یاسر جلالی:

زمان آن رسیده که همه بگویند چه نسبتی با انقلاب دارند

یاسر جلالی

یاسر جلالی با بیان اینکه اکنون زمان آن رسیده که همه باید بگویند چه نسبتی با انقلاب دارند، گفت: روحانی به‌خوبی می‌داند که حتی دم زدن از اسلام انقلابی، برای جریانی که او نمایندگی می‌کند، خودکشی است؛ او باید اثبات کند که دوره انقلابی‌گری تمام شده است و کدخدا باور کند که جریانی در کشور واقعاً به دنبال تغییر است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سید یاسر جلالی نوشت:

من از آقای رئیس‌جمهور ممنونم ...

کاش آقای روحانی همیشه این‌چنین شفاف سخن بگوید. همه باید تلاش کنند که تا جای ممکن این صحبت‌ها به گوش آحاد مردم ایران برسد. نه تنها مردم ایران بلکه مستضعفین عالم باید این حرف‌ها را بشنوند. بگذارید همه بدانند در ایران دو نظر و دو دیدگاه کلان وجود داردکه نقاط تمایز خیلی عمیقی با هم دارند و از منشأ، منبع و مرجع فکری تا منش، روش و مدل کاری، مقابل هم هستند. باید تلاش کرد که همه بدانند آنچه آقای روحانی و دولتش در حال پیاده‌سازی آن هستند، ولو به نام اسلام و با لباس اسلام هم باشد، با آنچه امام خمینی (قدس سره) و رهبر انقلاب در قالب اسلام ناب و اسلام انقلابی به دنبال آن بوده‌اند، نسبتی ندارد.

صحبت‌های امروز آقای روحانی نشان می‌دهد، منشور روحانیت امام خمینی (قدس سره)، روایت گذشته نیست بلکه انذار برای آینده، ناطق و همیشه زنده است و در هر عصری مصداق دارد.

آقای رئیس‌جمهور بیش از این باید از خود و تفکراتشان بگوید. باید بگوید که زبان انگلیسی مسئله اصلی نیست بلکه اصل مسئله فکر انگلیسی و عمل آمریکایی است.

رئیس‌جمهوری اسلامی ایران، امروز به‌صراحت از اسلام انقلابی تبری می‌جوید. این اتفاق از این جهت که امروز کسانی مسئولیت‌های مهم کشور را بر عهده گرفته‌اند، اعتقادی به اصول و محکمات آن ندارند، تأسف‌آور است؛ اما در افق کلان، آن را باید مبارک دانست. چقدر باید تلاش می‌شد که همین چند جمله امروز جناب آقای روحانی برای خوش‌بینان جناح مؤمن و انقلابی که لیوان خالی را پر می‌بینند، تبیین و اثبات شود؟!

حسن روحانی به‌خوبی می‌داند که حتی دم زدن از اسلام انقلابی، برای جریانی که او نمایندگی می‌کند، خودکشی است. او باید اثبات کند که دوره انقلابی‌گری تمام شده است و کدخدا باور کند که جریانی در کشور واقعاً به دنبال تغییر است.

با تدبیر رهبر انقلاب و تنظیم شاخص‌ها بر اساس انقلابی بودن یا نبودن، خط شفافی ترسیم شده است از دوگانه‌های قراردادی رها شده‌ایم؛ دمیده شدن مستمر روح انقلابی، تکرار پرتعداد واژه عمیق و پرمفهوم «انقلابی»، تبیین شاخص‌های انقلاب و تأکید پربسامد یک سال اخیر رهبری، دیگران را نیز وادار به واکنش خواهد کرد. اکنون زمان آن رسیده است که همه باید بگویند چه نسبتی با انقلاب دارند. زمین بازی به گونه‌ای طراحی شده است که بالاخره مواضع باید شفاف شود.

به نظر می‌رسد کار به نقطه پایان نزدیک شده و چه خوب است که دولتی که نماد ناکارآمدی و ناکامی و پایمال کردن عزت ملت است، به‌صراحت می‌گوید انقلابی نیست. این مایه فخر اسلام انقلابی و موجب سربلندی انقلاب اسلامی است...

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین