گزارش «نسیم آنلاین»: آیا طیب‌نیا و همتی خبر دارند؟

دریافت وام ۴ میلیاردی رئیس هیات مدیره یک بیمه دولتی از بیمه مرکزی!

همتی و طیب نیا

رضا جعفری که زمانی مشاور رییس‌کل و همچنین مدتی مدیرعامل صندوق خسارت‌‌های بدنی بوده، در حالی که ارتباط کاری‌اش به طور مستقیم با بیمه مرکزی قطع شده، اما بهره‌مندی از وام‌های چند میلیارد ریالی کم‌بهره و بدون سود بیمه مرکزی را رها نکرده است.

گروه اقتصادی «نسیم آنلاین»: گرچه دولت یازدهم قصد دارد موضوع فیش‌های نجومی و وام‌های بی‌حساب و کتاب برخی مدیران دولتی از جمله مدیران بیمه‌ای را با یکی دو تغییر، خاتمه‌یافته جلوه دهد اما اطلاعات و تحقیقات خبرنگار «نسیم آنلاین» نشان می‌دهد که دامنه انواع سوءاستفاده‌های برخی از این مدیران گسترده‌تر بوده و بسیاری از آن‌ها در گوشه و کنار، همچنان از این خوان نعمت برخوردارند.

در حالی‌ که محمدابراهیم امین و مرتضی عقدا از سمت‌های خود به عنوان رییس‌کل و معاون توسعه مدیریت و منابع بیمه مرکزی کنار گذاشته شدند، اما عملا بسیاری از این مدیران، همچنان از حقوق‌های بالا و وام‌های چند میلیارد ریالی کم‌بهره یا حتی بی‌‌بهره برخوردار بوده و به کار خود در بالاترین سطوح مدیریتی صنعت بیمه ادامه می‌دهند.
با اینکه علی طیب‌نیا ـ وزیر امور اقتصادی و دارایی ـ بر بازپس‌گیری حقو‌ق‌های اضافه و تسویه‌ وام‌های کلان تاکید کرده اما به نظر می‌رسد این صحبت آقای وزیر، در حد شعار بوده و صرفا به برکناری رییس‌کل بیمه مرکزی بسنده شد و در این مدت تنها شایعه جابجایی یا تغییرات برخی دیگر از معاونان بیمه مرکزی هم به گوش می‌رسد.
اما به جز مدیران کنونی بیمه مرکزی، بسیاری از مدیران اسبق این نهاد که در حال حاضر به عنوان انتقالی یا مامور در صنعت و شرکت‌های بیمه مشغول به کار می‌باشند، بدون تسویه وام‌ها و بازگرداندن مبالغ هنگفت به بیت‌المال، همچنان به سوءاستفاده‌های خود ادامه می‌دهند.
به عنوان نمونه، رضا جعفری که زمانی مشاور رییس‌کل و همچنین مدتی مدیرعامل صندوق تامین خسارت‌‌های بدنی بوده، در حالی که ارتباط کاری‌اش به طور مستقیم با بیمه مرکزی قطع شده، اما بهره‌مندی از وام‌های چند میلیارد ریالی کم‌بهره و بدون سود بیمه مرکزی را رها نکرده است.
اطلاعات خبرنگار «نسیم آنلاین» نشان می‌دهد وی چند سال‌ پیش، حدود 4 میلیارد ریال انواع وام‌های بی‌بهره و کم‌بهره از بیمه مرکزی اخذ کرده و این در حالی‌ست که شرایط حداقلی بازپرداخت وام‌های وی، گواه سوءاستفاده از منابع بیت‌المال و بی‌عدالتی محض است.
البته این وام‌ها به طور مستقیم از منابع بیت‌المال پرداخت شده و بدون در نظر گرفتن وام‌های احتمالی کم‌بهره است که وی در دوره مشاوری رییس کل و مدیرعاملی صندوق تامین خسارتهای بدنی از سیستم بانکی اخذ کرده است. جعفری در حال حاضر، رییس هیات‌مدیره بیمه دانا می‌باشد.
به نظر می‌رسد عبدالناصر همتی ـ رییس‌کل جدید بیمه مرکزی ـ اگر می‌خواهد انتظارات علی طیب‌نیا در خصوص شفاف‌سازی منابع دریافتی پرسنل صنعت بیمه را به صورت واقعی برآورده کند، باید برخوردهایش را با این گونه تخلفات و همچنین بسیاری از تخلفات شبیه به این، جدی‌تر کرده و مسامحه را در مورد این مطالبه‌ی جدی و حق‌طلبانه مردم کنار بگذارد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس