اختصاصی «نسیم آنلاین» از فیشی که لو نرفته بود؛ تخلفات در صندوقِ دولت همچنان ادامه دارد!

مدیر ۴۰ میلیونی همچنان در صندوق توسعه ملی مشغول به کار است! + فیش حقوقی

جلسه هیأت امنای صندوق توسعه ملی

بررسی خبرنگار «نسیم آنلاین» از فیش حقوقی اسفند ماه وی نشان می‌دهد که او در این ماه چیزی در حدود ۳۹ میلیون تومان از صندوق توسعه ملی دریافتی داشته است.

گروه اقتصادی «نسیم آنلاین»: انگار قرار نیست داستان دریافت‌های نجومی در صندوق توسعه ملی پایانی داشته باشد. سید صفدر حسینی رئیس سابق هیات عامل صندوق توسعه ملی و سایر اعضای هیات عامل این صندوق طی ماه‌های گذشته با افشای فیش‌های نجومی شان، به شدت تحت فشار قرار گرفتند و در نهایت رئیس جمهور مجبور شد به طور محترمانه ای در میان فشار افکار عمومی آنها را وادار به استعفا کند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، وزیر اسبق اقتصاد در دولت اصلاحات به همراه دیگر اعضای هیات عامل صندوق توسعه ملی در سه سال حضور خود در دولت تدبیر و امید به گرفتن دریافتی های سرسام آور و استفاده از وام‌های چند صد میلیونی ضربه سنگینی را به دولت روحانی وارد کردند و مدیریت خود در صندوق توسعه ملی را هم زیر سوال بردند.
صندوق توسعه ملی به عنوان یک صندوق مهم و استراتژیک در کشور به پیشنهاد رهبر معظم انقلاب و به عنوان یکی از قوانین قانون برنامه پنجم توسعه آغاز به کار کرد و قرار بود که سالانه درصد خاصی از منابع حاصل از فروش نفت را نگهداری کرده و به عنوان تسهیلات در اختیار طرحها و پروژه های مهم کشور قرار دهد. اما حضور مدیرانی مانند سید صفدر حسینی در این صندوق طی سالهای فعالیت حسن روحانی در راس قوه مجریه این صندوق را عملا به یک نهاد بی خاصیت تبدیل کرد و دست آخر هم با افشای فیش حقوقی نجومی مدیران صندوق مشخص شد که پول صندوق در دوران صفدر حسینی خرج چه مواردی می شده است!
اما گویا داستان ریخت و پاش صفدر حسینی و دوستانش در صندوق توسعه ملی به همین جا ختم نمی‌شود. خبرنگار «نسیم آنلاین» به فیش حقوقیِ نجومی یکی از دوستان صفدرحسینی دست پیدا کرده که هم اکنون در صندوق توسعه ملی پست مدیریتی بالایی دارد و گویا فیش حقوقی او تاکنون به دلایل نامعلومی منتشر نشده است!

او هم اکنون یکی از مدیران رده بالای صندوق توسعه ملی است و بررسی خبرنگار «نسیم آنلاین» از فیش حقوقی اسفند ماه وی نشان می‌دهد که او در این ماه چیزی در حدود 39 میلیون تومان از صندوق توسعه ملی دریافتی داشته است. ماجرای این فیش در جنجال لو رفتن سایر اعضای هیات امنا افشا نشد و همین مسئله هم باعث شده که با وجود انتخاب دوست حسینی و سایر اعضای جدید هیات امنای صندوق، وی همچنان پست خود را در صندوق حفظ کند. حالا و با افشای این فیش اولین مطالبه از رئیس جدید صندوق توسعه ملی برکناری این مدیر نجومی بگیرد دیگر صندوق است.
شنیده های خبرنگار «نسیم آنلاین» حاکی از این است که فرد مذکور با توجه به عدم تایید صلاحیت حمید تهرانفر برای حضور در صندوق توسعه ملی قرار است، ارتقای درجه پیدا کرده و به عنوان عضو جدید صندوق توسعه ملی از سوی حسن روحانی منصوب شود.
باید دید مدیران جدید صندوق و دستگاههای نظارتی چه واکنشی نسبت به این موضوع از خود نشان می دهند؟

ارسال نظر

 • محمد سه شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۵ ۰:۲۱:۵۲
  پاسخ 0 |

  درود بر نسیم آنلاین افشاگر

 • رضا سه شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۵ ۲۰:۸:۱۴
  پاسخ 0 |

  دولت منتظره فیش حقوقی این افراد رو شه تا اخراج کنه واقعا که .رییس جدید باید اخراجش کنه و مراجع ذیصلاح باید رسیدگی کنند و تمومه این پولها را پس بگیرن این افراد نباید دیگه جایی پست بگیرن

 • محمود چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ ۱۵:۵۹:۲۰
  پاسخ 0 |

  یعنی چی که هنوز مشغول کاره؟مگه اینها کار هم میکنن؟

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
 • پر بیننده‌ترین
 • پر بحث‌ترین