اخبار پیام فضلی نژاد (۶۰)

چهارشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۷

شوکران - قسمت اول: گفتگو با دکتر هرمیداس باوند

شوکران یکم - گفتگوی پیام فضلی‌نژاد با دکتر داوود هرمیداس باوند، سخنگوى جبهه ملى ایران: همه راه‌ها به نظام ختم می‌شود/ دانشمندان ما دچار ریاکارى تئوریک شده‌اند/ دولت‌هاى سلطه‌گر همچنان وجود دارند/ جبهه ملى از درون دچار فروپاشى شد/ با اینکه رهبرى جبهه را به من داده بودند، من به آقاى ادیب برومند دادم، اما ایشان همه چیز را به هم زد.

پیام فضلی نژادچهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

منطقِ "نه به روحانى"

"نه به روحانی" یک خواسته حداقلی است و استقرار دولت کارآمد برای تحقق عدالت اجتماعی یک مطالبه حداکثری است. تحول‌خواهان باید از فردای انتخابات، یک برنامه کار مشخص را جهت تعقیبِ مطالبات حداکثری خود تدارک ببینند.

پیام فضلی‌نژاد در «نسیم آنلاین» نوشت:جمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

روحانی پس از رسوایی پایان‌نامه‌سازی باید استعفا کند

"پایان نامه‌سازی" و "سایه‌نویسی" مرضی است مهلک در میان سیاستمداران که در 4 سال گذشته هم خانم "معصومه ابتکار" معاون محیط زیست دولت‌های خاتمی و روحانی به آن مبتلا بوده و اکنون نیز رسوایى به سطح ریاست جمهوری رسیده است!

پیام فضلی‌نژاد:چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

کاش با لیبرال‌های واقعی می‌جنگیدیم/ به نوعی "سرمایه‌داری رفاقتی" در سیستم و ساختار دولت رسید‌ه‌ایم

پیام فضلی نژاد با بیان اینکه ما به نوعی "سرمایه‌داری رفاقتی" در سیستم و ساختار دولت رسید‌ه‌ایم گفت: این سیستم حتی آبروی لیبرالیسم و تکنوکراسی را هم برده است.

پیام فضلی‌نژاد در گفتگو با «نسیم آنلاین»تشریح کرد:دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

رای "ثبات‌گرایان" الزاماً روحانی یا جهانگیری نیست/ انقلابیون پتانسل ترمیم بحران "نارضایتی عمومی" را دارند

فضلی نژاد گفت: چنین القاء می‌شود که کشور به ثبات رسیده و عبور از روحانی، این ثبات را تهدید می‌کند، در حالی که کشور در «رکود» است و رو به تعطیلی می‌رود، نه «ثبات».

پیام فضلی‌نژاد در گفتگو با «نسیم آنلاین»: یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۵

جشنواره فیلم فجر امسال متوسط بود/ شاهد نمایش فیلم‌هایی با رگه‌های دردمندی در جشنواره بودیم + فیلم

پیام فضلی‌نژاد گفت: اگر بخواهیم با توجه به وضع موجود و واقع‌گرایانه نگاه کنیم، باید بگوییم که جشنواره سی و پنجم، نه جشنواره خوبی است و نه جشنواره بد، بلکه یک جشنواره متوسط به شمار می‌رود.

تبارشناسى چرخش‌هاى ایدئولوژیک در هسته قدرتچهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵

فضلى‌نژاد: برخى نزاع‌هاى معرفتى، دعوا بر سر قدرت است/ عصر اندیشه را ترور کردند

سردبیر پیشین مجله عصر اندیشه با بیان اینکه حرکت‌هاى فرهنگى مانند برنامه ثریا در نطفه خفه می‌شوند و عصر اندیشه نیز مانند خود مطهرى مظلوم بود و ترور شد اظهار داشت:تلخ ترین اتفاق این است که همیشه خنجر را از جایى میخورید که فکر آن را نمی‌کنید و انتظارش را ندارید.

پیام فضلی نژاد دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵

آخرین وصیت حاج حسن شایانفر این بود: سازش نکنید!

چه منش و روش مرحوم شایانفر را بپسندیم و چه منتقدش باشیم، نمی‌توانیم کوشش خستگی ناپذیر، حافظه ستودنی و اخلاص کم نظیرش را نادیده بگیریم. تا آخرین لحظه زندگی‌اش را با بحث و کتاب و مجله و تحقیق و تحلیل گذراند و آخرین وصیتش این بود که "سازش نکنید".

پیام فضلی‌نژاد مطرح کرد:دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵

رویه صدا، "هرزه‌نگاری" است که با "طنز سیاسی" تعارض دارد/ جای سردبیران جوانمرد در جناح مخالف خالی است

سردبیر عصر اندیشه گفت: توقیف 9 نشریه در این سالها توسط یک سردبیر، او را به عامل تهدیدکننده "امنیت صنفی" خبرنگاران و "اقتصاد ژورنالیسم" ایرانی تبدیل کرده است.

داوری در مناظره "واقعیات و توهمات مکتب ایرانی" در دانشگاه شریف:سه شنبه ۱ تیر ۱۳۹۵

مگر روحانی نگفت امام حسین (ع) سازش کرد چرا منتقدان احمدی‌نژاد سکوت کرده‌اند؟

عبدالرضا داوری گفت: من اعتقاد ندارم احمدی نژاد خطایی نکرده و حتما برخی انتصابات و تصمیمات خطا بوده اما سوال من اینست که منتقدان او چرا در این دولت ساکتند؟ مگر روحانی نگفت امام حسین (ع) سازش کرد پس چرا در برابر او سکوت کردید!؟

به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل برگزار می‌شودیکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۵

مناظره پیام فضلی‌نژاد و عبدالرضا داوری در دانشگاه صنعتی شریف

پیام فضلی نژاد و عبدالرضا داوری سه شنبه در دانشگاه شریف مناظره می کنند

سردبیر مجله عصر اندیشه در گفتگو با «نسیم آنلاین» اعلام کرد: یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵

آماده مناظره با مشایی و نمایندگان فکری او هستم

فضلی نژاد گفت: آماده‌ام بر مبنای آثار مکتوب و سخنرانی‌هایی که پیرامون تبارشناسی مکتب ایرانی از من منتشر شده، بدون قید و شرط با مؤسسان و مروجان آن مناظره کنم تا ان‌شاءالله فضای مسموم فعلی که پر از توهین و تخریب است، جای خود را به بحثهای علمی و منطقی دهد.

سردبیر عصر اندیشه:جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵

نتیجه مصاحبه رایس را فقط دادگاه مشخص می‌کند

سردبیر ماهنامه عصر اندیشه در واکنش به حواشی مصاحبه با کاندولیزا رایس گفت: وکیل مجله از روز شنبه از رسانه‌هایی که عصر اندیشه را متهم به جعل اسکرین‌شات کرده‌اند، شکایت می‌‌کند تا در یک رسیدگی منصفانه حقیقت روشن شود؛ نتیجه این نشر اکاذیب و جنجال‌ها را فقط دادگاه باید مشخص کند.

یادداشت/ پیام فضلی‌نژاد:دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵

فروپاشی روشنفکریِ چپ و راست/ تنزل تولید فکر در حد تلگرام!

برای برخی رسانه‌های ما آنقدر که اظهارنظر پیش پا افتاده یک نماینده مجلس اهمیت دارد، فریادهای چهره‌های ماندگار علمی در باب وضع وخیم علوم انسانی و فرهنگ موضوعیت ندارد.

پبام فضلی نژاد در دانشگاه تهران:سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵

جریان‌های معارض گفتمان انقلاب اسلامی درصدد مصادره چهره‌های انقلاب هستند

سردبیر ماهنامه عصر اندیشه گفت: ما مبتذل ترین و نازل ترین برخوردها را به بدترین شکل با میراث معنوی انجام دادیم. ما ابوذرها و عمارهای زمانمان را نشناختیم، چون اگر شناخته بودیم رهبری نمی گفتند «این عمار».

روایت فضلی‌نژاد از بازی دو سر باخت هاشمی در گفتگو با «نسیم آنلاین»:سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴

هاشمی قمار را باخت

سردبیر مجله عصر اندیشه با بیان اینکه آقای هاشمی می‌خواست با اتکا به دشمنان سابق خود به جنگ دوستانش برود گفت: اما چون به این متغیر نیاندیشیده بود که شاید دشمنان شورشی باز هم به تضاد منافع با او برسند با سخنان دیروز خود، انتحار نابه هنگامی کرد که او را دوباره به نقطه کانونی تضاد منافع با اصلاح طلبان کشاند و قمار دیگر را باخت.

فیلمیکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴

سی و یکمین قسمت از "دونقطه"، با عنوان "نفوذ و رسانه"

پیام فضلی نژاد، سردبیر ماهنامه عصر اندیشه در این مقاله تصویری با موضوع نفوذ، به تشریح نقش رسانه های داخلی در تهاجم و نفوذ فرهنگی از زمان دولت اصلاحات تا امروز می‌پردازد

کودتای ایدئولوژیک تکنوکرات‌ها(٢)چهارشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۴

پیشینه پروژه "تغییر رهبری" در حزب کارگزاران

پروژه امروز هاشمی برای فتح خبرگان پروژه‌ای است که سال ١٣٨٦ حسین مرعشی برای "تغییر رهبری" از آن خبر داد.

پیام فضلی نژاد در گفتگو با «نسیم آنلاین» مطرح کرد دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴

با صورت‌بندی تازه‌ خاورمیانه طی ساعات آینده، وزن ژئوپلتیکِ بلوک اسرائیلیِ "عربستان-ترکیه" مشخص خواهد شد

پیام فضلی نژاد کارشناس مسائل سیاسی سناریوی گردن‌زدن شهید آیت‌الله باقر النمر را یک نقشه چندکانونی دانست که حساب ویژه‌ای روی محیطِ سیاست داخلی ایران نیز باز کرده است.

چهارشنبه ۴ آذر ۱۳۹۴

فضلی‌نژاد: "کتاب‌سازی"و "سایه‌نویسی" مرضی مهلک است که راست و چپ نمی‌شناسد

این پژوهشگر در سرمقاله "عصراندیشه" نوشت: شایع‌ترین نوع "کتاب‌سازی" در ایران، میان روشنفکران نحله‌های فکری راست و چپ است/ روحیه و رویه فعلی، کار حاکمیت را برای مبارزه با کتاب‌سازی دشوار کرده است

سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴

برگزاری اولین "گالری اندیشمندان علوم انسانی" در تهران و قم

این گالری شامل ٤٠ نقاشی استاد علیرضا ذاکری از متفکران برجسته عرصه علم و فرهنگ، شنبه ٩ آبان در سالن همایش‌های صداوسیما افتتاح می‌شود و سپس در قم با حضور آیت‌الله مکارم شیرازی رونمایی خواهد شد

شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۴

"عصر اندیشه"، مشکلات مالی و احتمال توقف انتشار!

پیام فضلی‌نژاد در سرمقاله تولد یک سالگی ماهنامه "عصر اندیشه" نوشت: ما استقلال رای مجله را به هیچ حمایت مادی نخواهیم فروخت، حتی اگر این کار به قیمت توقف انتشار مجله تمام شود

چهارشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۴

فضلی نژاد: تیتر امروز روزنامه شرق ارسال پیام رمز برای تجدیدنظرطلبان بود

سردبیر عصر اندیشه نوشت: تیتر امروز روزنامه شرق که اوباما هم روز گذشته به آن اشاره کرد برگرفته از خاطرات نیکسون است که نشان می‌دهد چگونه آمریکا با توافق اتمی با شوروی، زمینه فروپاشی از درون آن را فراهم کرد

شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۴

آیت‌الله مصباح یزدی: با تحریف امام(ره) دارو به سم تبدیل می‌‎شود

عضو خبرگان رهبری با تاکید بر ضرورت تبیین اندیشه راستین امام(ره) گفت: کفران نعمت نتیجه‌ای جز تباهی ندارد و این یک قاعده استثناناپذیر الهی است؛ برای همین، رهبری فرمودند اگر راه امام گم شود، ملت ایران سیلی می‌خورد

دوشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۴

فضلی‌نژاد: پذیرش محدودیت‌ هسته‌ای 10 ساله یعنی از دست دادن جایگاه در ژئوپلتیک آینده جهان

این کارشناس سیاسی گفت: عدم بررسی مذاکرات از منظر اقتصاد سیاسی غفلت موافقان و مخالفان بود/ محدودیت 10 ساله دقیقا منطبق بر همان دوره دو برابر شدن نیاز جهان به انرژی است

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین