اخبار یاسر جلالی (۲۱)

در گفتگوی ویژه خبری چهارشنبه شب مطرح شدپنج شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶

چرا کار تلگرام به اینجا کشید؟!

هیچ کجای دنیا اتحادیه ی کسب و کارهای اینترنتی وجود ندارد؛ صنفی که به خواهد بر همه ی کسب و کارها فقط به واسطه ی حضور در بستر اینترنت نظارت کند لاممکن است.

یاسر جلالی: ترامپ توافق پاریس را برای مردم آمریکا هزینه‌بر دانستجمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۶

مسئولان کنونی در امضاء موافقت‌نامه‌ها و تحمیل تعهدات سنگین و بعضاً مادام‌العمر به کشور، تبحر خاصی دارند

ترامپ موافقت‌نامه پاریس را برای مردم آمریکا هزینه‌بر دانست و گفت که این توافق‌نامه باعث می‌شود کارگران و مالیات‌دهندگان آمریکایی هزینه‌هایی را متحمل شوند، مشاغل از دست برود، دستمزدها کاهش یابند، کارخانه‌ها تعطیل و تولید اقتصادی آمریکا تضعیف شود و اجرای این معاهده تا سال ۲۰۲۵ بیش از 2.5 میلیون شغل را از بین خواهد برد.

یادداشت//چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵

دوتابعیتی‌ها و اطلاعات وزیر اطلاعات

جناب علوی ‏به جای دلسوزی و تعریف از "دعای کمیل" دوتابعیتی‌ها و "لابی مجانی و بی‌هزینه" دانستن این افراد برای جمهوری اسلامی، باید در مورد شبکه همکار دشمن در داخل و اقدامات خلاف امنیت ملی اتباع دوگانه شفاف‌سازی کنند.

یاسر جلالی:یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵

"دیجی کالا" قرار است سبک زندگی ما را تغییر بدهد/ کاش مسئولان کمی حساس باشند

وب‌سایت دیجی کالا، اخیراً با مشارکت یک واردکننده بزرگ برندهای خارجی پوشاک، پروژه‌ای جدید را رونمایی کرده است؛ این پروژه قرار نیست فقط یک سایت معمولی مد و فشن باشد؛ بلکه قرار است سبک زندگی ما را تغییر بدهد، اینجاست که تغییر سبک زندگی و شعار بزرگ و گستاخانه "من یک برندبازم" عینی و شفاف می‌شود.

یاسر جلالی:دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵

اقدام اخیر بانک سپه علیه یکی از بخش‌های سپاه، مدل جدیدی از قدرشناسی است!

شش ماه پیش در قضیه تبادل جیسون رضائیان، طرف ایرانی مذاکره، به اتکای ابتکار و اقدام "سپاه"، چند شرط دیگر را روی میز گذاشت که خیلی به آنها پرداخته نشد؛ یکی از اجزای بسته تبادل رضائیان، خارج شدن دو بانک سپه و شعبه بین‌المللی آن، سپه اینترنشنال، از فهرست تحریم‌های سازمان ملل بود.

یاسر جلالی:دوشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۵

شاید شهردار بتواند پس از بی‌عملی دولت در مبارزه با فساد، حرکتی بزرگ در راستای شفافیت رقم بزند

آقای رئیس‌جمهور که در قضایای مربوط به فیش‌ها و اتهامات نزدیکانشان، امتحان خوبی پس ندادند؛ اما شاید آقای شهردار بتواند متناسب با حساسیت و‌ دغدغه مردم و با درک بغض فروخفته‌ای که آحاد ملت پس از بی‌عملی دولت در مبارزه با فساد دارند، حرکتی بزرگ را در راستای شفافیت رقم بزند.

یاسر جلالی با تحلیل جرئیات توافق ایران با FATF به «نسیم آنلاین» گفت:چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵

مخمصه‌ای به نام "پروسه برجام"/ دولت تعهد داده خود را با آمریکا در مسئله تروریسم "تنظیم" کند

یاسر جلالی گفت: این توافق یعنی ما باید حزب‌الله، جهاد اسلامی، حماس، بسیاری از گروه‌های همراه انقلاب اسلامی و حتی سپاه پاسداران خودمان را مطابق استانداردهای آمریکایی‌ها، مصداق گروه‌های تروریستی بدانیم

یاسر جلالیشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵

مردمی که در قلب تمدن غرب تبدیل به "تروریست" می‌شوند

اصل حرف و آنچه اروپایی‌ها و در ادامه آمریکایی‌ها باید بپذیرند و انکار آن را کنار بگذارند، اینست که با "مردم" به معنای واقعی آن مواجهند. مردمی که در قلب تمدن غرب تبدیل به "تروریست" می‌شوند و‌ حتی توانمندی خود را با اتکاء به زمینه‌ها و ابزارهای بومی ارتقاء می‌دهند.

یاسر جلالی:جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵

حداقل مطالبه از دولت، تبیین ابعاد تعهدات و نسبت آنها با منافع و امنیت ملی در توافقنامه پاریس است

اوباما از موافقت‌نامه پاریس به عنوان نقطه عطف تاریخ جهان به رهبری آمریکا یاد می‌کند؛ ظاهراً ایران برای حداقل ۱۰ سال متعهد به انجام یک سری اقدامات در حوزه‌های مختلف شده است؛ حداقل مطالبه از دولت، توضیح و تبیین ابعاد تعهدات و نسبت آنها با منافع و امنیت ملی کشور در این موافقت‌نامه و تعاملات و‌ توافقات مهم و پرتعداد دیگری است.

یادداشت/ یاسر جلالیشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵

آشفتگی دولت را دریابیم

اتفاقات و حوادث پشت سر هم در اقصی نقاط کشور و ضعف در تدبیر و نقص در مدیریت این وقایع نشان می‌دهد که دولت آقای روحانی، دچار آشفتگی شدیدی شده؛ این درجه از آشفتگی به هیچ وجه به صلاح کشور نیست و بهتر است کمک کنیم آرامش به کشور بازگردد.

یاسر جلالیشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵

برنامه تغییر را باور کنیم

باور کنیم که دشمن با ایجاد فرصت‌های اقتصادی متفاوت و ترویج مدل و قالب خاصی از کسب‌وکار و الگوهای تجارت، و نیز حمایت گسترده از فناوری‌های فضای مجازی و مبتنی بر اینترنت، در راستای گسترش کمی و کیفی شبکه نفوذ و افزایش کارایی آن مشغول است؛ بیایید "دشمن" و "دشمنی دشمن" را باور کنیم ...

یاسر جلالی نوشت:پنج شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵

چرا مجلس قانون همکاری حداکثری با FATF را تصویب کرد؟

این کارشناس مسائل سیاسی نوشت: تصویب فوری و چراغ خاموش لایحه مبارزه با تأمین مالی تروریسم به فاصله کمتر از بیست روز پس از اعلام اجرای برجام، اتفاق جالبی است اما جالب‌تر از آن، اصرار دولت به تصویب این قانون و نیز اتفاق خیلی جالب‌تر، محرمانه بودن دو گزارش کارشناسی مرکز پژوهش‌های مجلس در تیر و دی ماه ۱۳۹۴ و انتشار آن‌ها تحت عنوان «صرفاً جهت اطلاع نمایندگان» است.

یادداشت/ یاسر جبرائیلیشنبه ۵ تیر ۱۳۹۵

نظم جدید جهانی با عضویت ایران در سازمان شانگهای

این کارشناس سیاسی با بیان اینکه سازمان شانگهای با رویکرد حفظ استقلال اعضا در عین ارتقای منافع مشترک می‌تواند الگوی موفق تامین منافع کشورها در نظم جدید باشد نوشت: عضویت ایران در این سازمان منازعه بر سر حفظ نظم کنونی و شکل دهی به نظم جدید را به نفع سازمان شانگ‌های تقویت می‌کند.

یادداشت/ یاسر جلالیسه شنبه ۱ تیر ۱۳۹۵

پیام روشن بیانیه سردار سلیمانی برای دولت و متولیان سیاست خارجی ایران

بیانیه سردار سلیمانی، بیش از آنکه متوجه دولت و حاکمان بحرین باشد، در درجه اول مخاطب و مصرف داخلی دارد، اعلام موضع قاطع و تهدید صریح، پیام روشنی برای دولت و متولیان سیاست خارجی ایران دارد.

یاسر جلالیپنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵

برنامه دشمن برای سپاه، جدی است

فعالیت‌های حزب‌الله و حماس در خارج از مرزهای ایران و فعالیت‌های سپاه در منطقه و نیز در داخل کشور، همان مصادیقی هستند که دولت ایران یا باید به پذیرش آن‌ها و اعمال دستورات ضدتروریسم تن دهد، یا از خیر تعاملات اقتصادی و مشارکت بین‌المللی و اصطلاحاً رفع واقعی تحریم‌ها بگذرد.

یاسر جلالی:چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵

سخنان انتقادی رئیسی درباره "مشهدمال" و "جهان‌مال"، دعوت به چالش برائت از ضد ارزشهاست

حجت‌الاسلام رئیسی کارهای اقتصادی از نوع مشهدمال و جهان‌مال را مقایر با اقتصاد مقاومتی عنوان و تاکید کرد که باید مورد بازنگری قرار گیرد؛ آقای رئیسی با این صحبت‌ها، مجموعه‌های منتسب به نظام و نهادهای عمومی کشور را به یک چالش دعوت کرده‌اند؛ چالش برائت از آنچه مغایر با ارزش‌هاست و اقدام برای اصلاح آنها.

یاسر جلالی:چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵

زمان آن رسیده که همه بگویند چه نسبتی با انقلاب دارند

یاسر جلالی با بیان اینکه اکنون زمان آن رسیده که همه باید بگویند چه نسبتی با انقلاب دارند، گفت: روحانی به‌خوبی می‌داند که حتی دم زدن از اسلام انقلابی، برای جریانی که او نمایندگی می‌کند، خودکشی است؛ او باید اثبات کند که دوره انقلابی‌گری تمام شده است و کدخدا باور کند که جریانی در کشور واقعاً به دنبال تغییر است.

یاسر جلالی: یکشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۵

قلب استراتژی منطقه‌ای دولت، مذاکره مستقیم با همسایگان با تمرکز بر عربستان است

تحلیلگر مسایل سیاسی نوشت: پس از مذاکرات دوجانبه با عربستان، حرکت به سمت مذاکرات چندجانبه با پنج کشور دیگر حاشیه خلیج‌فارس و کنار هم قرار گرفتن ترکیبی از ایران، عراق، آمریکا و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج‌فارس با هدف پیشبرد چارچوب همکاری چندجانبه امنیتی در منطقه جزو مسیر طراحی شده احتمالی برای آینده است.

یاسر جلالی:یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴

امروز باید محکمه علمداران اسلام آمریکایی را برپا کرد

کارشناس مسائل سیاسی نوشت: باید به کسانی که وابستگی و شبیه شدن به آمریکا و انگلیس و فرانسه را افتخار می‌دانند، بدبین بود، سرهنگان و فرماندهان اسلام آمریکایی در اشاره، جهت‌گیری و سخن، در پیشگاه مردم متهم و مورد سؤال‌اند و امروز باید محکمه علمداران اسلام آمریکایی، چه در لباس عالم دین و چه در موضع سیاستمدار را برپا کرد.

یادداشتدوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴

سناریوی مشترک سالمندان سیاسی

به نظر می‌رسد آل سعود و هاشمی رفسنجانی، در مقام وضعیت، شرایط، طرح، برنامه، هدف، اجرا و ابزار، مشترکات زیادی دارند

شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۴

تحلیلی از "فرابرجام"؛ دشمنِ سخت و دشمنی‌ای نرم

تغییر در ادبیات و الفاظ مقامات آمریکا، اظهار محبت و دوستی، صحبت از تعامل و دعوت به مذاکره و... همه و همه تاکتیک‌هایی برای تغییر رژیم، فروپاشی جمهوری اسلامی و ابتر ماندن انقلاب اسلامی است

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین