اخبار رضا سراج (۱۴۰)

رضا سراج:دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶

بعضی سرپل‌های اطلاعاتی خارجی به نهادهای حاکمیتی رسیده‌اند/ خط‌گیری از ترکیه و عربستان علت ناراحتی "آمدنیوز" از آزادی موصل

کارشناس مسائل سیاسی گفت: از آزادی موصل سرویس‌های اطلاعاتی عربستان، ترکیه، اسرائیل و امریکا ناراحت هستند و از این می‌شود فهمید کدام‌ سرویس‌های اطلاعاتی پشت صحنه آمدنیوز قرار دارند.

رمزگشایی رضا سراج از عُریان‌گویی روحانی:سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶

اظهارات عُریان روحانی،مبانی برجام‌های هفت‌گانه‌ مدنظر جریان نفوذ است/روحانی به دنبال ایرانِ غیراسلامی، ضعیف و ناامن است

آقای روحانی اخیراً گفته‌اند که "قوی‌ترین کشور در منطقه نباید به عنوان هدف اول دنبال شود...امروز باید به فکر منطقه قوی و قوی‌تر باشیم و بایستی رقابت‌های مخرب و نابجا را کنار گذاشت." این اظهارات عُریان، در حقیقت مبانی و زیرساخت برجام‌های هفت گانه‌ مد نظر جریان نفوذ و حلقه‌های میانجی برای تغییر هویت انقلاب اسلامی است.

رضا سراج:سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶

هجمه به سپاه و تضعیف آن، یک شاخص مهم در شناخت جریان غیرانقلابی از جریان انقلابی است

همواره جریان‌ها و اشخاصی که در داخل کشور به سپاه هجمه کرده‌اند؛ اولا از انقلاب زاویه گرفته‌اند. ثانیا با قدرت‌های سلطه‌گر همنوا بوده‌اند. ثالثا به نوعی دچار نفاق شده‌اند. رابعا سرپل نفوذ بوده‌اند و خامسا مسیر فتنه‌گری و براندازی را طی کرده‌اند. بنی‌صدر شاهد مثالی است برای درس‌آموزی، عبرت گرفتن و هوشیاری !

رضا سراج:جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶

آیا دولت با تفنگ، اسم رمز است؟!

روحانی (1 تیر 96) می‌گوید: "بخشی از اقتصاد دست یک دولت بی‌تفنگ بود که آن را به یک دولت با تفنگ تحویل دادیم" با این اسم رمز به نظر می‌رسد؛ تحریم‌های جامع آمریکا علیه سپاه در کنگره نهایی شده و وقوع عملیات تروریستی در ایران محتمل‌تر از قبل گردد.

رضا سراج/ سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶

پروژه امنیت‌زدایی از ایران

پروژه امنیت زدایی برای تغییر ساختار در ایران، مهمترین پروژه‌ای است که اینک در دستور کار آمریکا قرار دارد. در این پروژه باید ارکان بازدارندگی ایران تضعیف شود؛ با این شرایط می‌توان از چرایی تاکید بر انقلابیگری و آتش به اختیار در حوزه فرهنگی، تقبیح دو قطبی سازی جامعه، بهره‌گیری از توان اقتدار دفاعیِ تهاجمی در سوریه و تقویت محور مقاومت، رمزگشایی کرد.

رضا سراج:دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

شلیک موشک‌های بالستیک سپاه، شلیک به ادراک و دستگاه محاسباتی در کاخ سفید بود

شلیک‌های سپاه، تنها هدف قرار دادن تکفیری‌ها در دیرالزور، پایتخت دوم داعش، نبود؛ بلکه شلیک پیش‌دستانه به نقاط استراتژیک در ادراک و دستگاه محاسباتی بازیگران مختلف بود. در وهله‌ی اول، شلیک موشک‌های بالستیک نقطه زن سپاه، شلیک به ادراک و دستگاه محاسباتی در کاخ سفید بود.

رضا سراج:دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

سپاه به وعده خود قاطعانه عمل کرد

اقدام قاطعانه سپاه برای حفظ امنیت ایران، به تیتر اول رسانه‌های جهان تبدیل شده است. اکنون کارشناسان و ناظران بین‌المللی، در حال رمزگشایی از پیام شلیک عملیاتی موشک‌های بالستیک سپاه، آن هم پس از 30 سال، هستند.

رضا سراج:شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶

تا رفتار منفعلانه دولت روحانی هست؛ تحریم‌ها نیز تشدید خواهد شد

ادراک و ارزیابی طرف آمریکایی از رفتار دولت روحانی و انتخاب مجدد وی، مولفه مهم در تصویب تحریم‌های جدید آمریکا است. بر این مبنا تا رفتار منفعلانه دولت آقای روحانی هست؛ تحریم‌ها نیز تشدید خواهد شد.

رضا سراج/جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶

مرگ برجام و سناریوی ورود روحانی به چالش دوگانگی با حاکمیت و زمینه‌سازی برای برجام‌های 4،3،2

با تصویب تحریم‌های جامع موسوم به 722.S علیه ایران در مجلس سنا که به تایید مجلس نمایندگان و امضاء ترامپ نیز خواهد رسید؛ عملا روح و جسم برجام نقض شد؛ روحانی با مرگ برجام چه خواهد کرد؟

رضا سراج:سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶

بنی‌صدر رای مردم را ضایع کرد!/ بنی‌صدریسم به معنای بازگشت به حاکمیت دوگانه و ایجاد شکاف ملی است

روحانی بلافاصله بعد از پیروزی گفت: "انتخابات 29 اردیبهشت، انتخاب میان دو نوع تفکر بود. این پیروزی پیروزی صلح و آشتی بر تنش و خشونت بود." بنی‌صدریسم به معنای بازگشت به حاکمیت دوگانه، ایجاد شکاف ملی و بی‌ثبات شدن محیط داخلی است.

رضا سراج/دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶

مردودی روحانی در درس تاریخ!

روحانی در مراسم تجلیل از خادمان قرآنی گفت: "شهامت بسیار زیادی می‌خواهد که انسان برای مصالح جامعه اسلامی در برابر ‏دشمنان دست صلح دراز کند." فهم و تحلیل روحانی از تاریخ سیاسی صدر اسلام غلط و جهت‌دار است. خدا بخیر کند؛ وقتی روحانی از قیام امام حسین (ع) درس مذاکره می‌گیرد؛ از صلح امام حسن (ع) چه درسی می‌خواهد بگیرد؟!

رضا سراج/جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۶

آتش به اختیار در جنگ فرهنگی

آتش به اختیار یعنی در شرایط تهاجم تمام عیار، هر مدافعی به تناسب مقدورات و توانمندی‌های خود، دربرابر دشمن مقاومت کند و برای دفاع منتظر قرارگاه فرماندهی نماند. با این تعریف، فرمایشات رهبر انقلاب ناظر بر اختلال و بعضا از کار افتادگی قرارگاه‌های فرهنگی کشور در مقابله با جنگ نرم و مقاومت فرهنگی است.

رضا سراج تشریح کرددوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶

پشت پرده تخاصم آل‌ها با قطر

تخاصم آل سعود با قطر و دومینوی قطع رابطه آل خلیفه، آل نهیان و... با آل ثانی، اجرای پرده اول از سناریویی است که در نشست آمریکایی-عربی در ریاض تصویب شد.

رضا سراج:دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶

هزینه سازش به معنای تمام شدن زنگ انشاء برجام و سرکار گذاشتن مردم است/ روحانی از این پس باید هر ماه به مردم گزارش دهد

بیان هزینه سازش در بیانات رهبر انقلاب، ناظر بر آغاز محاسبه‌گری درباره ایده مرکزی دولت روحانی است. روحانی باید پاسخ دهد که کلید وی برای سازش با آمریکا، تا کنون کدام قفل را باز کرده. هزینه سازش به معنای تمام شدن زنگ انشاء برجام و استمهال گرفتن از افکارعمومی و سرکار گذاشتن مردم است و روحانی از این پس باید هر ماه به مردم گزارش دهد که چه کارهایی انجام داده است.

رضا سراج:جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۶

رئیسی تمام نشد؛ آغاز شد!

برخلاف آنکه بعضی‌ها فکر می‌کنند، رئیسی تمام نشده، رئیسی تازه آغاز شده است؛ از این پس و با تبدیل شدن دولت فعلی به دولت قبلی، ریزش‌های آرای ناشی از برملا شدن افتراء‌ها و دروغ‌های انتخاباتی به همراه نارضایتی از وضع موجود، به سبد رأی او افزوده می‌گردد. آغاز شدن رئیسی، تنها به کمی صبر استراتژیک نیاز دارد.

رضا سراج:پنج شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶

آینده دولت روحانی تقریبا "هیچ" خواهد بود

روحانی چنانچه بخواهد خام فروشی و واردات را ادامه بدهد؛ خود را در برابر مطالبات فزاینده آحاد مردم قرار خواهد داد؛ ضمن آنکه منتقدین، اجازه امتیاز دادن مجدد به آمریکا را نیز به روحانی نخواهند داد؛ بنابراین دولت روحانی متاثر از روند بین‌المللی، با عدم موفقیت مواجه می‌شود و آینده دولت وی، تقریبا هیچ خواهد بود. این مهم تا یک سال آینده، کاملا آشکار و محسوس می‌گردد.

رضا سراج:پنج شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶

باید وقاحت را با پی‌گیری تخلفات انتخاباتی وقیحان مهار کرد

وقاحت سیاسی این است که با آرای فیک و کاهش آراء رقیب به پیروزی برسند و حالا طلبکارانه، مطالبه چند میلیون رای بیشتر داشته باشند. از اینجا به بعد، باید وقاحت را مهار کرد و این مهم، تنها با پی‌گیری تخلفات انتخاباتی وقیحان امکان پذیر خواهد شد.

رضا سراج عنوان کردچهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶

مهندسی مشارکت در انتخابات 96/ کاهش 39 درصدی مشارکت روستائیان (7‌ میلیون رای) در انتخابات

در انتخابات 96 به یکباره شاهد کاهش بی‌سابقه 39 درصدی مشارکت در مناطق روستایی (حدود 7‌ میلیون رای) هستیم. این اقدام علاوه بر کاهش آرای آقای رئیسی، از یک سو موجب کاهش نرخ مشارکت در کل کشور شده و از سوی دیگر موجب افزایش درصد آرای روحانی به نصاب 57 درصد در انتخابات شده است.

رضا سراج عنوان کردچهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶

ماله کشی به سبک عراقچی/ اظهارات وزیر کشور در گفتگوی ویژه خبری، بیشتر پاک کردن صورت مسئله بود

اظهارات وزیر کشور در گفتگوی ویژه خبری، بیشتر پاک کردن صورت مسئله درباره تخلفات انتخاباتی و پیشدستی برای تائید سلامت انتخابات بود؛ منوط کردن ارائه آمار صندوق‌ها به تائید سلامت انتخابات از سوی شورای نگهبان، بسیار ابهام آمیز بود.

رضا سراج/دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶

دو قطبی سیاسی ممنوع!

امنیتی‌‌های دولت روحانی (صالحی امیری، آشنا و...) می‌خواهند با دوگانه "تنش/آرامش" فضای سیاسی را دو قطبی‌سازی کنند.

رضا سراج:یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

کار روحانی سخت‌تر از قبل شده است/ کافی است جامعه از فضای انتخابات خارج شود

زمین اصلی و مانور روحانی، سیاست خارجی بود، وی در این زمین تا می‌توانست، رقیب هراسی کرد؛ غافل از اینکه با بودن ترامپ، هیچ شانس موفقیتی در سیاست خارجی ندارد. اکنون انتظارات مردم از روحانی بالاتر رفته، منتقدان وضع موجود منسجم و نظاره‌گرند. کار روحانی سخت تر از قبل شده. تنها کافی است جامعه از فضای انتخابات خارج شود.

رضا سراج عنوان کردشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

دستاوردهای مهم "راهبرد حداکثری" برای جریان انقلابی

جریان منتقد روحانی، با درک تهدیدِ ادامه وضع موجود برای مردم، می‌بایست به صورت حداکثری در انتخابات حاضر می‌شد تا شرایط تغییر به نفع مردم فراهم گردد؛ اتخاذ راهبرد حداکثری، دستاوردهای مهمی برای جریان انقلابی به همراه داشت.

رضا سراج/شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

چرا پیش‌بینی‌ها به وقوع نپیوست؟

در تحلیل‌های اولیه سقف مشارکت 63 تا 65 درصد پیش‌بینی می‌شد و برای رئیسی 18 میلیون رای برآورد می‌گردید. با سه اتفاق مهم، تغییراتی در نتیجه پیش‌بینی‌ها ایجاد شد.

رضا سراج/دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶

پویش مردمی "از روحانی بپرسیم"

از قرار معلوم روحانی نمی‌خواهد مناظره‌های انتخاباتی رودرو باشد و در موضوع وعده‌های انتخاباتی سال 92 و کارنامه دولت به ویژه در حوزه اقتصادی، مورد پرسش قرار گیرد؛ پویش عمومی "از روحانی بپرسیم" می‌تواند زمینه مجازات مردمی خطاکاران و فرصت‌سوزان را در انتخابات 96 فراهم کند.

دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

اولین کتاب نقد شبه گفتمان اعتدال رونمایی می‌شود

کتاب "از مکتب نیاوران تا کابینه توسعه گرا" به قلم رضا سراج و با موضوع نقد و بررسی شبه گفتمان اعتدال رونمایی خواهد شد.

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین