معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور خبر داد:

ارائه خدمات آموزشی و مشاوره ژنتیک به مددجویان بهزیستی با همکاری دانشگاه شهید بهشتی

مددجویان بهزیستی

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در حال حاضر توانستیم با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی، ۳۰ درصد معلولزایی را در استان‌های یزد، کرمان و مازندران کاهش دهیم.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تفاهمنامه همکاری سازمان بهزیستی کشور و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در راستای ارائه خدمات آموزشی- پژوهشی و تشخیص و مشاوره ژنتیک به مددجویان سازمان بهزیستی کشور در مراکز جامع خدمات ژنتیک با حضور «انوشیروان محسنی‌بندپی» معاون وزیر و رئیسس ازمان بهزیستی کشور و «علی‌اصغر پیوندی» سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی منعقد شد.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در آئین افتتاح مرکز جامع خدمات ژنتیک، با بیان اینکه سالانه بین ۲۵ تا ۳۰ هزار کودک معلول متولد می‌شوند، گفت: در حال حاضر  بهزیستی استان‌های یزد، کرمان و مازندران را به عنوان استان‌های پایلوت در بحث مشاوره ژنتیک قرار داده است و در حال حاضر توانستیم با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی، 30 درصد معلولزایی را در این استان‌ها کاهش دهیم.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت انجام مشاوره ژنتیک، یادآور شد: با توجه به غربالگری تنبلی چشم که در سال 94 بر روی 3 میلیون کودک 3 تا 6 سال صورت گرفت، 15هزار کودک دچار تنبلی چشم و 64 هزار کودک دچار دیگر اختلالات بودند که یکی از علت‌های کم‌بینای و نابینایی اختلالات ژنتیک بوده است و با انجام مشاوره و آزمایش‌های ژنتیک باید از بار مالی و روحی چنین اختلالاتی جلوگیری کرد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین