اختلاف ۳۰۰ برابری در خانواده تامین اجتماعی

آقای نوربخش! چشم کارگران و مستمری‌بگیران به قلم شما است

سید تقی نوربخش، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی

در پی انتشار فیش حقوقهای نجومی در بانک رفاه و یکی از سازمانهای وابسته به تامین اجتماعی، اکنون این حق طبیعی کارگران تحت پوشش این سازمان است که بدانند چگونه حقوق آنها از سوی مدیران سازمان تامین اجتماعی استیفا می‌شود.

گروه جامعه «نسم آنلاین»: فضای خبری این روزها پر شده از نقل و حدیث درباره حقوقهای نجومی؛ دومینویی که از فیشهای چندتن از مدیران بیمه مرکزی آغاز شد و تا به امروز ادامه دارد. برجسته‌ترین مورد را شاید بتوان مربوط به مدیرعامل بانک رفاه کارگران دانست که تاکنون با 234 میلیون تومان رکورددار است. این در حالی است که برخی از کارگران تحت پوشش تامین اجتماعی حقوق 812 هزارتومانی دریافت می‌کنند.

عنوان "رفاه کارگران" نام پرطمطراقی است، بانکی که مدیرعامل آن با حکم مرد شماره یک ساختمان خیابان آزادی منصوب می‌شود. شاید 9 خرداد 1394 زمانیکه سید محمد تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی حکم علی صدقی مدیرعامل بانک رفاه کارگران، وابسته به این سازمان را امضا  می‌کرد، نمی‌دانست که یک سال بعد فیش حقوق 234 میلیونی او در فضای مجازی دست به دست می‌شود.

این همه ماجرا نبود. فیشهای نجومی دیگری هم از برخی مدیران سازمان تامین اجتماعی در فضای مجازی منتشر شد که البته به پای مدیر بانک رفاه کارگران نمی رسید.

خبرهای رسیده به «نسیم آنلاین» مبین این است که آقای دکتر نوربخش با دارا بودن مدرک فوق تخصص، زیر 6 میلیون تومان حقوق از سازمان تحت مدیریتش دریافت می کند. در صورت صحت این خبر باید وی را جزو مدیران پاکدست دولت به شمار آورد.

خبرگزاری ها چندی پیش گزارش داده بودند که رئیس جمهور اعلام کرده حقوقهای نجومی باید به بیت المال عودت داده شده و با خاطیان برخورد شود.

حال جای این سوال است که خانواده 40 میلیونی تامین اجتماعی چگونه باید حقوقشان را در این زمینه استیفا کنند؟ آیا آقای نوربخش به عنوان عالی ترین مقام مسئول این خانواده بزرگ نباید اقدامی در این زمینه داشته باشد؟

آیا شایسته است که مدیری صرفا خود پاکدست باشد و در قبال افشای تخلف مجموعه تحت مدیریت خودش واکنش درخوری نشان ندهد؟

اخبار مرتبط

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین