اخبار حقوق بشر (۸۰۷)

آمریکا، امپراتوری تبعیض ها (۱)دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷

اقلیت ها و خشونت پلیس در آمریکا

خشونت پلیس آمریکا علیه اقلیت­ های این کشور و حتی مظنونان کودک و نوجوان وابسته به گروه­ های اقلیت، بویژه در سال های اخیر نگرانی­ های زیادی را در جامعه آمریکا ایجاد کرده است. به نظر می ­رسد خشونتی که علیه اقلیت­ ها در جامعه آمریکا توسط پلیس اعمال می­ شود، در نژادپرستی عمیقی سابقه دارد که از دیرباز در ایالات متحده آمریکا، حکمفرما بوده است.

جواد لاریجانی: کف‌گیر آمریکا در تهاجم علیه ایران به تهِ دیگ خورده استدوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷

حمایت سازمان ملل از عاملان حمله تروریستی اهواز

حادثه جنایتکارانه روز ۳۱ شهریور امسال در اهواز، در تاریخ جمهوری اسلامی ایران، اتفاق جدیدی نیست. ملت ما در طول ۴۰ سال گذشته تنها توسط مزدوران منافق و سایر گروهک‌های تروریستی، قریب به ۲۰ هزار شهید را تقدیم کرده است. این حادثه اخیر، بخشی از زنجیره عملیات تروریستی علیه نظام ماست که با رهبری آمریکا و موتور تحریکی صهیونیست‌ها و امکانات مالی مزدوران آمریکا و صهیونیسم در منطقه و با بکارگیری عناصر مردود و مطرودی که در جامعه وجود دارند، شکل گرفت.

بازداشت پای مجسمه آزادی!یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷

پلیس آمریکا یک زن معترض را پای مجسمه آزادی بازداشت کرد

علاوه بر این زن سیاه پوست، شماری از فعالان حقوق بشر نیز به دلیل آویختن پارچه نوشته‌هایی از مجسمه آزادی که خواستار لغو فرمان‌های ضدمهاجرتی دونالد ترامپ و توقف دستگیری و اخراج مهاجران غیرقانونی بودند، دستگیر شدند.

محمد جواد لاریجانیپنج شنبه ۷ تیر ۱۳۹۷

معادلات استکباری غرب به هم خورده است 

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با اشاره به اینکه سیاستمداران غربی بسیار نگران نفوذ و پیشرفت ایران هستند، گفت: غرب می داند که معادلات استکباری آن ها به هم خورده است.

گرافیکیکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶

سکوت مدعیان حقوق‌بشر در قبال کشتار مسلمان میانمار

رهبر معظم انقلاب: نمونه بارز ادعاهای دروغین غرب درباره اخلاق و حقوق بشر، سکوت این مدعیان در قبال کشتار هزاران انسان مسلمان در میانمار است.

فیلمسه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶

با قاتل آتنا، دختربچه ۷ساله چه کنیم؟

نظرات متفاوت مردم درباره اینکه باید با قاتل آتنا چکار کرد.

قاسمی در واکنش به اظهارات وزیر دفاع آمریکا:سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶

نظام آمریکا و "متیس" خود مظهر تروریسم و نقض حقوق بشر هستند

سخنگوی وزارت خارجه ایران نظام آمریکا و شخص وزیر دفاع کنونی آن را مظهر تروریسم و نقض حقوق بشر خواند و گفت: مردم منطقه و جهان نقششان را در قتل عام مردم بی گناه عراق در فلوجه و حدیثه از یاد نبرده اند.

یادداشت// محمود باقریپنج شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۶

در دنیای آمریکایی‌ها قیمت یک انسان چند است؟!

آمریکا در شرایطی بابت کشته‌های حادثه ایرباس به هر کارمند 300 هزار و غیرکارمند 150 هزار دلار غرامت داد که ارزش کشته‌شدگان غیرایرانی حادثه 5 برابر هر ایرانی بود و البته آن‌ها در دادگاه‌های خود برای هر کشته‌ خود در بیروت که ارتباطش با ایران اثبات نشده 11میلیون از ایران دلار مطالبه کرده‌اند.

گرافیکدوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶

حقوق بشر آمریکایی

این طرح به مناسبت 29 امین سالروز حمله تروریستی ناو آمریکایی وینسنس به هواپیمای مسافربری ایران ایر منتشر شده است.

فیلمدوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶

حقوق بی‌بشر/ آرزوی صلح برای مردم ایران و تهدیدشان

حادثه حمله ناو آمریکایی به هواپیمای مسافری ایران، 29 ساله شد.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه:دوشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۶

حقوق بشر غربی فریبی بزرگ است/ برخلاف نظر ظریف برگزاری نشست منافقین لکه سیاه رفتار فرانسوی‌هاست

دبیر ستاد حقوق بشر گفت: در حالی که وزیر امور خارجه کشورمان گفته است برگزاری این نشست نکته ابهامی در روابط ایران و فرانسه است، اما باید گفت؛ هیچ نکته ابهامی نیست. بلکه لکه سیاهی در رفتار فرانسه نسبت به ملت ماست. خصومت فرانسوی‌ها با ملت ایران ریشه دار است.

گرافیک اطلاع رسانپنج شنبه ۸ تیر ۱۳۹۶

حقوق بشر آمریکایی

آنچه در اینفوگرافیک زیر مشاهده می‌کنید نقض حقوق بشر در کشور آمریکا، اقدامات آمریکا به بهانه ارتقاء حقوق بشر در ایران، اعمال فشار دولتمردان آمریکایی به ایران، جنگ طلبی ها و اقدامات جنگی نسبت به کشورهای مختلف جهان توسط آمریکا می‌باشد که گواه بر سواستفاده از نام و عنوان حقوق بشر در جهت امیال و آمال غیر قانونی سیاسی، نظامی و اقتصادی آمریکا می‌باشد.

عارف:پنج شنبه ۱ تیر ۱۳۹۶

حمایت از ملت مظلوم فلسطین یک آزمون برای مدعیان حقوق بشر است

رئیس فراکسیون امید مجلس گفت: همراهی با ملت مظلوم فلسطین مبتنی بر یک حرکت و جریان اسلامی بنیان گذاشته شده، اما حمایت از این ملت مظلوم آزمونی است برای مدعیان حقوق بشر.

در ادامه جنایات آل خلیفهشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۶

سازمان ملل از نقض حقوق بشر در بحرین ابراز نگرانی کرد

سخنگوی سازمان ملل با ابراز نگرانی از شرایط موجود در بحرین گفت: این سازمان خواستار اجرای تحقیقات کامل درباره شرایط کشته شدن تظاهرات کنندگان در بحرین است.

رئیس قوه قضائیه:دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

دولت به ادعای بی اساس آمریکا درباره انتخابات 92 پاسخ قاطع دهد

آیت‌الله آملی لاریجانی با اشاره به ادعاهای اخیر حقوق بشری آمریکا علیه ایران بویژه ادعاهای بی اساسی که در گزارش وزارت خارجه این کشور درباره انتخابات ریاست جمهوری سال 92 در ایران مطرح شده، خواستار واکنش و پاسخ قاطع دولت به این ادعاها شد.

قاسمی در واکنش به گزارش سالیانه حقوق بشری وزارت خارجه آمریکا:شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵

دولت آمریکا در جایگاهی نیست که وضعیت حقوق بشر در دیگر کشورها را ارزیابی کند

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به گزارش سالیانه حقوق بشری وزارت خارجه آمریکا گفت: دولت آمریکا در جایگاهی نیست که بخواهد وضعیت و شرایط حقوق بشر در دیگر کشورها را ارزیابی کند.

شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵

گزارش حقوق بشر وزارت خارجه آمریکا منتشر شد/ تکرار ادعاهای بی‌پایه علیه ایران

وزارت خارجه آمریکا در گزارش سالانه "حقوق بشر" خود که به تازگی منتشر شده مطابق روال هر سال ادعاهای بی‌پایه علیه ایران را تکرار کرده است.

عراقچی در دیدار وزیر امور خارجه عراق:پنج شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵

برخی کشورهای خاص از حقوق بشر استفاده ابزاری می‌کنند

معاون وزارت خارجه ایران با بیان اینکه برخی کشورهای خاص از حقوق بشر استفاده ابزاری می کنند، همکاری ایران و عراق و دیگر کشورهای همفکر را برای مقابله با این رویکرد ضروری خواند.

امروز انجام شد؛چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵

بازدید 30 سفیر از مرکز کانون اصلاح و تربیت

30 نفر از سفرای خارجی پیش از ظهر امروز از بخش های مختلف مرکز اصلاح و تربیت تهران بازدید کردند.

فیلمچهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵

این کودکان حقوق بشر ندارند!

سازمان ملل اعلام کرده بیش از 10 هزار نفر در جنگ یمن جان خود را از دست داده‌اند و روزانه 8 کودک در این کشور کشته و زخمی می‌شوند.

دبیر ستاد حقوق بشر:سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵

تهاجمات به قوه قضائیه و سپاه با یک هدف و از یک اتاق فکر هدایت می‌شود

محمدجواد لاریجانی تاکید کرد: تهاجمات صورت گرفته به قوه قضائیه و نهادهای مهم دیگر مثل سپاه پاسداران همه با یک هدف و از یک اتاق فکر هدایت می شود.

با تصویب قطعنامه ضدایرانیسه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵

مجمع عمومی سازمان ملل، بار دیگر ایران را به نقض حقوق بشر متهم کرد

اعضای مجلس عمومی سازمان ملل روز دوشنبه با بیان ادعاهای قبلی درباره حقوق بشر ایران قطعنامه‌ای را ضد این کشور به تصویب رساند.

آسوشیتدپرس: دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵

سخنان حقوق بشری روحانی، تلاش برای جذب لیبرال‌ها در آستانه انتخابات است

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که سخنان رئیس‌جمهور ایران در دفاع از حقوق بشر این کشور در واقع تلاش وی برای جذب لیبرال‌های طبقه متوسط جامعه ایران در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور بوده است.

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین