اخبار افزایش تورم (۱۸)

معاون موسسه نیاورانچهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷

تورم به ۵۰ درصد خواهد رسید

فاطمی گفت: هنوز به تورم 49 درصدی سال 74 نرسیدیم، اما شاید تا پایان امسال برسیم!

روایت حسین راغفراز تخلفات بانک‌ها در بحران ارزی چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷

عامل گرانی‌ها بانک‌ها هستند/ یک بانک یک میلیون متر آپارتمان خریده دیگری ۳۰۰هزار سکه

راغفر گفت: بانکی 300 هزار سکه خریده و بازار را بهم ریخته است. شب عید یک بانک 1 میلیون و 200 زهرا متر مربع آپارتمان خریده تا وقتی گرانتر شد بفروشد. عامل گرانی‌ها،‌خود بانک‌ها هستند! با حقه بازی گفته‌اند دلار گران شود صادرات هم بالا میرود،‌ کو افزایش صادرات؟!

هشدار توکلی به روسای قوای سه گانه؛سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷

از نارضایتی مردم مستضعف بپرهیزید

احمد توکلی رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه ای به روسای قوای سه گانه نسبت به روند افزایشی تورم و پیروی از سیاست های صندوق بین المللی پول هشدار داد.

تحلیل سیدامیرسیاح از بی‌برنامگی اقتصادی دولتشنبه ۲ تیر ۱۳۹۷

بیماری‌های اقتصاد ایران علاج دارند اما...

ده‌ها سال است در دانشکده‌های اقتصاد ما به جامعه کارشناسی ایران تلقین شده که دخالت دولت در اقتصاد، سوسیالیستی و اشتباه است. این دروغ باید روزی رسوا شود.

گزارش تحلیلی «نسیم آنلاین» از کلاه گرانی بر سر مردم + نموداردوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶

تورم بزرگ در راه است!

بخشی ازدولت (به خصوص وزیر اقتصاد دولت یازدهم) اعتقاد و ایمان به کاهش نرخ تورم به عنوان مهمترین مشکل ساختاری اقتصاد کشور داشته و تلاش قابل توجهی کرده اند تا آن را مدیریت کنند...

نظارت‌های دولتی در نابسامانی‌های اخیر کجاست؟پنج شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵

گرانی‌های سرسام آور گوشت، مرغ، برنج و میوه 40 روز مانده به عید نوروز!

با اینکه تورم در حال نزولی شدن است اما قیمت کالاهای اساسی مردم اگر نگوییم روزانه ، اما هفتگی و چند هفته در میان گران میشود. این گرانی ها را آمارهای رسمی بانک مرکزی تایید کرده است

یکشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵

عضو انجمن اقتصاددانان ایران: دولت به دلیل انتخابات ریاست جمهوری 96، سیاست‎های ضد رکودی اعمال خواهد کرد/ مردم و تولیدکنندگان از رکود گلایه دارند

دولت بدون شک به دلیل انتخابات ریاست جمهوری سال آینده تلاش می‌کند سیاست‌های ضد رکودی خود را بیش از هر زمانی به اجرا بگذارد و به نظر می‌رسد به ویژه در سه ماه ابتدایی سال آینده شاهد تلاش دولت برای مهار رکود باشیم.

چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵

صدای رسانه‌های دولتی هم از گرانی کالاهای اساسی مردم درآمد/ روزنامه منتسب به هاشمی رفسنجانی: مردم خرید گوشت را تحریم کنند

در حالی که مسئولان عنوان می‌کنند قیمت گوشت باید هر کیلو حداکثر ۳۴ هزار تومان باشد، برخی بررسی‌ها نشان می‌دهد این کالا در بازار تا بیش از ۴۰ هزار تومان هم به فروش می‌رسد.

احمد مجتهد:پنج شنبه ۹ دی ۱۳۹۵

تورم به زودی دو رقمی می‌شود، باید تدبیری اندیشید

مجتهد گفت: داده‌ها حاکی از این است که تورم در آینده نه‌چندان دور، می‌تواند دوباره دو رقمی شود و اکنون باید برای آن تدابیری اندیشیده شود.

شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵

کنایه روزنامه الیاس حضرتی به دولت روحانی: 121 درصد افزایش نقد‌ینگی بد‌ون تبعات تورمی!

د‌ر سه سال اخیر با وجود‌ آنکه نقد‌ینگی رشد‌ حد‌ود‌ ٣٠ د‌رصد‌ خود‌ را د‌ر هر سال حفظ کرد‌ه است؛ با این وجود‌ نه تنها نرخ تورم رشد‌ نکرد‌ه بلکه ماه به ماه کمتر نیز شد‌ه است. این همان موضوعی است که امروز کارشناسان نسبت به آیند‌ه آن هشد‌ار می‌د‌هند‌.

چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵

هشدار اقتصاددانان به تبعات خطرناک نقدینگی ۱۱۲ هزار تریلیون تومانی/ دولت هوشیار نباشد طوفان تورم در راه است

کارشناسان اقتصادی در طول سال های اخیر بارها نسبت به تبعات افزایش حجم نقدینگی هشدار داده و دولت‌ها را به کنترل آن توصیه می کردند. اوج این هشدارها را می توان موضوع مسکن مهر در دولت گذشته دانست

چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵

کاهش 40 درصدی قدرت خرید خانوار در 3.5 سال گذشته/ ترکیب سبد مصرفی خانوار تغییر کرد!

کاهش شاخص برخی اقلام نظیر گوشت قرمز، گوشت سفید، ماهی و میوه‌ها و سبزیجات برای چندمین ماه متوالی این امر را تایید می‌کند که تغییراتی در ترکیب سبد مصرفی خانوار رخ داده است.

واکنش رئیس کل سابق بانک مرکزی نسبت به افزایش ۶۰۰ هزار میلیارد تومانی تورم در دولت یازدهم:چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵

بهمنی: دولت سیاست اقتصاد انبساطی را در پیش گرفت/ تورم در آذرماه دو رقمی‌ می‌شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت سیاست اقتصادی انبساطی را در پیش گرفته است، پرداخت بدهی پیمانکاران و کشاورزان را از علائم این سیاست ها خواند.

هشدار اقتصاددان حامی دولت نسبت به احتمال افزایش تورم:چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵

غنی‌نژاد: پتانسیل تورمی به طور خطرناکی افزایش یافته است/ دولت می‌خواهد تا انتخابات کشور را از رکود خارج کند

پتانسیل تورمی در حال حاضر به طور خطرناکی در اقتصاد ایران افزایش یافته است و به‌نظر می‌رسد تنها انتظارات مثبت نسبت روند تک‌رقمی تورم مانع از به فعل درآمدن این پتانسیل شده است.

دوربین «نسیم آنلاین»: یکماه گذاشت، بانکها به مردم کارت اعتباری ۵۰ میلیونی نمی‌دهند!چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵

فیلم:: بانک مرکزی بازار فروش کالاهای خارجی را رونق داد!

بسیاری از کارشناسان اقتصادی معتقدند این طرح نه تنها نمی‌تواند تحریک تقاضای مؤثری را ایجاد کند بلکه تبعات زیادی از جمله فروش و زد و بند کارت‌های اعتباری، افزایش نقدینگی و در نتیجه بالا رفتن تورم را در پی خواهد داشت.

پیش بینی یک اقتصاددان حامی دولت از وضعیت اقتصادی کشور در آخرین ماه‌های دولت یازدهمشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵

ایمانی‌راد: تک نرخی کردن ارز حتما تورم را در سال آینده دو رقمی می‌کند/ سال 96 سال رونق سفته بازی خواهد بود

یک اقتصاددان با تشریح سه چالش پیش روی اقتصاد ایران در سال ۹۶، چندین عامل را برای انحراف بودجه سال آینده ذکر و خاطرنشان کرد: احتمال رونق سفته‌بازی و سوداگری در سال آینده بسیار بالا است.

شمشادی در اینستاگرام نوشت:چهارشنبه ۲ تیر ۱۳۹۵

گوشت کیلویی ٣٧ هزار تومان!/ بزرگواری می‌گفت تورم تک رقمی شده!

شمشادی با بیان اینکه قصاب امروز می گفت، گوشت کیلویی ٣٧ هزار تومان، برای اولین بار در تمام مدت کارم نوشت: بزرگواری همین نزدیکی‌ها در مجلس می‌گفت، تورم برای نخستین بار در ٢٥ سال گذشته تک رقمی شده و به ٩/٥ درصد رسیده!.

چهارشنبه ۲ تیر ۱۳۹۵

روزنامه حامی دولت: مردم کاهش تورم را در زندگی‌شان لمس نمی‌کنند/ تردید در آمار تورم تک رقمی

برخی منتقدان به برخی از آمارها با دیده تردید نگاه می‌کنند اما واقعیت آن است که فاصله گرفتن هزینه از درآمد در این سال‌ها باعث شده حتی تک رقمی شدن تورم نیز نتواند قدرت خرید اقشار مختلف را توسعه دهد.

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین