بی‌اطلاعی مطلق آمریکایی‌ها از بحران مردم خاورمیانه

آمریکا

بررسی جستجوی کاربران کشورهای مختلف در گوگل نشان می‌دهد که مردم آمریکا، کانادا و انگلیس هیچ درکی از بحران انسانی سوریه و عراق و کشورهای خاورمیانه ندارند و حتی نمی‌دانند چرا پناه‌جویان به اروپا می‌گریزند

 گروه بین الملل «نسیم»- بررسی سرچ گوگل نشان می دهد که جهان می‌داند که مهاجران موانع سخت را تحمل می کنند تا به اروپا برسند اما همه علت این مساله را نمی‌دانند. اغلب غربی ها همچنان در شگفتند که چرا هزاران نفر از مهاجران از خاورمیانه می گریزند و زندگی خود را به خطر می‌اندازند. آلمانی‌ها و ایتالیایی ها اما می پرسند که چطور می توانند کمک کنند.

روزانه بیش از پنج هزار پناه جو طی  هفته گذشته در اروپا توزیع شده اند و آمریکایی ها، کانادایی ها و مردم انگلیس هنوز نمی دانند که چرا چنین اتفاقی می افتد.

در آمریکا و کانادا بیشتر سوالی که از سوم سپتامبر در خصوص بحران مهاجران سرچ شده، این است که "چرا مردم به اروپا مهاجرت می کنند؟" حتی مردم انگلستان هم که کشورشان پذیرش 20 هزار مهاجر را تا اخر 2020 پذیرفته، نمی داند که چرا مردم سوریه، عراق و سایر کشورهای خاورمیانه به این اروپا هجوم آورده اند. و بیشتر سوالی که این افراد در گوگل سرچ کرده اند این است که " چرا مهاجران به اروپا می آیند؟"

مردم کشورهایی که هم اکنون با شمار زیادی از مهاجران رو به رو هستند، دغدغه ای نسبت به علت وقع بحران ندارند. پرتکرارترین سوالی که کاربران آلمانی- که وعده داده 66 میلیارد دلار برای حمایت از 800 هزار پناه جو هزینه خواهد کرد- در گوگل جستجو کرده اند، این است که "چطور می توانم به مهاجران سوری در برلین کمک کنم؟". در ایتالیا نیز "چگونه به مهاجران در 2015 پاسخ دهم" بیشتر میزان جستجو را داشته است.

دغدغه مردم فرانسه شمار پناه جویان است، بیشترین سرچ اینترنتی، این سوال است که چرا این قدر مهاجر وجود دارد. جستجوهای اینترنتی پس از انتشار گسترده عکس پیکر کودک سه ساله سوری در سواحل ترکیه افزایش یافته است.

 

گالری تصاویر

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین