محجوب:

مردم باید شبکه‌های اجتماعی را از مفاسد اخلاقی صیانت کنند

 محجوب

دبیرکل خانه کارگر با بیان اینکه باید در کاهش آسیب ها به حداقل برسیم، خاطر نشان کرد: اما این که ما در زمینه پاکسازی فضای مجازی به حداقل ها برسیم، نا ممکن نیست. این موضوع نیز مستلزم همت و یکپارچگی مدیریت در این عرصه است.

به گزارش «نسیم آنلاین»،‌علیرضا محجوب دبیرکل خانه کارگر، گفت: با وجود این که این شبکه های اجتماعی جزئی از فضای مجازی محسوب می شود، اما از صفحات وب خطرناک‌تر است و قسمت بد فضای مجازی را در بر گرفته است.

علیرضا محجوب، نماینده اصلاح طلب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص در گفت و گو با خبرنگار پارس‌نیوز لزوم  پاکسازی فضای مجازی در شرایط کنونی، گفت: ما باید راجع به آن چیز که ممکن است صحبت کنیم. در واقع باید اذعان داشت که با توجه به وضعیتی که وجود دارد، رسیدن به نقطه صفر در پاکسازی خطرات فضای مجازی کاملا منتفی است.

دبیرکل خانه کارگر با بیان اینکه باید در کاهش آسیب ها به حداقل برسیم، خاطر نشان کرد: اما این که ما در زمینه پاکسازی فضای مجازی به حداقل ها برسیم، نا ممکن نیست. این موضوع نیز مستلزم همت و یکپارچگی مدیریت در این عرصه است.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی، با اشاره به لزوم وجود قوانینی در این عرصه، اظهار داشت: پاکسازی و حداقل سازی آسیب ها در فضای مجازی نیازمند، قوانین و مقررات دقیق و راهگشا است. برخی متولیان متعدد که در این زمینه وجود دارند، برای پاکسازی این فضا افراط و تفریط می کنند و این موضوعات باید روشن شود.

محجوب ادامه داد: شما هر موضوعی را که فیلتر کنید در واقع یک اسم را فیلتر کرده اید و سایر دسترسی ها را گرفته اید و راه های گوناگونی وجود دارد که این فیلتر شکسته شود. بنابراین باید آسیب ها را به حد مطلوب یا حداقل برسانیم که شاهد تقلیل ضرر های این موضوع باشیم.

این فعال اصلاح طلب با بیان اینکه صفحات تلگرام و اینستاگرام در موضوع آسیب های اخلاقی و ناهنجاری های رفتاری از صفحات وب خطرناک تر است، گفت: با وجود این که این شبکه های اجتماعی جزئی از فضای مجازی محسوب می شود، اما از صفحات وب خطرناک تر است و قسمت بد فضای مجازی را در بر گرفته است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به برخی ناهنجاری ها خلاف شئونات اخلاقی و اسلامی در شبکه های مجازی، اذعان داشت: قائدتا باید به پلیس سایبری اختیاراتی داد و ترتیبات قانونی نوشته شود تا این گونه افراد مزاحمت هایی برای مردم ایجاد نکنند.

وی در پایان با تاکید بر لزوم حضور مردم در عرصه صیانت از اخلاق در فضای مجازی، تصریح کرد: در عین حال که نباید حقوق و آزادی افراد سلب شود، باید از مفاسد اخلاقی در شبکه های اجتماعی دور شویم. اصل مردم هستند و مردم باید از خودشان شروع کنند. در واقع  این مردم اند که باید اخلاق را حفظ کنند و آن ها هستند که می تواند از یک فضای سالم در فضای سایبری صیانت کنند.

منبع: پارس

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین