اخبار شی جین پینگ (۱۶)

فیلمپنج شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶

آیا رئیس جمهور چین، قدرتمندترین فرد جهان است؟

آیا رئیس جمهور چین، آقای شی جینپینگ، قدرتمندترین فرد جهان است؟

شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵

دیدار روسای جمهوری چین و آمریکا/ اوباما به پکن هشدار داد

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در ملاقات با "شی جین پینگ" همتای چینی خود، به پکن هشدار داد که باید مراقب رفتارها و اقدامات خود در دریای جنوبی باشد.

دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵

دولت چین درباره ترویج ارزش‌های غربی در کشورش هشدار داد

"شی جین پینگ" رئیس جمهوری چین به مقام‌های حزبی و مسئولان سیاسی و فرهنگی نسبت به آنچه ترویج ارزش‌های غربی و سرمایه‌داری در کشور خواند، ‌هشدار داد.

رئیس‌جمهور چین در دیدار با رهبر معظم انقلاب:شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۴

آماده گسترش روابط با ایران در سطح شرکای راهبردی هستیم

"شی جین پینگ" گفت: اقتصاد چین و ایران مکمل یکدیگر هستند و در این سفر در خصوص برنامه‌ریزی برای همکاری استراتژیک 25 ساله به توافق رسیده‌ایم و آماده گسترش و تعمیق همکاری‌ها در بخش‌های فرهنگی، آموزشی، فناوری، نظامی و امنیتی در سطح شرکای راهبردی هستیم.

علی لاریجانی در دیدار با رئیس‌جمهور چین:شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۴

همکاری‌ها با چین در زمینه آب سنگین اراک قطعا مورد حمایت پارلمان ایران خواهد بود

رئیس مجلس با بیان اینکه گسترش روابط در همه زمینه‌ها با کشور چین برای ایران حائز اهمیت است و باعث روابط عمیق‌تر بین دو کشور خواهد شد، بر همکاری‌های نیروگاهی با چین مخصوصا در زمینه آب سنگین اراک تاکید کرد و گفت: این نوع همکاری قطعا مورد حمایت پارلمان در ایران خواهد بود.

در نشست هیأت‌های عالی رتبه ایران و چین عنوان شد:شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۴

فصل نوینی در روابط تهران و پکن آغاز شده است

روسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین با تاکید بر اینکه فصل نوینی در روابط پایدار و راهبردی تهران و پکن آغاز شده است، تسریع در تدوین سند جامع همکاری های 25 ساله دو کشور را ضروری دانستند.

شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۴

بیانیه مشارکت جامع راهبردی ایران و چین

بیانیه مشترک "مشارکت جامع راهبردی ایران و چین" در قالب 20 ماده، نقشه راه گسترش و تعمیق همکاریهای مشترک تهران – پکن را در حوزه های سیاسی، همکاری اجرایی، انسانی و فرهنگی، قضایی، امنیتی – دفاعی و منطقه ای و بین المللی مشخص کرده است.

جمعه ۲ بهمن ۱۳۹۴

رئیس‌جمهور چین وارد تهران شد

"شی جین پینگ" به دعوت رسمی حسن روحانی لحظاتی پیش در صدر یک هیات بلندپایه سیاسی و اقتصادی برای دو روز وارد تهران شد و در فرودگاه مهرآباد مورد استقبال محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه قرار گرفت.

جمعه ۲ بهمن ۱۳۹۴

اعلام جزئیات و ابعاد سفر رئیس‌جمهور چین به تهران

"شی جین پینگ" امشب با استقبال ظریف وارد فرودگاه شده و صبح شنبه در کاخ سعدآباد بصورت رسمی مورد استقبال روحانی قرار می‌گیرد؛ رئیس‌جمهور چین همچنین با رهبر انقلاب و رئیس مجلس نیز دیدار داشته و طی این سفر 17 سند همکاری امضا می‌شود.

برای سفری دو روزه و در صدر هیاتی بلندپایه؛جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴

رئیس‌جمهور چین دوم بهمن ماه وارد تهران می‌شود

"شی جین پینگ" به دعوت رسمی حسن روحانی، رئیس جمهوری کشورمان، روز جمعه، دوم بهمن ماه در صدر یک هیات بلندپایه سیاسی و اقتصادی و به منظور امضای چندین سند همکاری وارد تهران می‌شود.

دوشنبه ۶ مهر ۱۳۹۴

رئیس‌جمهور: هیچ قدرتی نمی‌تواند در مناسبات خوب تهران - پکن تأثیرگذار باشد

حسن روحانی در دیدار رئیس‌جمهور چین گفت: آماده مشارکت در طرح مهم چین برای جاده ابریشم هستیم/ "شی جین پینگ": ایران شریک راهبردی چین است؛ سال آینده میلادی به تهران سفر می‌کنم

دوشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۴

ظریف: امیدواریم شاهد ایفای نقش سازنده چین در مرحله اجرای برجام نیز باشیم

وزیر امور خارجه در جمع خبرنگاران در پکن گفت: تهران این آمادگی را دارد تا روابط خود با پکن را در همه زمینه‌ها توسعه دهد/ قرار است طرف چینی برای سفر رئیس‌جمهور چین به ایران تاریخی را مشخص کند

چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۳

سفیر ایران در چین استوارنامه خود را تسلیم رئیس‌جمهور این کشور کرد

"شی جین پینگ" در این دیدار تاکید کرد: چین برای روابط رو به گسترش خود با ایران اهمیت بالایی قائل است/ علی‌اصغر خاجی: سفر رئیس‌جمهور چین به ایران نقطه عطفی در روابط تاریخی دو کشور خواهد بود

جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۳

روسای جمهور ایران و چین در حاشیه اجلاس شانگهای در تاجیکستان دیدار کردند

روحانی در این دیدار خواستار اجرای هرچه سریعتر توافقات دوکشور در اجلاس سال پیش شد/ شی جین پینگ: چین خواهان روابط استراتژیک با ایران است

چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۲

اخبار آرشیوی

علی لاریجانی در دیدار با رئیس‌جمهور چین: در مذاکرات ژنو طرحی را ارائه کرده‌ایم که امید است با همکاری چین هرچه زودتر به نتیجه برسد/ شی جین پینگ: چین آماده توسعه روابط با تهران در زمینه‌های مختلف است

دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۲

اخبار آرشیوی

رئیس‌جمهور چین: روزهای رشد اقتصادی "بسیار سریع "در کشوری که دومین اقتصاد بزرگ جهان را داراست احتمالا رو به پایان است/ هنوز هم میانگین رشد اقتصادی 9.9 دهم درصدی را که در تاریخ توسعه اقتصادی جهان فوق العاده است، تجربه می‌کنیم

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین