اخبار سلاح‌های شیمیایی (۱۱)

پیام ظریف به‌مناسبت سالگرد جنایت شیمیایی سردشت:شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۶

تأمین‌کنندگان سلاح‌های شیمیایی صدام مدعی کاربرد این سلاح‌ها در سوریه شده‌اند

آنانی که امروز مدعی کاربرد سلاح شیمیایی در سوریه‌اند، همانانی هستند که در طول جنگ تحمیلی نه‌تنها کاربرد سلاح‌های کشتارجمعی و تسلیحات ممنوعه شیمیایی علیه رزمندگان و مردم غیرنظامی ایران را نادیده می‌گرفتند بلکه خود در تسلیح و حمایت همه‌جانبه از رژیم صدام مشارکت داشته و شریک جرم و جنایات صدام بودند.

در مصاحبه با "اسپوتنیک" عنوان شدجمعه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

بشار اسد: مطمئنیم و مدارکی داریم که تروریست‌ها سلاح‌های شیمیایی را مستقیما از ترکیه دریافت کرده‌اند

رئیس جمهور سوریه تاکید کرد: ما 100 مطمئن هستیم و مدارکی داریم که تروریست‌ها سلاح‌های شیمیایی و دیگر حمایت‌های نظامی را مستقیما از ترکیه دریافت کرده‌اند.

در اجلاس فوق‌العاده شورای اجرایی سازمان منع سلاح‌های شیمیاییجمعه ۲۵ فروردین ۱۳۹۶

ایران خواستار اعزام کمیته حقیقت‌یاب به سوریه شد

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی خواستار تشکیل یک تیم بین‌المللی حرفه‌ای و بیطرف برای انجام تحقیقات جامع و میدانی در مورد حوادث اخیر در سوریه و چگونگی ورود سلاح شیمیایی به خاک سوریه شد.

اختصاصی «نسیم آنلاین»// کشفیات مهم ارتش عراق در موصل:پنج شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۶

کشف موادشیمایی "سعودی" در تلعفر/ "گاز کلر" در دستان تروریست‌ها

در ادامه عملیات آزادسازی موصل، رزمندگان مقاومت که انجام عملیات و پاکسازی مناطق غرب شهر موصل را در محور "تلعفر" به عهده دارند توانستند با شکست خطوط گروه تروریستی داعش و تحمیل خسارت به سازمان رزم این گروه تروریستی مقدار قابل توجهی مواد گاز سمی کلر که تولید دولت سعودی است را کشف و ضبط کنند.

عراقچی در رونمایی از کتاب همراه با جانبازان شیمیایی:دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵

جامعه جهانی هنوز از عمق درد و رنج مصدومان ایرانی و عراقی سلاح‌های شیمیایی ناآگاه است

معاون وزیر خارجه تولید و کاربرد سلاح‌های کشتار جمعی را ناشی از اندیشه سوداگران مرگ جهت تامین منافع غیرانسانی آنها دانست و گفت: جامعه جهانی هنوز از عمق درد و رنج‌ ده‌ها هزار مصدوم ایرانی و عراقی سلاح‌های شیمیایی ناآگاه است.

دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵

استفاده تروریست‌ها از سلاح‌های شیمیایی در حلب تایید شد

وزارت دفاع روسیه در نمونه‌گیری های انجام شده در جنوب غرب حلب، شواهدی را از استفاده تروریست‌ها از مواد شیمیایی و سمی علیه غیر نظامیان و سربازان ارتش سوریه به دست آورده است.

شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵

تاکید ایران بر انهدام کامل ذخایر سلاح‌های شیمیایی در جهان

سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان منع سلاح های شیمیایی مستقر در لاهه ضمن تاکید بر اهمیت انهدام کامل ذخایر سلاح های شیمیایی از کشورهای دارنده درخواست نمود که به تعهداتشان در چارچوب کنوانسیون عمل کنند.

پنج شنبه ۳ تیر ۱۳۹۵

ادای احترام ظریف به قربانیان سلاح‌های شیمیایی در لاهه

وزیر امور خارجه عصر پنجشنبه با حضور در محوطه سازمان منع گسترش سلاح های شیمیایی در لاهه، با اهدای تاج گل، به یادمان قربانیان سلاح‌های شیمیایی ادای احترام کرد.

سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴

رئیس‌جمهور عراق نسبت به استفاده داعش از سلاح‌های شیمیایی هشدار داد

رئیس جمهور عراق روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای در سالگرد حمله شیمیای صدام به حلبچه، نسبت به استفاده سلاح‌های شیمیای توسط داعش هشدار داد.

دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۱

اخبار آرشیوی

حسین شیخ‌الاسلام در گفتگو با «نسیم»: تبلیغات رسانه‌های غربی در خصوص "استفاده دولت سوریه از سلاح‌های شیمیایی" یک جنگ روانی بیش نیست/ آمریکا زمانی هم که می‌خواست به عراق حمله کند، چنین اتهامی را متوجه دولت عراق کرد تا بهانه لازم را برای دخالت در این کشور داشته باشد

یکشنبه ۶ آذر ۱۳۹۰

اخبار آرشیوی

علی‌اکبر صالحی عصر امروز به منظور شرکت در کنفرانس سالانه اعضای سازمان منع سلاح‌های شیمیایی عازم هلند می‌شود

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین