بهترین شرایط تصویب لایحه بودجه 95 به سال آینده موکول می‌شود که اگر تلاش کنیم، می‌توانیم تا پایان سال بررسی لایحه بودجه را در کمیسیون تلفیق نهایی کنیم

شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۲

اخبار آرشیوی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس در بودجه ۹۲ به هیچ عنوان "ارز مرجع" کالاهای اساسی را حذف نکرده‌اند، گفت: تصمیم دولت در حذف ارز مرجع کالاهای اساسی غیر قانونی است و مجلس با این مسأله برخورد می‌کند

سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۲

اخبار آرشیوی

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی با تأکید براینکه عدم ثبات در تصمیم‌گیری دولت درخصوص حذف ارز مرجع کالاهای اساسی، گفت: تصمیم وزارت صنعت برای حذف ارز مرجع بدون برنامه‌ریزی و هماهنگی مجلس صورت گرفت و از این بی‌مبالاتی دولت در مدیریت ارز، دلالان سودمند و مردم متضرر شدند

سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۱

اخبار آرشیوی

کارگاه آموزشی "تحریم‌ها و فرصت‌ها" و "اقتصاد مقاومتی" به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه خواجه نصیر، هشتم آبان با سخنرانی منوچهر متکی، وزیر خارجه سابق و محمدرضا پورابراهیمی، نایب رئیس‌ کمیسیون اقتصادی مجلس برگزار می‌شود

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین