یاسر جلالی

برنامه تغییر را باور کنیم

یاسر جلالی، مدیر سفیر فیلم

باور کنیم که دشمن با ایجاد فرصت‌های اقتصادی متفاوت و ترویج مدل و قالب خاصی از کسب‌وکار و الگوهای تجارت، و نیز حمایت گسترده از فناوری‌های فضای مجازی و مبتنی بر اینترنت، در راستای گسترش کمی و کیفی شبکه نفوذ و افزایش کارایی آن مشغول است؛ بیایید "دشمن" و "دشمنی دشمن" را باور کنیم ...

به گزارش «نسیم آنلاین»، یاسر جلالی طی یادداشتی با عنوان "برنامه تغییر را باور کنیم" نوشت:

نمی‌دانم چند بار دیگر باید مقامات و سیاست‌گذاران آمریکایی، ترکیب جمعیتی و اجتماعی را ایران تحلیل کنند و از بالا بودن درصد جمعیت زیر ۳۰ سال و انرژی و جاه‌طلبی جوانان ایرانی سخن بگویند؛ و چند بار دیگر از آقایان تا خانم‌ها، از اوباما و کری تا کلینتون و رایس و بسیاری از مقامات کاخ سفید، وزارت دفاع، وزارت اصطلاحاً خارجه و مقامات امنیتی و اطلاعاتی ایالات‌متحده از لزوم توجه به جوانان و زنان و کارآفرینان ایران و ظرفیت بالای اینترنت سخن بگویند؛ و چند بار در بروکینگز و کارنگی و مؤسسات مختلف و در پیام نوروزی و سخنرانی‌های متعدد، برنامه‌شان برای ایران را با شوروی و چین و کوبا و کشورهای مخملی تطبیق دهند؛ و چند نشست تخصصی در اندیشکده‌ها و دانشگاه‌های آمریکایی در خصوص مؤلفه‌های تغییر، و پیشران‌های آن در ایران برگزار شود؛ و چند سند رسمی دولت و کنگره آمریکا از راهبرد امنیت ملی و گزارش‌های چهارساله استراتژیک تا گزارش‌های مراکز مطالعاتی در مورد روش‌ها و برنامه‌ها و ابزارهای تغییر با تمرکز بر شبکه‌سازی در میان جوانان و شناسایی رهبران آینده در دولت و کسب‌وکارها و تقویت جامعه مدنی در ایران باید منتشر شود؛ و چند برنامه اجرایی و سازوکار حمایتی مالی، فنی و اطلاعاتی توسط نهادهای سازمان دهنده تغییر ازجمله موقوفه ملی دموکراسی و اقمار آن در جهت توانمندسازی بخش خصوصی و نهادهای مدنی کمک‌کار دستگاه هاضمه اقتصاد سرمایه‌داری و پشتیبان تغییر در ایران به‌عنوان شرکای نیابتی ایالات‌متحده، باید پیاده‌سازی شود؛ چند آمریکایی ایرانی‌تبار دیگر که درواقع شهروند آمریکا و مجری سیاست‌های این کشورند به‌عنوان خط‌شکنان جبهه تغییر در ایران عمل کنند؛ و چند سند محرمانه با جزئیات کامل در رابطه با نفرات، تشکل‌ها، مؤسسات، شرکت‌ها، برنامه‌ها، ملاقات‌ها و اقدامات ذیل برنامه جامع تعامل در ویکی‌لیکس باید منتشر شود؛ و چند...

... تا «برنامه جامع تعامل»، برای «تغییر» در ایران را باور کنیم.

تا باور کنیم که در سطح عمومی جامعه، جوانان، کارآفرینان و زنان به‌عنوان عوامل تغییر و جامعه هدف اصلی در نظر گرفته شده‌اند. باور کنیم که دشمن در حال به دست گرفتن ابتکار عمل برای ایجاد شبکه‌ای منسجم و پراثر از این سه گروه در جهت مهندسی رفتار اجتماعی است. باور کنیم که شناسایی و برنامه‌ریزی برای جوانان مستعد رهبری جریان‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی و حتی دولتمردان آینده، ایجاد شبکه قوی و درواقع لشگر هم‌فکر و هم سو با دشمن در داخل در حساس‌ترین مناصب و شئون سیاسی و اجتماعی به صراحت در برنامه دشمن دنبال می‌شود.

تا باور کنیم که دشمن با ایجاد فرصت‌های اقتصادی متفاوت و ترویج مدل و قالب خاصی از کسب‌وکار و الگوهای تجارت، و نیز حمایت گسترده از فناوری‌های فضای مجازی و مبتنی بر اینترنت، در راستای گسترش کمی و کیفی شبکه نفوذ و افزایش کارایی آن مشغول است.

بیایید «دشمن» و «دشمنی دشمن» را باور کنیم...

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین