الفت به «نسیم» خبر داد: "باز اجتماعی کردن" مجرمین خطرناک در دستورکار دستگاه قضا

الفت

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در گفتگوی اختصاصی با «نسیم» ضمن پذیرش پیشنهاد حضور نمایندگان رسانه‌ها در جلسات کمیته پیشگیری از خشونت گفت: این پیشنهاد بررسی می‌شود

محمدباقر الفت در گفت‌و‌گو با خبرنگار «نسیم» در پاسخ به این پرسش که کدام یک از دستگاه‌های اقتصادی را برای رفع مشکلات موجود در بروز خشونت در کمیته پیشگیری از خشونت دعوت کردید؟ گفت: در این جلسه تلاش می‌کنیم از تمام دستگاهی اجرایی که به نوعی می‌توانند در کاهش خشونت موثر باشند دعوت کنیم و این موضوع را با کمک نهادهای مختلف به طور موثر محقق کنیم.

وی در این خصوص که چه هماهنگی‌هایی با تیم اقتصادی دولت برای کاهش بسترهای خشونت مبتنی بر امور اقتصادی صورت گرفته است، عنوان کرد: وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مختلف در بخش اقتصادی و اشتغال دیگر دستگاه‌ها هر کدام اجزایی از دولت هستند و کار مشترک را با نمایندگان این دستگاه‌ها آغاز کردیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوه جرم قوه قضائیه خاطر نشان کرد: تا کنون صرفا یک جلسه برای کمیته پیشگیری از خشونت با حضور نمایندگان دستگاه‌ها برگزار شده و دبیرخانه این کمیته فعالیت خود را آغاز کرده و پیشنویس دستورالعملی را که باید در این کمیته مورد عمل قرار بگیرد آماده کرده و در اختیار نمایندگان دستگاه‌ها قرار دادیم.

الفت ادامه داد: با نهایی شدن دستورالعمل و فعال شدن دبیرخانه کمیته می‌توانیم وارد مسائل اجرایی و جزیی‌تر شویم و از حضور دستگاه‌های اقتصادی به طور جدی‌تر بهره‌مند شویم و در این کمیته در صدد عملیات نیستیم و مقرر است در ابتدا کار پژوهشی انجام دهیم و اقدامات مهمی چون باز اجتماعی کردن مجرمین خطرناک را در دستور کار داریم همچنین رفع اثر از بزه دیدگان که در این مقوله دستگاه‌هایی چون وزارت کار، بهزیستی و یا آموزش و پرورش باید وارد عمل شوند.

وی تصریح کرد: در کمیته پیشگیری از خشونت تلاش می‌کنیم که خطوط را ترسیم کنیم و نتایج تحقیقات را در قالب سیاست‌ها در اختیار دستگاه‌های مجری قرار دهیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در پاسخ به این پرسش که آیا نمایندگان رسانه‌ها را در جلسات کمیته پیشگیری از خشونت به صورت موثر حضور خواهند داشت؟ گفت: تا زمانیکه رسانه‌ها همراه منافع ملی باشند، حضور آن‌ها در جلسات مجاز است اما در غیر این صورت که بخواهند با خبر سازی و با بروز رفتاری برای تحقق اهداف کمیته مشکل ساز شده و منافع عمومی را به مخاطره بیندازند به جلسات دعوت نخواهند شد.

وی با اشاره به خبر سازی صدا و سیما در مورد فیلتر نشدن شبکه‌های مجازی از رسانه ملی گله کرد که با نسبت دادن این خبر به او مجبور به پاسخ گویی و روشنگری شد.

الفت در مورد پیشنهاد نسیم مبنی بر حضور موثر رسانه‌ها در جلسات کمیته پیشگیری از خشونت به عنوان اعضای موثر و ارتباط دهنده گروه‌های مختلف اجتماع با اعضای کمیته بیان کرد: نسبت به این موضوع فکر نکرده بودیم و این موضوع را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین