بان‌‌کی‌مون: از خشونت علیه افراد آسیب پذیر خانواده جلوگیری کنیم

بان کی مون

دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی خانواده تاکید کرد: قوانین و عملکرد های تبعیض‌‌آمیز هیچ جایی در خانواده‌‌های معاصر ندارد

به گزارش «نسیم»، متن کامل پیام بان کی مون به شرح زیر است:

"مسئولیت مردان"  به عنوان موضوع  امسال روز جهانی خانواده، بر اهمیت برابری جنسیتی و حقوق کودکان در خانواده‌های معاصر تاکید دارد.

در سراسر جهان زنان بیشتری به عنوان شرکای برابر و تصمیم‌سازان در خانواده‌ها به رسمیت شناخته شده‌اند –که  باید هم این گونه باشد-  تا بتوانند در تضمین ایجاد محیطی مولد برای توسعه همه جانبه و متوازن کودکان کمک نمایند.

در عین حال در بسیاری از کشورها تبعیض علیه زنان و بی‌اعتنایی به حقوق کودکان در بطن قوانین خانواده و سیاست‌های دولتی باقی مانده و معیارهای اجتماعی حاکم همواره از سیاست‌های تبعیض آمیز چشم پوشی کرده یا آن ها را توجیه می‌نمایند.

همه مردم هزینه اقتصادی و اجتماعی را احساس می‌کنند. تبعیض و اهمال غالبا به خشونت ختم می‌شود که تهدیدی علیه سلامت  زنان و کودکان است، همچنین شانس آنان برای تکمیل آموزش و به ثمر رساندن توان بالقوه زنان و کودکان را محدود می‌نماید. همان‌گونه که کودکان خشونت را تجربه می‌کنند و به احتمال زیاد در زمان بزرگسالی به خشونت روی خواهند آورد این چرخه برای نسل‌های آینده تمایل به ادامه دارد.

توسعه اجتماعی و اقتصادی متوازن بستگی به چارچوب‌های حقوقی منصفانه و معیارهای اجتماعی دارد که از حقوق زنان و کودکان حمایت می‌کند. قوانین و عملکردهای تبعیض آمیز که حقوق برابر همه را نادیده می‌گیرد و حقوق زنان و کودکان را پایمال می‌کند، هیچ جایی در خانواده‌ها، جوامع، اجتماعات و ملت‌های معاصر ندارد.

در این روز بین المللی، اجازه دهید معیارهای حقوقی و اجتماعی را دگرگون کنیم که از کنترل مردان بر زنان حمایت و تبعیض را تقویت  می‌کند، همچنین از خشونت علیه افراد آسیب پذیر خانواده جلوگیری کنیم.  همان گونه که دستور کار توسعه پایدار نوینی را تدوین  و جهت هویت جهانی برای همه تلاش می‌کنیم،  اجازه دهید برای حقوق زنان و کودکان در خانواده  و جوامع بزرگتر متحد باشیم.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین