کوثری خبر داد:

تیم هسته‌ای باید ۷ روز دیگر گزارش اجرای برجام را به کمیسیون امنیت بدهد

سردار کوثری

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس گفت: تیم مذاکره‌کننده کشورمان باید ۷ روز دیگر گزارش مکتوب روند اجرایی برجام را به کمیسیون امنیت بدهد.

به گزارش «نسیم آنلاین»؛ تسنیم نوشت: با اشاره به روز 20 فروردین به عنوان روز ملی فناوری هسته‌ای، گفت: پیوستن به باشگاه‌ هسته‌ای جهان در شرایطی که شدید‌ترین تحریم‌ها ضد جمهوری اسلامی ایران وضع شده بود، کار بزرگی است که دانشمندان جوان آن را انجام دادند.

وی با تاکید بر اینکه غنی‌سازی 3/5 تا 5 درصد و غنی‌سازی 20 درصد اورانیوم نقطه عطف پیشرفت در برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران بود، تصریح کرد: تولید میله‌های سوخت و قرار دادن اورانیوم در آن از کارهای بزرگ دانشمندان هسته‌ای کشورمان بود که به جهانیان نشان داد علیرغم تحریم‌هایی که در سال 88 و 89 در این‌ باره ضد کشورمان اعمال شد، توانستند با دانش بومی به این دستاورد بزرگ دست پیدا کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه توانمندی هسته‌ای ایران استکبار جهانی و رژیم‌صهیونیستی را به وحشت انداخته است، افزود: ساخت راکتور 40 مگاواتی در خنداب اراک و دسترسی به آب سنگین در شرایطی که کمتر کشوری می‌تواند صفر تا صد این فناوری را داشته باشد، از دستاوردهای عظیم جمهوری اسلامی ایران در عرصه این فناوری است.

کوثری با بیان اینکه در سال‌های گذشته به هر میزان که فشار استکبارجهانی و رژیم‌صهیونیستی برای متوقف کردن برنامه هسته‌ای کشورمان افزایش یافته به همان میزان پیشرفت ایران در عرصه فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای افزایش یافته است، گفت: اگرچه بعد از توافق ایران و گروه 1+5 برخی از توانمندی‌ها در عمل  محدود شده، اما دانشمندان جوان ایرانی نشان داده‌اند توانایی پیشرفت‌های بیشتر از این در عرصه فناوری هسته‌ای را دارند.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به ارائه گزارش تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای درباره روند اجرایی برجام به این کمیسیون، تصریح کرد: با توجه به اینکه برجام 27 دی‌ماه اجرایی شده و تیم مذاکره‌کننده باید هر سه ماه گزارشی مکتوب به کمیسیون امنیت مجلس ارائه کند، تیم مذاکره‌کننده حداکثر باید تا 7 روز دیگر این گزارش را به این کمیسیون ارائه کند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین