۵۰ درصد خشونت‌ها ناشی از اختلال روانی است

خشونت

اعضای کمیته ملی پیشگیری از خشونت در نخستین جلسه این کمیته به اظهارنظر و ارائه آمار و پیشنهاد و طرح برنامه‌های اجرایی و عملیاتی و چگونگی هماهنگی میان دستگاهی پرداختند

به گزارش خبرنگار «نسیم»، معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور که به عنوان یکی از اعضای کمیته ملی پیشگیری از خشونت در این نشست حضور داشت، عنوان کرد: بسیاری از خشونت‌ها از اختلالات روانی ناشی می‌شود و مطابق مطالعات بین المللی ۵۰ درصد اختلالات روانی خشونت را از سوی فرد مبتلا بروز می‌دهد و می‌توان به موقع با مداخله به درمان و پیشگیری از خشونت مبادرت داشت.

فقید خاطر نشان کرد: با فراگیری مهارت‌های زندگی برای نوجوانان و جوانان می‌توان بسیاری از مواردی که زمینه بروز خشونت است را از بین برد همچنین که می‌توان با آموزش فرزند پروری به این مهم و جلوگیری از توسعه خشونت کمک کرد.

مدیرکل سلامت شهرداری تهران نیز با بیان اینکه آثار خشونت در سال‌های اخیر موضوع خشونت بسیار جدی شده است، عنوان کرد: موضوع توسعه مهربانی مقوله جدی است و نیاز است که آموزش و پرورش این مهم را به دانش آموزان بیاموزد و این مقوله تا خانواده و جامعه تسری یابد و خشونت که اثر مجموعه عوامل مختلف است مناسب است سهم هر ارگان برای کاهش خشونت به طور مشخص پرداخته شود.

زمانی همچنین در رابطه با ایجاد کلینیک‌های کنترل خشونت با همت شهرداری گفت: مناسب این است که برنامه‌های در دست اجرا قائم به اشحاص نباشد و بر اساس روال منطقی و اصولی روند فعالیت و توسعه خود را پیش برد.

نماینده معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهور نیز گفت: موضوع مهم لحاظ کردن صرف پیشگیری نیست و لازم است توانمند سازی آسیب دیده‌ها را نیز مورد توجه قرار دهیم و تا کنون مطابق آمار‌ها ارتکاب زنان به جرائم بسیار کمتر از مردان است و درخواست ما از دستگاه‌ها در مورد آمار ارائه شده بر اساس تفکیک جنسیت است به عنوان نمونه درصد معتادان کشور شامل زنان ۹ درصد و مردان ۹۱ درصد است زیرا خانواده‌ها اعتیاد مردان را به نوعی پذیرفته‌اند و اگر از اعتیاد زنان مطلع شوند آن‌ها را طرد می‌کنند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین