آیت‌الله مکارم‌ شیرازی:

حق قرآن کریم در حوزه‌ها هنوز ادا نشده است

مکارم

آیت‌الله مکارم‌ شیرازی از مراجع تقلید با اشاره به اینکه مفسران قرآن کریم وظیفه بسیار سنگینی بر عهده دارند، گفت: حق قرآن کریم در حوزه‌ها هنوز ادا نشده است و باید در این مسیر از خداوند کمک بخواهیم و حق قرآن کریم را ادا کنیم.

به گزارش «نسیم آنلاین» آیت‌الله ناصر مکارم‌ شیرازی چهارشنبه شب در سیزدهمین همایش اساتید تفسیر قرآن کریم که در دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد با تبریک میلاد امام عصر(عج) اظهار کرد: در سه آیه قرآن کریم ارتباط ماه مبارک رمضان را با قرآن کریم بیان می‌کند.

وی با اشاره به ارتباط قرآن کریم و ماه مبارک رمضان بیان کرد: در کنار بعد عملی تقوا در ماه مبارک رمضان، برنامه گفتاری قرآن کریم قرار داده شده است و حقیقت تقوا در پرتو روزه، قرآن کریم و تعلیمات این کتاب آسمانی حاصل می شود.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه گفته می‌شد که شیعه با قرآن ارتباط ندارد، اظهار کرد: امروز شاهد هستیم که ارتباطی که شیعیان با قرآن دارند از دیگران بسیار قوی‌تر است و جلسات با شکوه قرائت قرآن در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود ولی نباید به این مسئله اکتفا کنیم و باید قرآن را در مقام عمل در جامعه مورد استفاده قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه ماه رمضان گذشته 30 نفر از مفسران به نقاط مختلف اعزام شدند که آثار خوبی داشته است و امسال هم این آمار افزایش یافته است، گفت: اگر مردم قرآن کریم را بفهمند از قرآن لذت می‌برند و رابطه خود را با قرآن کریم تقویت می‌کنند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه مفسران قرآن کریم وظیفه بسیار سنگینی بر عهده دارند، تصریح کرد: حق قرآن کریم در حوزه‌ها آنگونه که باید ادا نشده است و باید در این مسیر از خداوند کمک بخواهیم و حق قرآن کریم را دعا کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید از هر مجلس قرآن مسئله جدیدی یاد بگیریم اظهار کرد: امیدواریم که مفسران قرآن کریم در سایه این کتاب آسمانی بتوانند به توفیقات بیشتری دست یابند.

این مرجع تقلید در پایان اضافه کرد: امیدواریم آتش‌هایی که در کشورهای اسلامی به دست دشمنان اسلام و دشمنان قرآن روشن شده است به برکت این کتاب آسمانی خاموش شده و امنیت و آرامش و صلح این کشورها را فرا بگیرد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین