معاون درمان وزارت بهداشت خبر داد:

هزینه‌های تشخیصی و درمانی ناباروری تحت پوشش طرح تحول سلامت قرار گرفت

محمد حاجی آقاجانی، معاون درمان وزیر بهداشت

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: از امروز خدمات تشخیصی، درمانی ناباروری تحت پوشش وزارت بهداشت قرار می‌گیرد و ما ۸۵ درصد هزینه‌های آن را در مراکز دولتی می‌پردازیم.

به گزارش «نسیم آنلاین»، محمد آقاجانی در نشست خبری هفته دولت اعلام کرد: زوج‌هایی که از ناباروری رنج می‌برند، از این پس تحت حمایت طرح تحول سلامت قرار می‌گیرند و می‌توانند با هزینه بسیار کمتر از گذشته به رفع این مشکل بپردازند.

دکتر آقاجانی در این زمینه افزود: ۸۵ درصد تعرفه دولتی در بحث تشخیص و درمان ناباروری تحت پوشش قرار می‌گیرد.

وی گفت: در حال حاضر ۱۰۵ میلیارد تومان اعتبار برای این منظور در نظر گرفته شده است؛ البته ما امیدواریم که بتوانیم درمان ناباروری را تحت پوشش بیمه درآوریم.

دکتر آقاجانی ضمن اشاره به اینکه خدمات ناباروری شامل دو بخش "تشخیصی و درمانی" و "دارویی" می‌شود، گفت: خدمات تحت پوشش ناباروری شامل خدمات تشخیصی درمانی می‌شود. به عنوان مثال در بحث آی.وی.اف که تعرفه دولتی آن نزدیک به یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است، زوج های نابارور کمتر از ۳۰۰ هزار تومان از هزینه‌ها را پرداخت می‌کنند.

وی در ادامه نشست امروز خود گفت: در حال حاضر ۲۱ پایگاه اورژانس هوایی در کشور مشغول خدمت رسانی هستند که تا کنون با انجام بیش از ۴۲۰۰ ماموریت در حال ارائه خدمت به مردم هستند.

دکتر آقاجانی در این مورد افزود: به زودی تعداد هفت پایگاه جدید به ناوگان اورژانس هوایی کشور افزوده خواهد شد.

معاون درمان وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: هدف نهایی ما در این زمینه احداث ۴۴ پایگاه اورژانس هوایی برای پوشش دهی به تمام نقاط کشور و به ویژه مناطق روستایی و صعب العبور است.

دکتر آقاجانی درباره بالگردهای ویژه اورژانس هوایی تاکید کرد: در حال حاضر نیازهای اورژانس هوایی در این زمینه از طریق قرارداد با نیروهای مسلح تامین می شود ولی نیاز به بالگردهای ویژه اورژانس در کشور وجود دارد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین