آرشیو آخرین مطالب صدا و سیما

پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸

جشنواره رادیو آثار برتر خود را شناخت

شهرام ملازاده رئیس کمیته داوری  چهاردهمین جشنواره بین المللی رادیو از پایان داوری و نهایی شدن آرا داوران خبر داد

دبیر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو خبر دادیکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸

حضور مهمانان خارجی در جشنواره بین‌المللی رادیو و اجلاس جهانی صدا

دبیر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو با بیان اینکه دعوتنامه های رسمی با همکاری کمیته بین‌الملل جشنواره از طریق وزارت امور خارجه در حال پیگیری هستند، از قطعی شدن اسامی میهمانان خارجی این جشنواره خبر داد.

شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸

 انتقادات تامل برانگیز محمد معتمدی، از سلبریتی‌ ها

 رسانه با همان تکنیک‌هایی که یک آدم دروغگو را راستگو نشان می‌دهد، سلبریتی هم می‌سازد.

روابط عمومی معاونت صدا اعلام کرددوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸

رادیو در پوشش اخبار سیل چگونه عمل کرد؟

۱۴ شبکه رادیویی با  ۱۸۰۶ ارتباط تلفنی  به مدت چهارصد و بیست و چهار ساعت و سی و شش دقیقه  با ۶۶۷کارشناس  از بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۷ تا شانزدهم فرودین ۱۳۹۸، در خصوص سیل اخیر و تمهیدات صورت گرفته در این خصوص برنامه‌سازی کرده‌اند.

شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۸

پخش مستند «چهره در قاب» به مناسبت هفته هنر انقلاب

مجموعه دوم مستند «چهره در قاب» همزمان با آغاز هفته هنر انقلاب از  امروز شنبه ۱۷ فروردین از شبکه دو سیما روانه آنتن می شود .

پس از ۲ سال صورت می‌گیردچهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸

پخش «شب‌نامه» از شبکه افق

 مستند شب نامه بعد از ۲ سال از تلویزیون پخش می‌گردد. این فیلم مستند که به موضوع نفوذ و جاسوسی در اکوسیستم استارت آپى کشور  می‌پردازد امروز ۷ فروردین، ساعت ۱۸از شبکه افق پخش خواهد شد.

سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷

فیلم «مرگ تدریجی» آماده نمایش شد

فیلم کوتاه «مرگ تدریجی» به کارگردانی آمین صحرایی آماده نمایش در جشنواره های بین المللی و داخلی در سال ۱۳۹۸ می‌شود.

دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷

تخصص گرایی از طریق شیوه های هنری  رادیویی منعکس شود

عباس محبی از سال ۱۳۵۰ همکاری خود را با رادیو آغاز کرد. اکثر علاقه مندان وی را با شخصیت نوستالوژیک جانعلی می شناسند. وی در کارنامه هنری خود علاوه بر بازیگری، در بخش های مختلف دیگری مانند نویسندگی و کارگردانی نیز دارای سوابق درخشانی است.

برنامه «عصر جدید» محصول چیست؟!شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷

«عصرجدید» رسانه در «وضعیت الاکلنگی»

«وضعیت الاکلنگ» کلماتِ حمله به غرب، رسانه ها و سیاست گزاری های غربی را در گسترده ترین شکل ممکن تولید می کند و در عین حال در برنامه سازی در تسلیم ترین حالت ممکن نسبت به برنامه های همان غربِ مورد اشاره اش ظاهر می شود، بی شک برنامه های زیادی را با عنوان «تقلیدی» به خاطر می آورید.

شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷

«نمودار» از سیزده بهمن روی آنتن تلویزیون می‌رود

برنامه اجتماعی «نمودار» با اجرای مصطفی امامی از سیزده بهمن ماه روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.

گزارشی درباره وضعیت برنامه‌های ‌سینمایی تلویزیون برای سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجرسه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷

تولیداتی که توجیه دارد، اما منطق نه!

حالا دیگر بعد از تجربه چند سال تولید برنامه‌های سینمایی در ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر در رسانه ملی، تقریبا می‌توان این برنامه‌ها را به تعبیر قدیمی‌ها «سرجهازی» تلویزیون در ایام برگزاری جشنواره فجر دانست! برنامه‌هایی که هر ساله تب و تاب ساخت آن‌ها از یک ماه قبل از آغاز جشنواره فیلم فجر به اوج خود می‌رسد و همه شبکه‌های رسانه ملی به فکر راه انداختن برنامه‌ای تخصصی در حوزه سینما و برای پوشش اخبار جشنواره فیلم فجر می‌افتند.

چرا نباید از کنار مسئله انتقادپذیر نبودن مسئولان ساده گذر کرد؟شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷

مردم نقدناپذیر، ثمره مسئولان انتقاد گریز!

«الناس علی دین ملوکهم» حالا دیگر تبدیل به یکی از سرشناس‌ترین جملات امام علی میان طبقه نخبگانی جامعه شده است. جمله‌ای به شدت درست که متاسفانه کمتر مورد توجه قرار گرفته که در واقع مورد خطاب این جمله هستند. جامعه‌ای که در آن مسئولانش چه در عرصه مدیریت دولتی و چه در عرصه‌ای همچون نمایندگی مجلس نسبت به نقدهای مطرح شده درباره عملکردشان، واکنش منفی نشان دهند، طبیعتا در سیر حوزه‌ها نیز نقدپذیر نخواهد بود.

در حاشیه حضور سردار محسن رضایی و سلیمانی در برنامه حالا خورشیدسه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷

وقتی شفافیت، تهدید را به فرصت تبدیل می‌کند

اتفاقی که روز گذشته در برنامه «حال خورشید» به وقوع پیوست، یکی از معدود دفعاتی بود که رسانه ملی تلاش کرد تا همگام با وقوع یک واقعه اجتماعی، در یک زمان درست و به موقع از این دو کارکرد اصلی خود یعنی اطلاع‌رسانی و ایجاد همبستگی اجتماعی در جامعه استفاده کند.

یادداشت مهمانچهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷

 دیپلماسی عمومی و حمایت متقابل مالی رسانه ای

در دنیای امروز استفاده از قدرت نرم به عنوان ابزاری برای پیشبرد راهبردی در دستور کار دولت ها قرار دارد  چرا که دوران استفاده از قدرت سخت افزاری و دیکته کردن سیاست ها به کشورهای ضعیف چند دهه است که به پایان رسیده است. در شرایط حاضر هر  دولت تلاش دارد تا مردم کشورهای جهان را با سیاست هایش همراه سازد و برای این منظور رفتار های خود را به گونه اطلاع رسانی که می کند که اقداماتش باز قابل توجیه شود. رسانه های برون مرزی  از جمله بهترین گزینه هایی هستند که می توانند کارآیی خوبی در دیپلماسی عمومی ایفا کنند.

شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷

شب چله شروعی برای زمان با هم بودن

مجموعه برنامه "زمان با هم بودن" به کارگردانی رضا شاه محمدی قصد دارد تا با یاد آوری لذت بخش ترین لحظات زندگی یعنی لحظه کنار هم بودن خانواده ها، بتواند قدمی در راه احیای سنت ها بردارد.

درباره انتصاب مدیر جدید شبکه افق سیما و لزوم تغییر در رویکردهای این شبکهشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷

چرا «افق» تبدیل به یک شبکه عام برای مخاطبان نشد؟

شبکه افق از همان ابتدا با یک رویکرد اشتباه پا به میدان گذاشت. رویکردی که باعث شد با وجود تولید و پخش طیف گسترده‌ای از برنامه‌های جذاب و خوش ساخت برای این شبکه، در عمل نتواند آن گونه که باید و شاید به چشم مخاطبان بیاید. اولین اشتباه استراتژیک بانیان و مبلغان این شبکه، آن بود که شبکه افق را با عنوان «شبکه گفتمان انقلاب اسلامی» به مخاطبان معرفی کردند.

متین ستوده سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷

جایگاه امروزم را مدیون تلویزیونم/ سروش صحت جامعه را خوب می‌شناسد

قصه و فیلمنامه، حلقه مفقوده اکثر تولیدات تلویزیونی، در این سریال از کیفیت خوبی برخوردار است. سروش صحت و ایمان صفایی جامعه پیرامون خود را می‌شناسند و به معضلی اشاره کردند که تقریبا همه جوانان با آن سروکار دارند.

وقتی رقابت با زردهای مجازی‌ دانشگاه عمومی جامعه ایرانی را به ابتذال می‌کشاندسه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷

تلویزیون و معضل اصالت بخشی به بی‌اصالت‌ها!

همه چیز از آن‌جا شروع شد که تلویزیون که به دلایلی مختلفی از جمله ایجاد رخوت رسانه‌ای و عدم حضور نیروهای خلاق و کاربلد، حسابی از رسانه‌های مجازی جا مانده بود، تصمیم گرفت تا به هر روشی که شده این رقیب قدرتمند تازه‌وارد را از میدان به در کند و این درست جایی بود «رسانه ملی» که زمانی قرار بود «دانشگاه عمومی» باشد، جایگاه خود را تا حد رسانه‌های زرد اینترنتی پایین آورد!

حاشیه‌ای بر رونمایی از یادداشت آیت‌الله خامنه‌ای درباره فیلم و سریالچهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷

از دستورات عمل‌ نکرده تا آیین رونمایی از دست‌خط

حقیقت این است که در دیدار‌ها و نکاتی که رهبر معظم انقلاب اسلامی به مجموعه تلویزیون و روسای تلویزیون در طول این سال‌ها فرموده‌اند، حرف‌های عمل نکرده زیادی هست، اما وقتی بجای عمل، اراده بر این باشد که پشت دستخط جدید رهبر انقلاب قایم شوند، نتیجه برگزاری همین مراسم‌های رونمایی می‌شود!

سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷

یادداشت مدیر شبکه ۳ در تقدیر از دکتر کدخدایی

آن هایی که در روزهای اخیر بیننده برنامه جسورانه "بدون توقف" از شبکه سه بوده اند، حتما شاهد پرسش و پاسخ جسورانه و بدون سانسور نفر دوم شورای نگهبان (آقای دکتر کدخدایی) با منتقدان جوان خود از طیف های مختلف بوده اند. به ویژه که شورای نگهبان همیشه از کانون های حملات رسانه های منتقد و البته معاند بوده است. اما ایشان با جسارتی مثال زدنی، بسیار صادقانه، با متانت و با سعه صدر پاسخ سوالات و مطالبات جوان ها را دادند

بیشتر در حال بارگذاری...