گزارش «نسیم آنلاین» از دام FATF برای جمهوری اسلامی: تعریف تروریست با فشار FATF اصلاح می‌شود!

نقشه FATF برای سپاه قدس و مدافعان حرم!/ ماجرای تعهدی که طیب‌نیا از طرف دولت ایران داد!

دولت با فشار FATF تعهد داده که تعریف تروریست را اصلاح کرده که این مسئله برخلاف قانون اساسی و اوج ذلت برای کشور است! لذا باید در این باره تجدید نظر صورت گیرد

ظریف و طیب نیا،‌ وزرای اقتصاد و خارجه در جلسه هیئت دولت

FATF از وزیر اقتصاد می‌خواهد که یک تعهد کتبی بدهد و طیب نیا هم متاسفانه این تعهد کتبی را می‌دهد. آنها وزیر اقتصاد را به رسمیت نمی‌شناسند و طیب‌نیا مجبور می‌شود در تعهد خود بنویسد که از طرف دولت جمهوری اسلامی ایران تعهد سیاسی می دهم.

گروه اقتصادی «نسیم آنلاین»: فرافکنی طیب‌نیا و مسئولان وزارت امور اقتصادی و دارایی در خصوص توافق دولت تدبیر و امید با گروه اقدام مالی FATF ادامه دارد. مدیران ساختمان باب همایون هر روز توجیه جدیدی در خصوص این قرارداد مطرح می‌کنند و به نظر می‌رسد قصد دارند تا با انحراف افکار عمومی نکته‌ای را از دید جامعه پنهان کنند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، آنها در حالی تاکید می‌کنند که مذاکره با FATF از دولت قبل آغاز شده که در آن زمان رویکرد بر این بود که با FATF  تعامل کنند تا حق شفاف شود، ولی در این دولت چون تعهد می‌دهند می‌خواهند همه چیز را پنهان کنند.

با بررسی وضعیت توافقات دولت با کشورهای خارجی در 3.5 سال گذشته می‌توان دریافت که مواردی چون برجام، IPC و FATF در یک مجموعه هستند. هدف کلی این طرحها این است که اقتصاد را به گروگان بگیرند و حاکمیت را به کنج ببرند. دولت قبل هر کاری کرده در چارچوب قانون اساسی بوده است. دولت قبل به مجلس لایحه داده، بهارستان نشینان آن را تصویب و شورای نگهبان آن را تایید کرده و این کار خیلی شفاف هم انجام شده و هیچ گاه هم مورد اعتراض هیچ کس قرار نگرفته است.

چون رویه آن مبتنی بر قانون و هدف آن شفاف سازی در عرصه های بین المللی و مقابله بوده است. بنابراین در دولت قبل زیر ساختهای خوبی نظیر قوانین مبارزه با پولشویی و مقابله با تامین مالی تروریسم ایجاد شده و همین امروز هم رئیس مجلس وقتی وزیر اقتصاد را مورد خطاب قرار می دهد اعلام می کند "برو و همان قانون را اجرا کن و تعهد جدید خود را باید در چارچوب قانون بیاوری. "

اما دولت یازدهم در این زمینه یک برخورد کاملا انفعالی داشته و FATF از وزیر اقتصاد می‌خواهد که یک تعهد کتبی بدهد و طیب نیا هم متاسفانه این تعهد کتبی را می دهد! شنیده‌های «نسیم آنلاین» حاکی از این است که آنها وزیر اقتصاد را به رسمیت نمی شناسند و طیب نیا مجبور می‌شود در تعهد خود بنویسد که از طرف دولت جمهوری اسلامی ایران تعهد سیاسی می دهم که این مسئله از لحاظ پروتکل‌های بین المللی بسیار در سطح پایینی است و نشان می دهد که ما در دام آنها افتادیم.

در دولت قبل از نیات نهادی مثل FATF مطلع بوده و مواظب بودند که در متون قانونی طوری رفتار نشود که آنها به هدف خود برسند. اما این دولت با فشار FATF تعهد می دهد که تعریف تروریست را اصلاح کند که این بر خلاف قانون اساسی و اوج ذلت برای کشور است.

همچنین به نظر می رسد FATF که به عنوان ابزاری در اختیار کشورهای استکباری قرار گرفته به همین دلیل می خواهد نهادهای انقلابی کشور را به بند بکشد.

البته اخیرا دبیر شورای عالی امنیت ملی در این خصوص گفته است که  این مساله فنی و پیچیده بوده و نیاز کار بیشتری دارد و شورا به جمع بندی نرسید.

آنها که می دانند سپاه قدس و مدافعان حرم در منطقه دست برتر را در اختیار دارند، تحت فشار قرار داده و در داخل هم آنها را تحریم کنند. اما در پایان باید گفت دولت در ماجرای FATF مانند ماجرای فیش‌های حقوقی وقتی مورد انتقاد قرار می‌گیرد همه چیز را به گردن دولت قبل می اندازد تا خود را تبرئه کند که به نظر میرسد با گذشت 3.5 سال از آغاز دولت یازدهم این حربه دیگر نخ نما شده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین