بانک "ایران و اروپا" به چرخه فعالیت بانکی ایران بازگشت

یورو

این بانک که مجوز بانکی از آلمان دارد، از پنج سال پیش در فهرست تحریم بانکی آلمان قرار گرفته و دارایی های آن مسدود شده بود، از اواسط ماه فوریه این بانک دوباره به سیستم سوئیفت متصل شد و فعالیتهای خود را آغاز کرد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، بانک تجاری اروپا و ایران واقع در هامبورگ در پی اجرای برجام و عادی شدن روابط ایران با کشورهای اروپایی، نقل و انتقال پولی و پرداخت با ایران را از سر گرفت.
بانک تجاری اروپا و ایران واقع در هامبورگ در پی آغاز رسمی اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و عادی شدن روابط ایران با کشورهای اروپایی فعالیتهای خود از جمله نقل و انتقال پولی و پرداخت با ایران را از سر گرفت.
این گزارش حاکی از آن است که بانک تجاری اروپا و ایران فعالیتهای خود را از دو هفته گذشته آغاز کرده است، این بانک که مجوز بانکی از آلمان دارد، از پنج سال پیش در فهرست تحریم بانکی آلمان قرار گرفته و دارایی های آن مسدود شده بود، از اواسط ماه فوریه این بانک دوباره به سیستم سوئیفت متصل شد و فعالیتهای خود را آغاز کرد.
زیگمار گابریل، وزیر اقتصاد و انرژی آلمان نیز به تازگی کوششهای خود را برای قانع کردن بانکها و موسسه های مالی آلمان برای از سرگیری فعالیت خود در ایران تشدید کرده و ماتیاس ماخنیگ، معاون خود را برای مذاکره به دیدار نمایندگان بانکهای این کشور فرستاده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین