رئیس سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد:

۱۱ میلیون جوان ایرانی در سن ازدواج داریم

ازدواج سفید

بندپی با اشاره به اینکه در سال ۹۲ میانگین سن ازدواج در مردان ۲۸ سال و در زنان ۲۴ سال بود، افزود: در حال حاضر ۱۱ میلیون جوان در سن ازدواج داریم و یک میلیون دختر مجرد بالای ۳۰ سال نیز در کشور زندگی می‌کنند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، انوشیروان محسنی‌بندپی، معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در همایش شبکه مدرسین ازدواج و خانواده که با حضور حجت‌الاسلام «محسن قرائتی» رئیس ستاد اقامه نماز و مدرس درس‌هایی از قرآن در ایوان شمس برگزار شد، خانواده را بنیادی‌ترین نهاد اجتماعی برشمرد و گفت: در جای جای آموزه‌های دین اسلام بر تعالی خانواده تاکید شده است که علی‌رغم این سفارشات در حال حاضر با واقعیتی همچون افزایش سن ازدواج روبر و هستیم.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه در سال ۹۲ میانگین سن ازدواج در مردان ۲۸ سال و در زنان ۲۴ سال بود، افزود: در حال حاضر ۱۱ میلیون جوان در سن ازدواج داریم و یک میلیون دختر مجرد بالای ۳۰ سال نیز در کشور زندگی می‌کنند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری براساس اصل ۱۰ قانون اساسی، دستگاه‌ها را مکلف کرده که در راستای تحکیم بنیان خانواده اقدام کنند، تصریح کرد: بهزیستی با درک عمیق و تخصصی به اهمیت نقش خانواده و فرهنگسازی راهبردهای مشخصی را تدوین و اجرایی کرده است که از آنها می‌توان به تاسیس و توسعه مراکز روانشناسی، شبکه‌سازی تشکل‌هایی در حوزه سلامت روان، اجرای طرح مداخله در کاهش نرخ طلاق به عنوان یکی از طرح‌های موفق، افزایش آگاهی‌بخشی در مدارس و دانشگاه‌ها اشاره کرد.

وی ضمن اظهار امیدواری از اینکه در برنامه ششم توسعه احکام ویژه‌ای برای تقویت بنیان خانواده در نظر گرفته شود، گفت: به‌دلیل تغییر در ساختارهای فرهنگی و اجتماعی و بروز ناهنجاریها بنیان خانواده تحت الشعاع قرار گرفته به‌طوریکه افزایش سن ازدواج و کاهش اثرات آن یکی از این اتفاقات است.

محسنی‌بندپی در ادامه از از فعالیت یک هزار و ۶۱۹ مرکز روانشناسی در سطح کشور خبر داد و گفت: بهزیستی طرح مداخله در کاهش نرخ طلاق را با همکاری معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه اجرایی کرد که به عنوان یکی از طرح‌های موفق می‌توان از آن نام برد که به عنوان سند ملی نیز معرفی شده است.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در پایان با بیان اینکه با همتی جهادی اقدامات علمی و تخصصی را در راستای تقویت و تحکیم بنیان خانواده پیش می‌بریم، یادآور شد: این اقدامات باید صحیح و همه‌جانبه باشد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین