رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

فساد اقتصادی بزرگ‌ترین آفت توسعه و تعالی کشور است

پورابراهیمی

پورابراهیمی گفت: وجود فساد در بدنه نظام اقتصادی کشور یکی از مهم‌ترین معضلات و چالش‌های موجود بر سر راه توسعه اقتصادی و نهادینه شدن اقتصاد مقاومتی است که باید برای شفاف سازی آن راه‌حلی علمی و عملی پیدا شود.

به گزارش «نسیم آنلاین» به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج اساتید کشور، محمدرضا پورابراهیمی داورانی در آستانه هفدهمین اجلاس سراسری بسیج اساتید کشور در مشهد مقدس اظهار کرد: مشکلات اقتصادی که هم اکنون دامن کشور را گرفته جامعه را به سمت یأس و نا امیدی برده و باید به سرعت برای آن کاری انجام داد.

وی با اشاره به بیانات جدی مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: باید ارتباط و مطالبات دوجانبه ای میان قوای مختلف وجود داشته باشد تا بتوانند مشکلات اقتصادی را برطرف کرده و برای قدرتمند شدن نظام در این حوزه بکوشند.

پورابراهیمی با تأکید بر الزم تدوین برنامه‌های اجرایی برای رسیدن به راهبردهای مطرح شده از طرف مقام معظم رهبری، خاطرنشان کرد: مجلس در این حوزه باید قوانین مدون و مشخصی را وضع کرده و در این حوزه اقدامات لازم را اجرایی کند و دولت نیز باید برای اقدامات خود چارچوب اجرایی و علمی در نظر داشته باشد.

نماینده کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هم‌اکنون کشور ما در وضعیت جنگ اقتصادی بوده و امکانات فعلی برای پیروزی در این جنگ تکافوی نیازها را ندارد لذا باید از ابزارهای علمی در این بخش استفاده شود تا حداکثر بازدهی از منابع موجود به عمل آید.

وی، بسیج اساتید را بازوی علمی نظام از نظر اخلاص و رفتار انقلابی دانست و اظهار کرد: اکنون زمانی است که این سازمان از نهایت ظرفیت خود برای بهبود وضعیت اقتصادی استفاده کرده و برای رفع مشکلات موجود در این حوزه اعم از رکود، کمبود نقدینگی، مشکلات قانونی و دیگر مواردی از این دست تلاش کند.

پورابراهیمی با اظهار ناراحتی از برخی مفسده‌ ها در نظام اقتصادی کشور بیان کرد: وجود فساد در بدنه نظام اقتصادی کشور یکی از مهم ترین معضلات و چالش های موجود بر سر راه توسعه اقتصادی و نهادینه شدن اقتصاد مقاومتی است که باید برای شفاف سازی آن راه حلی علمی و عملی پیدا شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ایجاد ارتباط میان نظریه های علمی در حوزه اقتصاد مقاومتی و روش های اجرایی و عملی است اقدامی است که سازمان بسیج اساتید باید در دستور کار خود قرار دهد.

گفتنی است، هفدهمین اجلاس سالانه اساتید بسیجی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، از ۹ تا ۱۲ شهریور 95 با حضور استادان و نخبگان دانشگاهی بسیجی، فرماندهان شبکه های جنگ نرم و ... بامحوریت « اقتصاد مقاومتی و جایگاه بین المللی شدن قدرت جمهوری اسلامی»  در سالن صبای مشهد مقدس برگزار می‌شود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین