وزیر ارتباطات در شورای اداری مشترک خمین، دلیجان و محلات:

۶۰ کشور برگ دنیا آمادگی خود برای ترانزیت دیتا به ایران را اعلام کرده‌اند

وزیر ارتباطات در گفتگو با«نسیم»

وزیر ارتباطات، فناوری اطلاعات گفت: ۶۰ کشور برگ دنیا آمادگی خود برای ترانزیت دیتا به ایران را اعلام کرده‌اند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: محمود واعظی امشب در جلسه شورای اداری مشترک شهرستان‌های خمین، محلات و دلیجان که به میزبانی شهرستان محلات برگزار شد با اشاره به تلاش دولت برای رفع مشکلات عمومی مردم اظهار داشت: دولت متعلق به همه مردم است و هیئت دولت در تلاش است تا مشکلات باقیمانده از قبل را حل کند.

وی افزود: دولت تلاش دارد تا به آنچه که به مردم وعده داده عمل کند که در این جهت و در راستای دستیابی به امنیت، آرامش، ثبات و رونق اقتصادی، همدلی قوای سه‌گانه و رسیدگی به معیشت مردم تلاش بسیار زیادی کرده و سعی دارد چهره نظام اسلامی را در عرصه بین‌المللی ارتقا بخشد.

واعظی تصریح کرد: در زمان آغاز به کار دولت یازدهم در ارتباط با مسایل اقتصادی کشور معضلات و مشکلات بسیاری وجود داشت و همه کارها و مسائل اقتصادی با چند شرکت محدود چینی انجام می‌شد و به سبب تحریم‌ها ارتباط با شرکت های بین‌المللی ناممکن بود.

وی اضافه کرد: پس از برجام، شرکت‌های بزرگ از قاره‌های مختلف آسیا، اروپا و آفریقا برای برقراری ارتباط و همکاری با ایران اعلام آمادگی داشته‌اند و براساس آمارها و اطلاعات موجود ایران آمادگی ترانزیت دیتا به کشورهای دنیا را دارد و 60کشور بزرگ دنیا با ایران در این زمینه اعلام آمادگی برای همکاری کرده‌اند.

اقتصاد مقاومتی راهگشاست و می‌تواند مشکلات اقتصادی کشور را برطرف کند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به وضعیت فعلی ایران اسلامی گفت: چهره بین‌المللی ایران تغییر کرده و شرکت‌های خارجی در کشور اقدام به سرمایه‌گذاری کرده‌اند و با جذب سرمایه، به سوی امنیت و ثبات اقتصادی در حال حرکت هستیم و این درحالیست که دولت کارها را با تدبیر انجام می‌دهد و برای امور، کار کارشناسی انجام می‌شود که با برطرف ساختن نوسانات ارز، طلا و بورس یک ثبات اقتصادی در بازار ایجاد شده است.

واعظی به شعار سال اشاره کرد و افزود: اقتصاد مقاومتی راهگشاست و می‌تواند مشکلات اقتصادی کشور را برطرف کند این درحالی است که امسال نشانه‌های خوب اقتصادی وجود وجود دارد و در زمینه‌های اقتصادی، صنعتی و کشاورزی شاهد رشد بوده و تراز تجاری کشور مثبت شده است.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه خرید گندم، امسال دولت بیشتر از 2 برابر پیش‌بینی‌های برنامه انجام شده به طوری که دولت اقدام به خرید گندم به  11 میلیون تن گندم تاکنون کرده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین